dusan72
12.05.09,14:16
Mam asi cca.70 rocnu chalupu z nepalenej tehly,po vymene skridle zacali praskat steny ,hlavne v rohoch,chcel by som cely dom zviazat z vonkajsej strany roxorom,alebo pasovinou,bol by som vdacny za kazdu radu,napad,akym sposobom ,by to bolo najlepsie, v akej vyske nad oknami?,/je to obdlznik 12*6/Prajem všetkým príjemný deň.
chandler
12.05.09,12:57
take nieco sa robi len pri pamiatkovo chranenych budovach, lebo je strasne drahe.
AndrejG
12.05.09,14:57
Zavolat statika ci je vobec bezpecne tam byvat...ak ano, bude urcite vediet poradit co s tym.
kero64
12.05.09,17:32
Ja som riešil podobný problém. Chalupu máme síce z pálenej tehly, ale múry praskali vzhľadom k slabým základom. tak som obkopal celú chalupu a k starým základom som pridal nové a to miestami až do výšky 1m nad úroveň zeme. Chalupa je na brehu, tak zo spodnej strany sú nad úrovňou zeme. Do betónu sme dali dosť železa a nechcem to zakríknuť, ale po piatich rokoch sa neobjavila žiadna prasklinka. Možno by toto pomohlo aj tebe.
220870
12.05.09,18:19
Menili ste aj krovy ,tvar strechy?rozloženie jednotlivých krokiev ,alebo stropu?pomúrnic alebo strešných stolíc?ak máte výkres strechy tak ho sem preskenujte.Alebo aspoň fotto domu alebo podkrovia,kde je vydieť napojenie jednotlivých krokiev.