GARANTRANS
11.05.09,12:47
Chcem sa spýtať, či treba k ELDP do SP sprievodný list aj vtedy, ak to posielam poštou doporučene?
A ešte mám jednu otázku - môžem na jedno tlačivo dať VZ v Sk a druhý riadok v €?
Ďakujem
Tweety
11.05.09,10:51
Chcem sa spýtať, či treba k ELDP do SP sprievodný list aj vtedy, ak to posielam poštou doporučene? Áno
A ešte mám jednu otázku - môžem na jedno tlačivo dať VZ v Sk a druhý riadok v €? Tu máš vzor vyplneného ELDP
Ďakujem

V texte.
Ester plus
11.05.09,10:52
Nedávno som bola v SP odniesť ELDP osobne a mala som len jeden sprivodný list, že mi ho potvrdia a vrátia. Ale oni si ho nechali, že ho potrebujú. Takže z toho usudzujem že im ho musíš zaslať aj keď to posielaš poštou.
mzdarka renca
11.05.09,10:57
Ja posielam ELDP 2x poštou a jeden mi po skontrolovaní vrátia opečiatkovaný späť.
Tweety
11.05.09,10:59
Ja posielam ELDP 2x poštou a jeden mi po skontrolovaní vrátia opečiatkovaný späť.
mimotemy a prečo až 2x poštou? na prvý raz to neodošlú?:mad:
mzdarka renca
11.05.09,11:03
mimotemy a prečo až 2x poštou? na prvý raz to neodošlú?:mad:
:D:D:D 2 listy :D:D:D
GARANTRANS
11.05.09,11:15
Ďakujem za radu, ale ako sa dostanem ku tomu vzoru?
Tweety
11.05.09,11:19
Ďakujem za radu, ale ako sa dostanem ku tomu vzoru?
Oj prepáč, zabudla som vložiť link:
http://www.socpoist.sk/479/1189s
mzdarka renca
11.05.09,11:36
Ďakujem za radu, ale ako sa dostanem ku tomu vzoru?
Normálne na hlavičkový list spoločnosti napíš niečo podobné ako:

Vec : Odstúpenie evidenčných listov dôchodkového poistenia

Ako prílohy tohto listu Vám odstupujeme evidenčné listy dôchodkového poistenia za našich zamestnancov, ktorí v ...názov spoločnosti...ukončili pracovný pomer v roku 2009.

Evidenčné listy sú usporiadané podľa menného zoznamu nasledovne:


Por.
číslo
Priezvisko a meno
Nepretržite zamestnaný
Od do
Počet ELDP
Ks
1

1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1





























Spolu xx ks ELDP



S pozdravom



xxx xxxxxxxxxx
oddelenie xxxxxx

PS: mená uvádzaj abecedne
Aňuška
11.05.09,12:21
Ja s ELDP prikladám 2x takýto:
KEJKA
11.05.09,13:46
žasnem, čo všetko tety na SP vyžadujú.
Po otvorení obálky si musia prečítať oznámenie o obsahu obálky?
Nerozumiem..... preto žasnem.
Doplním, že som posielala pár ELDP a VŽDY bez sprievodného listu a NIKDY to teta na SP nenamietala. Ja predpokladám existenciu minimálnej inteligencie u pracovníčky, ktorá po otvorení obálky pochopí, že je to ELDP a už vie kam ho má ďalej posunúť.
Melnick
11.05.09,13:55
Ja už 2 roky používam skoro rovnaký, ako prikladám. Určite ho mám tiež z Porady.:)

http://www.porada.sk/282582-post2.html
GARANTRANS
12.05.09,04:09
Ďakujem veľmi pekne, pomohlo mi to!
Melnick
12.05.09,05:45
žasnem, čo všetko tety na SP vyžadujú.
Po otvorení obálky si musia prečítať oznámenie o obsahu obálky?
Nerozumiem..... preto žasnem.
Doplním, že som posielala pár ELDP a VŽDY bez sprievodného listu a NIKDY to teta na SP nenamietala. Ja predpokladám existenciu minimálnej inteligencie u pracovníčky, ktorá po otvorení obálky pochopí, že je to ELDP a už vie kam ho má ďalej posunúť.

