stellajur
11.05.09,09:27
Dobrý deň, poprosila by som poradiť. Idem si robiť podnikateľský zámer na administratívne práce, účtovníctvo... a na našom ústredí práce mi poradili, že bude vierohodnejšie ak si tam pridám už vyhotovené dohody alebo zmluvy na určené práce s konkrétnymi podnikat. subjektami./mám už nejakých živnostníkov/ O aké dohody sa jedná? To môžu byť napr. dohoda o pracovnej činnosti medzi podn. subjektami? Neviem sa pohnúť PORAĎTE!!!!!!! Ďakujemmmm!
Lianka
11.05.09,09:53
Predpokladam, ze mysleli obchodne zmluvy, t. j. zmluvy s odberatelmi, v tvojom pripade zmluvy s tvojim zakaznikmi, pre ktorych budes robis uctovnictvo, administrativu a pod.

Zivnost uz mas?
dragan.michal
11.05.09,09:55
zivnost uz mas alebo ides ziadat o prispevok na zacatie podnikania?
stellajur
11.05.09,19:15
Živnosť ešte nemám, a mám už potencionálnych zákazníkov. Veď práve, že idem len žiadať o príspevok na začatie a zdá sa mi to podivné.
Lianka
11.05.09,19:23
Podivne sa to zda aj mne... Ako zadefinujes v zmluve "svoj" podnikatelsky subjekt (SZCO), ked este nemas ani obchodny nazov, ani ICO, DIC, register...? Dalo by sa uvazovat o zmluve o buducej zmluve.

Som zvedava, co na to povedia ini.
stellajur
11.05.09,19:30
No,tak to som vedela, že je to divné....Ešte počkám na iných..Ď.
grammatika
13.05.09,10:02
Je možné, že Vašmu úradu by sa to zdalo dôveryhodnejšie, ale skús len v podnikateľskom zámere v charakteristike alebo silných stránkach napísať o svojich skúsenostiach, dobre rozvinutých kontaktoch...
podľa mňa nemusíš mať žiadne "zmluvy o budúcich zmluvách", keďže ešte nie si ani SZČO.
Spracuj si dopodrobna svoj podnikateľský zámer a to už bude "vierohodnejšie".