akinom71
11.05.09,13:30
mám prosbu. Trápim sa nad elektronickým podaním výkazu do Sociálnej poisťovne. Keď som išla podľa manuálu, tak mi "asi" vygenerovalo xml súbor, ten som potom po prihlásení na Sociálku priložila a dala odoslať. Upozornilo ma na chyby. Zlý obsah buniek. IČO - ok, mám ho nahodené s medzerami, upravím ho, ale upozornilo ma na nevyplnený údaj: Formulár vyplnil. Ale neviem, kde v programe mám nastaviť, aby sa môj kontakt, ktorý som si vytvorila, zobrazoval na vygenerovaných tlačivách.
A preto "asi", lebo som si nie istá, čo som to vôbec dobre urobila. Máte niekto skúsenosti s elektronickým podaním a mohli by ste mi poradiť:
1/ kde nastavím , aby mi vypĺňalo kolonku "formulár vyplnil"
2/ postup, ako môžem vytvoriť a odoslať xml súbor do Sociálnej poisťovne

ďakujem monika:)
Pidgey
12.05.09,07:56
ja viem akurat to 1.) - treba to zadat v pristupovych pravach, treba napisat cele meno do pola "Plné meno". Potom sa bude zobrazovat aj v tom vykaze.
Ak iba sama pouzivate program Pohoda, a neprihasujete sa do programu, tak to staci dopisat v tom profile admin.
bv_alexandra
12.05.09,08:42
1./ Musíš si v prístupových právach nastaviť celé meno a potom ti ho bude ťahať do zostáv.
2. Odoslanie miezd.
Ked máš urobené mzdy - Zaznam - Odoslať - Potom cez sprievodcu ti vytvorí súbor xml - ja mam na ploche zložku soc poist kde si ukladám tieto výkazy. ale môžeš to aj nechať v tom priečinku kde ti to dáva pohoda.
Potom ideš na stranku soc poist daš odosloať xml súbor vyhľadáš si ho v zložke a dáš odoslať.
;):)
Ak nepostačuje pricapím obrážteky pre lepšie zorientovanie. Dobre?
akinom71
12.05.09,09:08
ahoj nika,

ten postup som dodržala, ale ten podpis si musím pozrieť. Nastavila som si ho, ale zrejme sa mi to zobrazí až teraz v mzdách za apríl, keďže som to menila až teraz. Spätne mi to nenačítalo. Tak uvidím. Skúsim to znova.

ďakujem
bv_alexandra
12.05.09,09:20
ahoj nika,

ten postup som dodržala, ale ten podpis si musím pozrieť. Nastavila som si ho, ale zrejme sa mi to zobrazí až teraz v mzdách za apríl, keďže som to menila až teraz. Spätne mi to nenačítalo. Tak uvidím. Skúsim to znova.

ďakujem
Monika zadaj si meno a daj si ešte raz odoslať mzdy, tzn vytvoriť ešte raz xml súbor a mala by si tam mať to meno. Som to teraz skúšala. Išlo mi to. Tak už len daj vytvoriť ešte raz ten xml súbor a ten odošli do soc poist. ;):)
janeb
13.05.09,07:00
Monika,
možno už vieš,ale pre istotu - ak máš aj dohodárov tak keď ideš generovať súbor tak nesmieš stáť na dohodárovi, ale zamestnancovi s plnými odvodmi a tiež ak máš dohodárov, ktorí v danom mesiaci nerobili ale sú v stave tak im musíš urobiť mzdu 0, lebo ti ich nepotiahne do výkazu.
akinom71
20.05.09,06:58
Ďakujem, podarilo sa mi to. Keďže nepracujem v Pohode veľmi dlho, chvíľu mi asi ešte potrvá, než postupne poprichádzam na rôzne fígle. Ale učím sa.
bv_alexandra
20.05.09,06:59
Ďakujem, podarilo sa mi to. Keďže nepracujem v Pohode veľmi dlho, chvíľu mi asi ešte potrvá, než postupne poprichádzam na rôzne fígle. Ale učím sa.
Monika nemboj čoskoro budeš zládať POHODU v pohode;):)