erko27
11.05.09,06:53
Zdravim. Nie som absolventom obchodnej akademie este namam ukoncenu strednu skolu (Stredna primyselna skola dopravna), som tretiak na buduci rok maturujem a co najkor by som rozbehol prevadzku. Vacsinu veci mam uz hotovu (logo, meno firmy, proces vyroby, dodavatelov, reklamu, prac oblecenie....), ide o vyroby ozvucovacej techniky moje postavenie na trhu by malo byt dobre pretoze na slovensku je malo vyrbobcov a aj ty su velmi drahi. Mam vypracovane plany pre rozbehnutie velkovyroby (aj niekolko 100ks za tyzden by nebol problem), ale mam problem s uctovnictvom nemam ziadne znalosti len som prehladal net a nejaku tu literaturu ale v skole taky predmet nemam. Mam sancu zacat??? Ani neviem co skor zivnost? s.r.o.? a ako??? mam si zohnat najpr nejakeho dobreho uctovnika??? pomaha mi rodina a aj blizky, ale s uctovnictvom mi nevedia pomoct. O cca rok by som chcel naplno rozbehnut prevadzku mam tak este rok na vsetky uctovnicke prace. Prosim poradte. Dakujem.
ivka70
11.05.09,04:58
Rozhodne je dobre mat po ruke dobreho uctovnika - dokaze firme usetrit kopec penazi :)

Nemusis hjo od zaciatku rovno zamestnavat, mozes sa dohodnut s niekym, kto robi uctovnictvo ako zivnost ale kto dokaze dobre poradit.
Inak drzim palce a sklanam sa pred tvojou odvahou zacat s podnikanim v takom mladom veku.

Co sa tyka zivnosti a s.r.o. - s.r.o. vyzaduje vyssie vstupy /financne - zlozenie zakl.podielu/, ale ak to chces dotiahnut do seriovej vyroby, urcite je to vhodnejsia forma ako zivnost.
ivka70
11.05.09,05:01
A este poznamka: tvoj nazor, ze podnikat by mali len absolventi OA /kvoli uctovnictvu/ si vyhod z hlavy. To by sa rady podnikatelov na Slovensku radikalne stencili.

a ak sa chces vyznat aj v uctovnictve, nie je problem si zaplatit kurz uctovnictva /existuju aj vikendove alebo vecerne kurzy - teda zvladas aj popri skole/. Je dobre ako majitel firmy, ked mas prehlad o tom, co ti uctovnik radi a na co sa ta pyta.
To ale neznamena, ze si musis robit sam uctovnictvo. :)
veronikasad
11.05.09,05:27
Zdravim. Nie som absolventom obchodnej akademie este namam ukoncenu strednu skolu (Stredna primyselna skola dopravna), som tretiak na buduci rok maturujem a co najkor by som rozbehol prevadzku. Vacsinu veci mam uz hotovu (logo, meno firmy, proces vyroby, dodavatelov, reklamu, prac oblecenie....), ide o vyroby ozvucovacej techniky moje postavenie na trhu by malo byt dobre pretoze na slovensku je malo vyrbobcov a aj ty su velmi drahi. Mam vypracovane plany pre rozbehnutie velkovyroby (aj niekolko 100ks za tyzden by nebol problem), ale mam problem s uctovnictvom nemam ziadne znalosti len som prehladal net a nejaku tu literaturu ale v skole taky predmet nemam. Mam sancu zacat??? Ani neviem co skor zivnost? s.r.o.? a ako??? mam si zohnat najpr nejakeho dobreho uctovnika??? pomaha mi rodina a aj blizky, ale s uctovnictvom mi nevedia pomoct. O cca rok by som chcel naplno rozbehnut prevadzku mam tak este rok na vsetky uctovnicke prace. Prosim poradte. Dakujem.
Píšeš, že si tretiak - máš už 18 rokov ?
dragan.michal
11.05.09,05:27
Takze to ze nie si absolventkou OA neries. Pozri sa. ja mam ukonceny 1. rocnik v odbore kcuhar-casnik a teraz si externe dorabam strednu skolu. ozbehol som si vlastnu reklamku a ziadny klient a ani nikto neriesi aku mam skolu. klient mi iba povie: ake mate referencie, ukazte mi Vasu prezentaciu (nespyta sa aku mas skolu, on chces vysledky nie teoriu)-

Co sa tyka zivnost verzus s.r.o. Zatial som ako s.r.o. ale postupne sa chcem pretransformovat na s.r.o.

Uctovnictvo. Zo zaciatku som ho zvladol v pohodke, jednoduche uctovnictvoe nie je tazke, ale sluzby odbornika uctovnika su na nezaplatenie. Preto uz mam radsej svojho. Dokaze usetrit hodne penazi a hlavne cas
erko27
11.05.09,05:29
uz mam 18 rokov