Pretože ELDP sa nesmie opečiatkovať a my všetci si dávame /teda ja určite/ potvrdiť všetky dokumenty, ktoré odovzdávame, sprievodný list som ja osobne veľmi uvítala. Mám potvrdené, za koho odo mňa ELDP prijali;).
mzdarka renca
12.05.09,06:29
žasnem, čo všetko tety na SP vyžadujú.
Po otvorení obálky si musia prečítať oznámenie o obsahu obálky?
Nerozumiem..... preto žasnem.
Doplním, že som posielala pár ELDP a VŽDY bez sprievodného listu a NIKDY to teta na SP nenamietala. Ja predpokladám existenciu minimálnej inteligencie u pracovníčky, ktorá po otvorení obálky pochopí, že je to ELDP a už vie kam ho má ďalej posunúť.
Bez sprievodného listu ELDP ani SP neprevezme, vrátili by ich.
KEJKA
12.05.09,16:48
Bez sprievodného listu ELDP ani SP neprevezme, vrátili by ich.
písala som o vlastnej skusenosti...... SP nič nevrátila, ELDP akceptovala.
mzdarka renca
12.05.09,19:48
písala som o vlastnej skusenosti...... SP nič nevrátila, ELDP akceptovala.
To fakt? Ja som to raz skúsila a vrátili mi to. Možno záleží aj od pobočky.
VERONIKA6
13.05.09,11:28
Skúšam vyplniť ELDP na stránke soc. poisť. vypíšem r. od 2004 a keď prídem na r. 2009 a idem vypísať VZ, nedá sa mi vypísať desatinná čiarka. Nemáte s tým skúsenosť?
mzdarka renca
13.05.09,11:33
Skúšam vyplniť ELDP na stránke soc. poisť. vypíšem r. od 2004 a keď prídem na r. 2009 a idem vypísať VZ, nedá sa mi vypísať desatinná čiarka. Nemáte s tým skúsenosť?
idem skúsiť :)
drobeceva
13.05.09,11:35
Skúšam vyplniť ELDP na stránke soc. poisť. vypíšem r. od 2004 a keď prídem na r. 2009 a idem vypísať VZ, nedá sa mi vypísať desatinná čiarka. Nemáte s tým skúsenosť?
Veronika, ja som už tiež ručne vypisovala ELDP a neviem, ale nemala som s tým problém - skús vedľa "m" prvú klávesnicu -,
VERONIKA6
13.05.09,11:37
Veronika, ja som už tiež ručne vypisovala ELDP a neviem, ale nemala som s tým problém - skús vedľa "m" prvú klávesnicu -,
Evi, nejedná sa o klávesnicu. Je to tlačivo na soc. poisťovni, ktoré môžeš v počítači vyplniť. Roky od 2004-2008 mi idú riadne a keď prídem na r. 2009 a chcem dať v EUR, nepustí mi desatinnú čiarku.
drobeceva
13.05.09,11:41
Evi, nejedná sa o klávesnicu. Je to tlačivo na soc. poisťovni, ktoré môžeš v počítači vyplniť. Roky od 2004-2008 mi idú riadne a keď prídem na r. 2009 a chcem dať v EUR, nepustí mi desatinnú čiarku.
Veronika, nechápem, mne v pohode to zobralo, nemala som s tým problém
VERONIKA6
13.05.09,11:46
Veronika, nechápem, mne v pohode to zobralo, nemala som s tým problém
A tiež máš to tlačivo zo stránky soc. posiť., ktoré sa dá v počítači vyplniť, ak máš niečo iné, nasmeruj ma.
drobeceva
13.05.09,11:48
A tiež máš to tlačivo zo stránky soc. posiť., ktoré sa dá v počítači vyplniť, ak máš niečo iné, nasmeruj ma.
išla som cez ich stránku, vyplnila, vytlačilo, postúpila na SP
Ak Ti to nepôjde, zavoláme si
VERONIKA6
13.05.09,12:12
išla som cez ich stránku, vyplnila, vytlačilo, postúpila na SP
Ak Ti to nepôjde, zavoláme si
Podarilo sááááááááááá.:D