majovrabel
12.05.09,12:05
Dobry den,

priatelka je zivnostnicka od 1.6.2008, a teraz zacala zamestnavat na dohodu o pracovnej cinnosti (zatial 1 zamestnanca). Chcem sa opytat, akym sposobom sa da prihlasit za platitela dane zo zavislej cinnosti:

1, treba vypisat tlacivo http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskafo.pdf alebo staci napisat list, ze sa registruje ako platitel dane zo ZC.

2, je nutne to ist osobne zaniest na DU, da sa to poslat postou, moze to zaniest rodinny prislusnik, je pripadne potrebne splnomocnenie?

Dakujem za odpovede.
hanelie
12.05.09,10:32
treba vyplniť predpísané tlačivo - treba zaniesť na odbor registrácie - nie do podateľne / nemusí byť osobne registrujúci
Tamila
12.05.09,10:40
Treba sa prihlásiť ako zamestnávateľ aj na sociálnu poisťovňu. Keby prijala zamestnanca na pracovnú zmluvu, tak aj do príslušnej zdravotnej poisťovne. Každý má svoje tlačivá na prihlásenie na svojej stránke.
tuta
12.05.09,10:50
treba vyplniť predpísané tlačivo - treba zaniesť na odbor registrácie - nie do podateľne / nemusí byť osobne registrujúci


Podľa mne dostupných informácií stačí listom oznámiť, že sa odo dňa... stáva platiteľom dane zo závislej činnosti a funkčných pôžitkov.
majovrabel
13.05.09,03:49
Dakujem za odpovede, ale som asi tam, kde som bol po tom co som hladal po nete. Tiez som nasiiel vyjadrenia, ze treba predpisane tlacivo a zaniest aj vyjadrenia ze staci postou a iba to oznamit bez tlaciva :-)
majovrabel
13.05.09,05:39
Takze sa nam konecne podarilo dovolat aj na danovy urad:-) A naozaj staci do listu napisat a poslat postou. Dakujem pekne za rady.