bupi
10.05.09,23:56
Kto vie urobit dubove dvere na mieru? Pozadujem kvalitne drevo a dobru pracu.
josiph68
12.05.09,17:02
ako ti poradiť,keď ani neuvádzaš kde,ďalej kvalitné drevo?tomu nerozumiem-ide o exterierové dvere?alebo na chalupu?to sa nedoplatíš.dubové dvere sa vyrábajú zo škárovky lisované dubovou dýhou,morené a lakovamé.netvrdím,že sú lacné,ale ak chceš naozaj dubové drevo,tak to je okolo 1400€.
alla66
12.05.09,20:19
Zameraj sa na menšie mestečká, obce. V Bratislave zaplatíš omnoho viac.:)
bupi
13.05.09,20:51
Josiph, presne tak, exterierove dvere, nie dyhovane, ale dubovy masiv, dobre vysuseny.Lokalita nie je tak rozhodujuca.Vies o niekom?
mary 19
14.05.09,19:47
Ahoj, viem o jednom stolárovi ktorého mi odporučili a dala som si robiť exteriérové aj interiérové dvere na mieru. Ale má dosť dlhé dodacie termíny. Ja svoje dvere ešte nemám takže zatiaľ nemám osobnú skúsenosť. Je to p.Chámovský t.č.0905 274507
Vlado 21
17.05.09,18:44
dobrý ak ešte mate záujem o tie dvere tak skúste zavolať na toto tel.č. 0915 506 916.
josiph68
04.06.09,17:28
ospravedlňujem sa,dlhšie som tu nebol.
takže,skôr by som išiel do meranti,ako do duba a ak ešte niekoho zháňaš,tak bratislava-0902677195-je to pán majster a odborník na exterierové,ale aj na interierové dvere.
Bionda
05.06.09,11:18
josiph... prečo meranti a nie dub? my síce máme okná aj vstup. dvere z meranti, ale prečo ak chce dub, nie dub? dub je dobrá drevina...... ??
Neber v zlom, rada sa dám poučiť, tiež neviem v čom je meranti lepšie ako dub....
josiph68
08.06.09,16:32
CENA.!!!!!!!!! a meranti je menej náchylné na vlhkosť
Bionda
09.06.09,10:38
CENA.!!!!!!!!! a meranti je menej náchylné na vlhkosť
Cena..... nuž ani meranti nie je nič lacné. Naše vchodové tiež nestáli málo ( cca 25-30t skk- nepamätám si ich presnú cenu).....
Mnohí zastávajú názor, že okná , dvere je vhodnejšie z drevín- teda ak drevené, ktoré rastú v danej krajine....... ( to len pre objektivitu, že aj také názory sú...)
Menej náchylné na vlhkosť- dosť diskutabilné, lebo všetky okná , dvere- exteriérové, sú vyrobené tak, aby odolávali vonkajším poveternostným podmienkam a aj preto je potrebné všetky drevené okná po určitom čase ošetriť- bez ohľadu na to, či je to meranti, smrek alebo dub.
U všetkých výrobcov, kde sme si dávali robiť cenové ponuky na okná a vstup bol oproti smreku meranti drahšie cca 30-40% ( nás tak či tak vyšli okná 580t skk).
Z uvedeného mi vyplýva- ak chce niekto dub a je ochotný si zapaltiť nech má, ak je dôležitá cena- je kľudne vhodné aj smrekové drevo- tvrdosť je nižšia ako meranti. Meranti a dub sú rozlišné tvrdosťou, dub je z nich najtvrdší.
To je môj názor, očakávala som naozaj údaj od josiph68, ktorý som nepoznala :) .
josiph68
17.06.09,17:23
aby som to uviedol na správnu mieru-stolári nechcú ísť do masívu,dubu,pretože stále pracuje,krúti sa a hodne reaguje na zmeny počasia,vlhko,taplo,chlad,cenovo je 1m3 dubového dreva lacnejší,ale stolár si vypýta oveľa viac,dokonca to odmietajú,ešte tak kombinácie drevín.nehovoril som o opravách náterov drevín,ale o základe,ako surovine a reakcie na vlhko.meranti je vhodnejšia drevina na výrobu okien....