lusy
19.07.05,10:56
Potrebovala by som poradiť. Sme reštauračné zariadenie a majitel zakúpil DVD prehrávač a niekoľko DVD nosičov (koncert Elánu, Lucie Bílej,...), ktoré sú premietané počas dna pre hostí. Je možné zaúčtovať si prehrávač aj DVD-čka a uplatniť si DPH?
Anairda
19.07.05,09:09
Pokiaľ je to preukázateľné, že sa to používa v reštaurácii, tak ano.
Ale to vieš, že pre verejnosť nemožeš používať bežne kúpené DVD.
adamt
19.07.05,09:10
Myslím, že áno ....používate ho na ekonomickú činnosť (podnikanie) §3 odst.2 zákona o DPH.
účtovník 007
19.07.05,09:24
DPH by som uplatnila, podľa ceny dala do majetku a odpisovala, alebo do operatívnej evidencie a rovno do nákladov. V predchádzajúcom príspevku som sa dočítala, že nemôžeš použiť bežne zakúpené DVD. O tom som nepočula, ale naša predavačka si priniesla magnetofón do predajne a púšťala si MG kazety. Samozrejme sa tam objavili kontrolóri zo SOZA-slevenský zväz na ochranu autorov a bol humbuk.
Podľa toho mi vychádza, že sa treba prihlásiť aj na poplatky do SOZA. Nie je to veľká suma ,ale pokuta je. Na internete si zadaj vo vyhľadávači SOZA a určite sa potrebnú informáciu dozvieš.
lusy
19.07.05,13:11
Anairda, a aké DVD možem používať, ked nie bežne kúpené? Inak díky za odpovede.
Anairda
19.07.05,14:22
No ja si myslím, že tie, ktoré kupujú videopožičovne, tie sú už aj licenciou. I keď vy to nepožičiavate za úplatu, predsa len je to premietané na verejnom priestranstve... Toť môj čisto teoretický názor.