ocenka
11.05.09,11:35
Ahoj
potrebujem pomoct mam telesne postihnuteho syna konci ZS a nevieme kam do skoly, ucenie ho velmi nebavi a jeho lava ruka nie je uplne funkcna:mee:
bobiku
11.05.09,09:54
Určite sa treba spýtať buď u odborného lekára kde so svojím postihnutím je sledovaný a liečený a aj na miestnom úrade alebo obecnom úrade. (podľa toho odkiaľ pochádzateň. Prípadne si skúste vyhľadať na internete nejaké neziskové organizácie, ktoré by Vám mohli pomôcť.
Farks
11.05.09,10:05
V Slovenskej Ľupči, to je pri B. Bystrici je Obchodná akadémia pre telesne postihnutú mládež. K dispozícii je aj internát. Sama som túto školu vyštudovala, môžem poskytnúť nejaké informácie.

skús pozrieť tu:

http://www.oapriboj.edu.sk/
arizona
11.05.09,10:08
Zameriavajte sa hlavne na to čo ho baví, k čomu má vzťah. A čo zvládne aj so zdr. postihutím.
Až potom vyberajte školu.
Škola nemá problém prijať žiaka aj s tel. postihnutím pokiaľ sa nejedná o nejakú odbornú školu, kde treba manuálnu zručnosť.
BXLmiami
11.05.09,10:42
Pedagogicko psychologická poradna na výber povolania,určia ti smer,v ktorom je dieťa nadané,pretože každý človek má na niečo nadanie.A pokiaľ má postihnutie ľavej ruky,to ešte neznamená,že nie je manuálne zručný,pokiaľ nájdeš čo ho baví,budeš sa diviť,ako to tou druhou rukou zvláda.Hlavne prosím ťa nerozhoduj za neho.
ocenka
15.05.09,07:18
Pedagogicko psychologická poradna na výber povolania,určia ti smer,v ktorom je dieťa nadané,pretože každý človek má na niečo nadanie.A pokiaľ má postihnutie ľavej ruky,to ešte neznamená,že nie je manuálne zručný,pokiaľ nájdeš čo ho baví,budeš sa diviť,ako to tou druhou rukou zvláda.Hlavne prosím ťa nerozhoduj za neho.


absolvovala som pedagogicko psychologické vyšetrenie aj chodí na cvičenia 2x do mesiaca, ale rada psychológa bola len inegrácia na ake kolvek učilište. Ale ja mam názor, že ked zvládol zš bez integrácie a veľa mu to dalo, tak je škoda ho teraz integrovať, lebo jeho tendencia je prispôsobiť sa lahšiemu. a píšeš že nemám rozhodovať za neho . keď jeho odpoveď na otázku je : mne je to jedno. A keď ideme po odboroch čo by ho bavilo a mohol robiť vrámci svojho postihu povie ,že je to blbosť
som v koncoch:(
BXLmiami
15.05.09,09:22
psycholog neurčil smer?Nespýtala si sa či skor umenie,alebo logické myslenie,skor manuálna praca alebo skor počítače?Aké ma IQ?Oni to nechcu povedať,ale povedai,aký typ školy by podľa nich zvládol.Povedal učnovku,tak podme sa od toho odraziť.Radšej varí,alebo radšej sa hrá s počítačom?Maluje alebo maľoval?Je radšej v prírode,alebo sám zavretý v izbe?Je logické že povie je mi to jedno,momentálne prežíva obdobie dospievania ked aj zdravé deti neguju všetko a on sa navyše musí vyrovnať s handicapom.Pokračuj u psychologa,to je z môjho pohľadu dôležité a snaž sa určiť oblasť,ktorá ho baví.
maca.tt
15.05.09,14:49
Môj syn chodil do BA na Mokrohájsku,prijímací pohovor sa konal tak,že syn tam bol týždeň a ukázali mu všetky učebné obory na základe toho si mohol vybrať za čo sa chce vyučiť.Neviem ako je to teraz,ale on mal všetko zadarmo-stravu,internát.Vyžadujú lekárske aj psychologické vyšetrenia