Ester plus
11.05.09,08:25
Dostali sme úhradu zo zahraničia našej vystavenej faktúry, ktorá znela na 700 Eur. Na účet však prišla úhrada len 690 Eur. Náš odberateľ tvrdí, že uhradil 700 Eur ale na bankovom výpise je pripísaná táto nižšia suma. Naša banka mi nevie dať potvrdenie o poplatku 10 Eur. Čo by sa malo zmeniť aby tieto úhrady chodili v správnej výške a ja som nemusela pátrať po tom kde sa tie poplatky strácajú.
Tweety
11.05.09,06:28
Dostali sme úhradu zo zahraničia našej vystavenej faktúry, ktorá znela na 700 Eur. Na účet však prišla úhrada len 690 Eur. Náš odberateľ tvrdí, že uhradil 700 Eur ale na bankovom výpise je pripísaná táto nižšia suma. Naša banka mi nevie dať potvrdenie o poplatku 10 Eur. Čo by sa malo zmeniť aby tieto úhrady chodili v správnej výške a ja som nemusela pátrať po tom kde sa tie poplatky strácajú.
Určite si ten poplatok stiahla zahraničná banka, preto vám vaša banka nevie dať doklad. Niekedy sa stane, že banky zazmätkujú, treba sa obrátiť na vašu banku. V každom prípade ako úhradu faktúry zaúčtuj 700 €.
m.hladka
11.05.09,07:28
Je to presne tak. Niektorí obch. partneri to majú dohodnuté v zmluve a to je vlastne doklad pre zaúčtovanie. Ja to účtujem cez faktúry asi takto:
700,- € 221/311
10,- € 568/221.