Erika686
11.05.09,11:57
Dobry den,poprosim o radu niekoho,kto sa vyzna v problematike.
V r. 2001 som nastupila ako ucitelka AJ na ZS ako nekvalifikovana. V r. 2003,ked kompetencie prechadzali na samospravu (dufam,ze som to dobre napisala), som podpisovala pracovnu zmluvu na tej istej skole,ale mala som tam ukotvenu podmienku,ze ak do r. 2004 nezacnem studovat na VS pedagogicky smer-vyucovanie Aj,tak sa moj pracovny pomer ukonci vypovedou. Pocas druhej RD som zacala studovat na VS,ale nie pedagogicky smer,ale humanitny.
Medzitym som v marci 04 nastupila na matersku s prvym synom,teraz aj s druhym. Stale som zamestnankynou ZS,no este pred narodenim druheho syna ma nutila riaditelka skoly dat vypoved, co som samozrejme odmietla a do zaciatku druhej MD som bola PN.
O rok ma caka to iste. Syn dovrsi 3 roky 8.6.2010, ja viem,ze by som sa na tu skolu aj tak nevratila,jednak koli zdlhavemu cestovaniu,...Ale,
musim ja dat vypoved alebo mi ju moze dat aj zamestnavatel? Patrilo by mi v takom pripade odstupne ,prihliadnuc na podmienku v zmluve?
Ak by som dala ja vypoved,mala by som potom narok na nejaku podporu v nezamestnanosti?
Dakujem za radu.
ivka70
11.05.09,10:07
Myslim si, ze vzhladom na tu klauzulu v zmluve ti moze dat vypoved aj zamestnavatel a nebudes mat narok na odstupne.

Otazne je, co urobis, ked zamestnavatel bude chciet, aby si nastupila.
Pokial sa s nim este pocas rodicovskej dovolenky nedohodnes na ukonceni PP a on ti vypoved neda, budes musiet normalne nastupit.

Narok na podporu mas vtedy, ak v poslednych 4 rokoch odvadzas odvody do fondu nezamestnanosti aspon 3 roky - co u teba splnene nebude.
Erika686
12.05.09,03:49
A budem nejako skodovat ja,ked sa s nim dohodnem,ze vypoved dam ja?
Chobot
12.05.09,07:48
A budem nejako skodovat ja,ked sa s nim dohodnem,ze vypoved dam ja?

Nebudeš mať nárok na odstupné.
ivka70
12.05.09,07:52
Nebudeš mať nárok na odstupné.

Narok na odstupne nebude mat ani v pripade, ked jej vdaka nesplneniu tej formulky o studiu predagogickeho smeru VS da vypoved zamestnavatel.
Chobot
12.05.09,08:18
Narok na odstupne nebude mat ani v pripade, ked jej vdaka nesplneniu tej formulky o studiu predagogickeho smeru VS da vypoved zamestnavatel.

Áno, to máš pravdu. Výpoveď by v tomto prípade bola z dôvodu, že zamestnanec v podstate nespĺňa požadované kvalifikačné predpoklady pre danú pozíciu a to je jasná výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. d) 1:

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

a) ...
d) zamestnanec

1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce,

A v tom prípade zamestnanec nemá nárok na odstupné.

Takže to je jedno, či dá ona, alebo zamestnávateľ.
Erika686
12.05.09,09:59
Dakujem vam.