ivetakli
19.07.05,10:42
Ahojte,

prosím Vás poraďte mi niekto, odoslala som elektronický výkaz do sociálky, vrátil sa mi späť z toho dôvodu, že mám medzi zamestnancami jedného pracujúceho dôchodcu, ktorý 1% poistenie v nezamestnanosti neodvádza. Výkaz sa mi vrátil s tým, že dotyčný nemá odvod 1% na toto poistenie. Mali ste už niekto podobný prípad, ako ste to vyriešili? Ďakujem.
Daskale
19.07.05,09:08
Mala by si kontaktovať svojho programátora. Ja mám datalock a tiež mi to robilo zo začiatku problémy, nakoľko neboli správne nadefinovane znaky, na základe ktorých určujú starobného dôchodcu. Vtedy som to zadávala ručne, priamo v prílohe.
hana.m.
19.07.05,10:38
Ak je starobný dôchodca, nemal by platiť odvod na invalidné poistenie a na poistenie v nezamestnanosti. Skús si otvoriť prílohu /to čo posielaš do SP/ v poznámkovom bloku a natvrdo zadať zamestnancovi výnimku kódom "L". Mne sa to podarilo a neskôr mi už dopracovali program, takže to nemusím robiť ručne každý mesiac.
Valika
19.07.05,10:41
Ja odosielam mes.výkazy do SP elektronicky ale zadávam to manuálne. Ako si to potom treba ešte kontrolovať? Ako sa Ti to vrátilo späť? Vďaka.
hana.m.
19.07.05,10:52
Valika, dodatočne kontrolovať už nič nemusíš. Ak ti výkaz do SP prejde - je napísaná správa, že bol výkaz akceptovaný. Vtedy si vytlačíš prvú stranu, ktorú potvrdenú odošleš pobočke SP. Horšie je to ak je napísané v hlásení, že výkaz nebol akceptovaný. Vtedy si pozrieš zoznam chýb a zistíš "že prečo". Asi to mala Iveta na mysli ak písala, že sa jej výkaz vrátil.
Valika
19.07.05,11:43
Takto si to vytláčam, takže je všetko OK.Pekný deň.
ivetakli
21.07.05,19:26
Nemala som na mysly neakceptovaný, normálne tam bolo vypísané vrátený späť.
Janka6685
04.08.05,12:08
Ahojte.

Prezerala som si moje mesačné výpisy zaslené na sociálku cez internet. V jednom mesiaci som im poslala dva výkazy. Ten druhý bol opravný. Teraz som si všimla, že pri tom prvom je napísané stornovaný - vrátený. Je to preto, že tento je už bezpredmetný, lebo som poslala opravný, ktorý je teraz hlavný?
endrju
04.08.05,15:57
Ahojte.

Prezerala som si moje mesačné výpisy zaslené na sociálku cez internet. V jednom mesiaci som im poslala dva výkazy. Ten druhý bol opravný. Teraz som si všimla, že pri tom prvom je napísané stornovaný - vrátený. Je to preto, že tento je už bezpredmetný, lebo som poslala opravný, ktorý je teraz hlavný?
Janka, obávam sa, že odpoveď na túto otázku nepoznajú ani na sociálke.:D
Janka6685
04.08.05,16:28
Janka, obávam sa, že odpoveď na túto otázku nepoznajú ani na sociálke.:D
Toho som si vedomá:( :D . Ale myslím, že sa nemusím obávať, keď to bolo vtedy, keď som poslala opravný a ten riadny už nemusia akceptovať. Len som sa chcela uistiť, či som zas niečo nepokazila.
Janka6685
04.08.05,16:30
Janka, obávam sa, že odpoveď na túto otázku nepoznajú ani na sociálke.:D
Btw, preto sa pýtam na porade, lebo keby som sa pokúšala domáhať sa odpovede na sociálke, stačilo by, že by som sa to preistotu (alebo zo srandy) opýtala dvoch rôznych úradníčiek a dostala by som dve rôzne odpovede.