pupkin
11.05.09,16:29
ahojte. prosím Vás ako sa pohybuje cena práce elektrikára na dokončení elektroinštalácie - montáž zásuviek, vypínačov, ističov... nie je cena 2500 Sk v Lučenci príliš veľa?
dušinka
11.05.09,14:57
2500,-- /hovorme v korunách/, za hodinu, kus, všetko? len práca? máš nejakú kalkuláciu?
pupkin
11.05.09,14:59
83 € na deň.
dušinka
11.05.09,16:38
V okolí Nitry to nie je veľa. Pri pomocných prácach chlapi pozbieraní v krčme, ktorí pracovali za 60,-- na ruku už nechcú ísť pod 4 eurá.
pupkin
11.05.09,16:40
83 € len za prácu. bez materiálu. tak čo? aké máte vy skúsenosti?
dušinka
12.05.09,14:19
Koncom m.r.nám živnostník - elektrikár účtoval 260,--Sk na hod/pracovník + DPH materiál zvlášť.
bea
13.12.11,10:54
Dostala som rozpočet na elektroinštalačné práce - cena za hodinu práce 14,50 €. Ide o rozšírenie elektroinštalácie, opravy zásuviek, vyhotovenie schém v rozvádzači a pod. Mne sa to zdá veľa a neviem ani cenu za hodinu nikde vygoogliť. Je to primeraná cena vo Zvolene?
tienik
13.12.11,14:38
ked to zratas na mesiac, odratas naklady, tak asi aj malo bude.
Takze ak sa clovek zivi len tym, myslim ze je to OK
bea
14.12.11,09:28
ked to zratas na mesiac, odratas naklady, tak asi aj malo bude.
Takze ak sa clovek zivi len tym, myslim ze je to OK

Ide tu len o cenu práce, bez nákladov. Tie sú vyčíslené ešte okrem toho. A keď vypočítam, koľko by bol mesačný príjem za mesiac, tak to je za 21 dní 2 436 €. To si nemyslím, že by bolo málo :) A aj v tom prípade si myslíš, že 14,50 € / hod. je v poriadku?
Ferdosondo
14.12.11,10:05
Ide tu len o cenu práce, bez nákladov. Tie sú vyčíslené ešte okrem toho. A keď vypočítam, koľko by bol mesačný príjem za mesiac, tak to je za 21 dní 2 436 €. To si nemyslím, že by bolo málo :) A aj v tom prípade si myslíš, že 14,50 € / hod. je v poriadku?
Bea tých 14,50E/hod nie je jeho čistý príjem. Z tých peňazí musí kúpiť pracovné prostriedky- meracie prístroje, náradie, nástroje, monterky, auto... zaplatiť odvody, DPH ak je plátca, daň z príjmu, prenájom ak má priestory... školenie skúšky. Takže ako písal Tienik nejak extra mu z toho neostane.
Xanti
14.12.11,10:17
Bea,
pridávam sa, aj mne sa to zdá primerane.
Za montáže sa bežne cena pohybuje okolo 12 bez DPH, za schémy a dokumentáciu 18 bez DPH na hodinu.
Ale to hovorím o firme, a ty nemôžeš pozerať na náklady, že materiál je rátaný zvlášť, ved predsa nákladom a teda v cene práce sú zarátané aj odvody, aj nafta, aj auto aj poistky aj mnoho iných vecí, ktoré je nútený podnikateľ z toho zaplatiť.
bea
14.12.11,10:49
Ďakujem Vám za názory. Takto môžem bez nejakých pochybností potvrdiť navrhnutý rozpočet. :)
Ferdosondo
14.12.11,12:15
Bea ak som správne pochopil, ešte sa to ide iba robiť. Nič Ti nebráni v tom, aby si dala urobiť rozpočet viacerým elektrikárom. Pozor však aj na kvalitu.
serjoza
14.12.11,12:39
Ja ako konateľ elektromontážnej firmy som ochotný v mieste sídla firmy poslať chlapa aj za 8,5/hod, keď je to mimo tak 11,6(náklady na ubytko a tak). Pri živnostníkovi je 14,5 na hodinu veľa, leda tak revíznemu technikovi, to áno.
tienik
14.12.11,13:35
Ono povestne motto verejnych sutazi "nalacnejsi = najlepsi" vobec neplati.
Ono su elektrikari a elektrikari. Ak ma clovek investovat do vybavenia, vzdelania, noriem (ktore sa menia pomaly kazdy mesiac) a este mu ma zostat slusny prijem (vska noto pracujeme, nie?) tak potom fakt ta suma je len tak tak.
Ale zas moze prist "elektrikar" co si do Vas pozicia klieste, lebo jeho sa mu prave rozpadli, normy videl posledne ked robil skusky na opravnenie, aj to len v rukach toho co robil skolenie a ak nahodom mate pochybnosti pouzije tradicnu odzbrojujucu vetu " sak to vzdy tak robim, to musi byt dobre". Tam je potom aj 5€ vela.

Ja to opakujem velakrat, ludia co vedia robit svoju pracu kvalitne a poctivo si to nechaju aj zaplatit - a aj v dnesnej dobe si svoj okruh zakaznikov najdu. Pretoze nie kazdy ma cas presne vsetko po nich skumat, reklamovat a pochybovat.
Proste je skupina ludi co si uz nastastie uvedomuje ze mercedes za cenu trabantu nikdy byt nemoze.

Ale pozor, vysia cena automaticky nezarucuje kvalitu - bez pardonu treba vzdy skumat hlavne referencie.
bea
15.12.11,09:26
Ja poznám firmu, ktorá mi bude robiť práce, len doteraz som mala od nich cenu komplet za celú prácu a tentokrát bola v rozpočte uvedená aj cena za hodinu práce a preto som "spozornela". Ale s ich doterajšou prácou som bola spokojná, takže som rozpočet potvrdila aj na základe informácií od Vás.
Vďaka za ne :)
luky 249
16.12.11,12:26
Za rozum sa platí.Nie je to až tak vela. Doprava,hodinová práca a pod. Ku mne príde servisák vyčistiť plyn.kotol ,ktorý za 1 hod. vyčistí a účtuje 55 €. málo?
tienik
16.12.11,12:55
Ja poznám firmu, ktorá mi bude robiť práce, len doteraz som mala od nich cenu komplet za celú prácu a tentokrát bola v rozpočte uvedená aj cena za hodinu práce a preto som "spozornela". Ale s ich doterajšou prácou som bola spokojná, takže som rozpočet potvrdila aj na základe informácií od Vás.
Vďaka za ne :)

tak to je uplne oK, cena je v pohode a este ked k tomu mas aj dobru skusenost - nie je co riesit.
Len si odlozit kontakt aby si nabuduce nemusela hladat :-)