konzept
12.05.09,15:59
Dobry den
Chcel by som sa opytat ako postupovat ked chem natiahnu stierku na staru omietku (ta je tam uz 20 rokov a nema ziadne vazne prasklinky max. do 1mm)Je potrebne ju dat dole a nanovo zo sietkou a lepidlom a potom stierku ci je to zbytocne? Stey nie su velmi kryve a preto by som to len skopyroval tak ze by som poryhoval staru omietku dal penetracny nater a novu stierky (robym to preto ze stara omietka ma valke zrno a su tam vyditelne smuchy)
Vopred dakujem za vase nazory :)
pepa78
12.05.09,17:08
Ja by som to dal dole a natiahol novú - lepidlo, sietka, omietka...nové je nové :-)
zednik
12.05.09,17:22
dobry den.ja som v piestanoch tak robil celi hotel,omietka bola bola dobra trochu to bolo krive steny ale dalo sa to urobit.robili sme to s materialom rimano prima.tahali sme to 2krat.zalezi scoho to chcete robit.ak biste chceli to urobit kontaktujte ma na t.c.XXXXXX spam .dohodneme sa.
220870
12.05.09,18:27
Všetko záleží od farby ktorá je na omietkach.Ak je to nekvalitná farba( ošuchujesa)treba ju určite odstrániť.Ak je tam niiečo kvalitnejšie v max dvoch vrstvách tak by nemal byť problém.Väčšinou to stačí napenetrovať a poriadne doškriabať.
konzept
12.05.09,19:09
boly tam len dve vrstvy farby odlupovat sa neodlupuje a skusal som to aj vlhcit ale nejde dole tak preto si myslim ze to davat dole je zbytocne jedine co sa mi na tom nepaci je to velke zrno a nie ostre rohy a (kuty) tak to asi len riadne napenetrujem a natiahnem novu a este ak sa mozem spytat aky tym respektive nazov stierky by ste mi doporucili kedze som dlhodobo bol v zahranici nevyznam sa tak v nasich alebo v nemeckych stierkach lebo som robil len z ang. tie su pomerne lahko spracovatelne ale u nas ich nedostat ale ak nic nezozeniem tak si dam poslat paketu.este neviem :confused:
ROBIN111
14.05.09,18:31
Ako vyššie písal zedník, Rimano Prima od Rigipsu je dobrá voľba. Poprípade niečo od Knaufu.