akinom71
12.05.09,09:23
Ahoj,
môžte mi poradiť, ako opravím už zaúčtovaný doklad v Pohode? Kontrolujem faktúry, ktoré nahadzuje kolegynka a pri niektorých došlých faktúrach mi v hornej časti dokladu zaokrúhlilo DPHčku - pričom v položkách nie je zaokrúhlená. A navyše tam je halierové vyrovnanie. Mám nastavenú predkontáciu, ale dá sa nastaviť len na základ dane a DPH - nie je tam zaúčtovanie HV. Donedávna som robila v inom účtovnom programe a tam som si mohla rovno nastaviť aj zaúčtovanie HV.

ďakujem
bv_alexandra
12.05.09,07:37
Ahoj,
môžte mi poradiť, ako opravím už zaúčtovaný doklad v Pohode? Kontrolujem faktúry, ktoré nahadzuje kolegynka a pri niektorých došlých faktúrach mi v hornej časti dokladu zaokrúhlilo DPHčku - pričom v položkách nie je zaokrúhlená. A navyše tam je halierové vyrovnanie. Mám nastavenú predkontáciu, ale dá sa nastaviť len na základ dane a DPH - nie je tam zaúčtovanie HV. Donedávna som robila v inom účtovnom programe a tam som si mohla rovno nastaviť aj zaúčtovanie HV.

ďakujem
Monika aby si mohla vstúpiť do zaúčtované dokladu, musíš najskôr zrušiť jeho likvidáciu. Zrejme preto sa ti nedá do neho vstupiť že už je zlikvidovaný. Takže najskôr vymaž v pokladni/v banke úhradu a potom pekne vstupiš do dokladu a upravíš si to. ;)
Dúfam že som to napísala zrozumiteľne:)
erah
06.02.13,11:52
Dobrý deň, mordujem sa už týždeň s HV v VF. Niekedy mi zaokrúhli +-0,01Eur základ dane,
niekedy +-0,01 DPH. Vôbec neviem ako to zaúčtovať. Pri zaok. základu dane 311/+-648?
A pri DPH? 311/+-343? Môžete mi poradiť? Prosím....