palma13
12.05.09,09:19
Venuje sa niekto tejto diéte? Zaujímali by ma vaše skúsenosti :-)
syrik
12.05.09,07:28
No akú diétu ešte nevymyslia :D:D:D
Braňo
12.05.09,07:37
Určite názov "Južná pláž" znie marketingovo dobre. a predávajú sa k tomu nejaké prípravky v hodnote aspoň 100 EUR?
palma13
12.05.09,08:35
Ziadne pripravky k tomu nie su potrebne... staci si pozriet aspon zakladne info na webe :rolleyes:
palma13
13.05.09,09:00
V Bratislave v Poluse som v reštike L.A. Restaurant objavila aj obedové menu podľa tejto diéty. Kto má záujem, napíšte mi do SS, pošlem link na denné menu :)
wagner
13.05.09,16:58
Bližšie nájdeš na http://www.kankan.sk/zdravie-a-fitness/a245_dieta-south-beach.html Inak ja som takúto diétu kedysi držala, ale volala sa bodová. Mohlo sa jesť mäso, len so zeleninou. Tiež masť, oškvarky - proste všetko aj masné, ale len so zeleninou. Žiadny chleba, zemiaky apod. Bol to hit asi pred tridsiatimi rokmi. Teda nič nové pod slnkom, iba názov dostal taký, aby si ľudia aj knihu kúpili.:D Dlho som ju opatrovala, ale neni dávno som vyhodila všetky diéty:D:D. Jem to čo mi chutí a nemienim šaškovať s diétami. Preložené do SJ, už som sa nadiétovala dosť, nebudem do smrti držať diétu.:)
tina1
13.05.09,17:13
Bližšie nájdeš na http://www.kankan.sk/zdravie-a-fitness/a245_dieta-south-beach.html Inak ja som takúto diétu kedysi držala, ale volala sa bodová. Mohlo sa jesť mäso, len so zeleninou. Tiež masť, oškvarky - proste všetko aj masné, ale len so zeleninou. Žiadny chleba, zemiaky apod. Bol to hit asi pred tridsiatimi rokmi. Teda nič nové pod slnkom, iba názov dostal taký, aby si ľudia aj knihu kúpili.:D Dlho som ju opatrovala, ale neni dávno som vyhodila všetky diéty:D:D. Jem to čo mi chutí a nemienim šaškovať s diétami. Preložené do SJ, už som sa nadiétovala dosť, nebudem do smrti držať diétu.:)

:mee::mee::mee: čo už ja dietu musim dodržiavať doživotne nedobrovoľne, taky je osud:cool:
wagner
13.05.09,19:45
tina1 myslela som na odtučňovaciu diétu. Tiež mi lekár prikázal schudnúť, tak sa snažím jesť menej, ale klasickým odtučňovacím diétam som odzvonila.
palma13
14.05.09,05:59
wagner: v podstate je to delena strava, ale oskvarky a podobne mastnoty nie su v SBD preferovane:-) taketo ulety su dovolene v nezdravej Atkinsovej diete :D
tina1
14.05.09,06:27
tina1 myslela som na odtučňovaciu diétu. Tiež mi lekár prikázal schudnúť, tak sa snažím jesť menej, ale klasickým odtučňovacím diétam som odzvonila.

Suhlasim, so zdravou odtucnovacou dietou. Sama mam 55 kg a zvyseny cholesterol, takze popri bezlepkovej diete musim si davat pozor na tucne jedla, aj ked do mojho jedalnicka nidy nepatrili.
Nesuhlasim vsak s dietami typu: nejaky cas sa trapim a potom zjem vsetko, co mi pride pod ruku. Taka dieta urobi viac skody ako uzitku.
palma13
14.05.09,11:56
tina1: na znizenie cholesterolu je dobry zeleny jacmen alebo 3-omega kapsule.
tina1
14.05.09,16:18
tina1: na znizenie cholesterolu je dobry zeleny jacmen alebo 3-omega kapsule.

Dakujem Palma13 za radu, ale moja dieta je velmi specificka, nie je povolena ani komtaminacia lepkom /jacmen/. 3-omega kapsule skusim pozriet zlozenie, ale aj tak som za zdravy zivotny styl.
palma13
15.05.09,03:52
3-omega kapsule sa ti budu pozdavat, ak nechces popijat priamo rybi olej :-) nie je to sice take zle, ale nie kazdemu ta chut sadne... kapsule su bez chuti
Heder
21.05.09,09:18
South beach diéta je náhodou úplne v poriadku zo zdravotného hľadiska. Nejde o delenú stravu a ani v nej nie je povolená slanina, ako tu niekto povedal.
Je tiež pravda, že to nie je nič nové, pretože kombinuje poznatky o zdravej výžive, konkrétne o dobrých tukoch a dobrých (pomalých) cukroch.
Dobré tuky sú (okrem iného) cestou k zníženiu zlého colesterolu a pomalé cukry k zbaveniu sa prebytočných kíl. Tieto dobré cukry (s nízkym glykemickým indexom) totiž nezvyšujú prudko hladinu glukózy (cukru v krvi) ako tie rýchle, ale naopak, dodávajú energiu postupne. V praxi to vyzerá takto:
Ak zjete rýchly sacharid, napríklad krémeš , zvýši sa vám prudko hladina cukru v krvi a hormón inzulín sa ponáhľa rýchlo umiestniť veľkú prebytočnú časť tohto cukru, ktorú telo bezprostredne nepotrebuje do tukových zásob, aby zabezpečil rovnováhu. Tým sa ale znova prudko zníži hladina cukru v krvi a nastupuje pálčivý hlad, ktorý si žiada doplnenie energie atd.
Naopak, ak zjete pomalý (dobrý) cukor, takmer vôbec nezvýšite úroveň krvného cukru a takáto potravina dodáva energiu postupne, vy máte teda oveľa dlhšie pocit sýtosti...
Dobré tuky, ktoré obsahujú omega 3, nemusíte prijímať v kapsuliach, ak si dáte aspoň raz do týždňa rybu (kontrétne mastnú rybu chladných morí ako losos, haring, makrela, sardinky a pod.) a každý deň 1-2 lyžice repkového, ľanového oleja, ktorý striedate s olivovým a príp aj slnečnicovým. Vynikajúce sú tiež ľanové semiačka a vlšské orechy, ktoré majú naviac mnoho ďalších pozitívnych účinkov...
bettylou
05.09.09,18:45
tina1: na znizenie cholesterolu je dobry zeleny jacmen alebo 3-omega kapsule.

moja mama užíva zelený jačmeň už pár rokov, zatial pribrala pár kg, a to aj pravidelne robí v záhrade. ;)
Rozalka
05.09.09,19:32
Citujem z článku (príspevok 6)
Úplne zakázané počas prvých dvoch týždňov: zemiaky, ovocie, chlieb, cereálie, ryža, cestoviny, cukrová repa, mrkva, kukurica

South beach diéta je náhodou úplne v poriadku zo zdravotného hľadiska. Nejde o delenú stravu a ani v nej nie je povolená slanina, ako tu niekto povedal.
Je tiež pravda, že to nie je nič nové, pretože kombinuje poznatky o zdravej výžive, konkrétne o dobrých tukoch a dobrých (pomalých) cukroch.
..

Podľa môjho názoru takouto "zdravou" diétou sa dá získať
- štíhla postava (možno)
ale celkom určite
- trvalé problémy s črevami - ak nie dačo vážnejšiel