petaaaa
11.05.09,14:21
ahoj pred včerom som si na nohách našla štípance..neviem od čoho to je..komár určite nie mám také 4 milimetrové alebo až skoro centimetrové flaky ...a bodky akoby od komára a okolo jednej poštípanej bodky mám také malinké tmavočervené bodečky svrbí to ale nie moc... dávam si tam fenistil..neviete s čoho to môže byť?:(
maca.tt
11.05.09,15:12
ahoj pred včerom som si na nohách našla štípance..neviem od čoho to je..komár určite nie mám také 4 milimetrové alebo až skoro centimetrové flaky ...a bodky akoby od komára a okolo jednej poštípanej bodky mám také malinké tmavočervené bodečky svrbí to ale nie moc... dávam si tam fenistil..neviete s čoho to môže byť?:(
Podobné štípance som mala na nohách ked som zabudla dať psovi protiparazitný obojok .Blchy od zvierat prejdú na človeka a došťípu
alla66
11.05.09,15:41
Môžeš to mať od komára. Nevieš, kým si ťa vybral za obeť, ako trávil čas...možno na rastline ošetrenej pesticídmi, z akého zvieratka cical krv. Tvoje telo reaguje.
Pomáha postihnuté miesta potrieť cibuľou.
pasuliatko
11.05.09,18:17
Podobné štípance som mala na nohách ked som zabudla dať psovi protiparazitný obojok .Blchy od zvierat prejdú na človeka a došťípu

s týmto nesúhlasím, my sme mali doma psa keď mal blchy a vôbec sme neboli doštípaní nikto. :confused:
pasuliatko
11.05.09,18:18
skús si dať niečo na alergiu, nemohla si niečo zjesť?napr citrus, mlieko,čokolada a podobne?ak ti to neprejde navštív lekára
kukučka
11.05.09,18:33
s týmto nesúhlasím, my sme mali doma psa keď mal blchy a vôbec sme neboli doštípaní nikto. :confused:
buď rada, máte dobrú krv ;)
blchy nejdú na každého, hovorí sa, že majú rady sladkú a nemusela byť zo psa, mohla byť ľudská :D
pasuliatko
11.05.09,18:46
buď rada, máte dobrú krv ;)
blchy nejdú na každého, hovorí sa, že majú rady sladkú a nemusela byť zo psa, mohla byť ľudská :D

môže byť :) alebo aj niečo iné ako hmmm svrab?:rolleyes:
Rozalka
11.05.09,18:47
... alebo ploštice?
pasuliatko
11.05.09,18:48
... alebo ploštice?

alebo roztoče?
Ešli
12.05.09,05:00
Takéto štípance bývajú od drobučkej mušky, (teda, vyzerá to ako muška), najprv svrbia, potom aj veľmi bolia, miesto je opuchnuté a bolestivé na dotyk. Zažila to moja sestra, keď bola u mňa a sedeli sme v záhrade, vtedy ju taká potvorka poštípala, Najprv len svrbenie ,malilinký vpich, sčervenanie a následne opuch. Vraj je to veľmi bolestivé. Myslím, že si natierala Fenistilom
ingah
14.05.09,11:03
Aj mňa tá muška poštípala už asi 3x, a zakaždým beriem antibiotiká, lebo nemôžem chodiť. Keď to neprejde, treba ísť k lekárovi
Jara
14.05.09,11:48
Aj moja kámoška to mala od mušiek. Tiež brala antibiotiká a dávala si ľadové obklady
Monika Kováčová
14.05.09,15:36
no to vyzerá na psoriázu podľa popisu: