dzastinka1
12.05.09,04:57
Poraďte prosím, ak viete. Bývam v rodinnom dome, kde predhádzajúäci majitelia nemali kúpeľňu a keď ju dostavovali, odflákli to.Spravili tenké steny a stále tam bývalo zima. Riešili sme to znížením plafónu. Pokiaľ viem, dávala sa tam sklenená vata.No a teraz ten problém. Po čase sa nám začali na plafóne objavovať mokré škvrny, a už sa mi stalo, že mi aj kvapla voda na hlavu.Dnes nám dokonca vybilo poistky, pretože voda premokla aj okolo lišty, ktorou je ťahané svetlo. Najskôr sme mysleli, že nám to nejako premoká cez strechu, keďže nad ňou nie je klasická strecha so škridlami. Ale u nás nepršalo už ani nepamätám. V zime by som to chápala, ale teraz? Máme aj ventilátor, aj takmer celý deň otvorené okno. Neviete, čím to môže byť spôsobené?
220870
12.05.09,03:54
Ak predpokladám ,že je to najstudenšia miestnosť vo vašom dome ak vezmem do úvahy ,že v kúpelni sa vytvorí najviac vodných pár v dome + voda sa vždy zráža v miestnosti kde je najnižšia teplota.S tým otvoreným oknom vlastne ešte viac miestnosť prechladzujete a kondenzácia vodných pár sa tým ešte zvyšuje.Vetrať treba vždy nárazovo otvoriť okno na pár minút.Tak isto ak je to najchladnejšia miestnosť nemali by sa otvárať interiérové dvere na kúpelni .Cez takto otvorené dvere prúdi do miestnosti vzduch z interiéru domu ,ktorý vždy obsahuje veľké množstvo vodných pár ktorý na studených stenách kondenzuje.
Daľší problém bude predstavovať sadrokartón stropu.Ak sa na strope vyskytujú mokré fľaky tak bol určite zle urobený.Treba to strhnúť dole a urobiť znova.Strhnúť stačí len samotné tabule sadrokartónu oceľová konštrukcia môže zostať dá sa použiť znova.
K tomu .....v zime by som to chápala ale teraz......v zime kúrite ,teraz asi nie ..takže miestnosť je ešte studenšia.Kúpelne v RD bývajú takmer vždy orientované na sever .Takže , paradoxne v nich býva cez zimu teplejšie ako cez leto.
Problém môže predstavovať aj nevhodná farba v kúpelni alebo nekvalitný materiál omietky.
dzastinka1
12.05.09,04:28
Ďakujem. Ja som tiež tvrdila, že to bolo zle urobené, ale je ťažko sa sťažovať, pretože nám to robil bratov šéf, ktorý má na to ešte jednu firmu. Keď sa ho na to brat pýtal, tvrdil, že nevie, čím to môže byť. Myslela som, že tým otvoreným oknom tomu pomáhame, aby sa to tam presušilo. Kúpeľňu líčime iba vápnom, iba na tom sadrokartone je nejaká špeciálna farba.
220870
12.05.09,18:38
Foto tých fľakov? budeme múdrejší.
vemak
12.05.09,19:10
je to sposobene tou sklenov vatov nad sadrokartonom! ak vymenis sadrokarton a vatu tam nechas po case to bude rovnake.
dzastinka1
14.05.09,07:09
Tá vata tam išla kvôli určitému zatepleniu. Ako som spomínala, kúpeľňa bola dostavovaná a spravili jej tenkú rovnú strechu. Keď sme hľadali dôvod vybitých poistiek, urobili sme do toho sadrokartónu dieru. Medzi sadrokartónom a vatou je folia a na jej povrchu bola voda. Budúci týždeň by sa mal na to niekto prísť pozrieť, tak som zvedavá. Lebo u nás fakt už dlho nepršalo, tak si myslím, že nebude problém v streche.
petmar
14.05.09,08:49
podľa mňa je to chyba strechy.
strechy sú na to, aby tiekli... ;) hovoria opravári