RINAZ
12.05.09,17:09
Dobrý deň všetci pohoďáci
už asi 2 týždne ma trápia bolesti v ruke, cítím trpnutie a mravenčenie v prstoch niekedy to vyráža do celej ruky, bola som u neurologa ten ma poslal na EMG vyšetrenie kde mi zistili syndróm karpálneho kanálila, to znamená že krv zle prúdi cez nervový kanálik. Predvčerom som bola u chirurga, kde ma poslal neurolog, ten mi povedal, že je nutná operácia teda je treba tento kanálik uvolniť. Nemáte prosím niekto s týmto skúsenosti, o akú operáciu ide, resp. či sa to nedá vyliečiť inak, alebo či je ozaj nutná operácia? ďakujem za všetky príspevky
osky
13.05.09,17:12
ja osobne mam taketo problemy s rukou uz od roku 2001-niekedy menej ale niekedy je to hrozne.ale ja to mam z chrbtice a nepomoze mi vraj nic.rehabilitacie su docasne riesenie,ale vychadza to od lopatky do celej ruky,mravcenie a trpnutie je hlavne ked je ruka zovreta/krajanie,sitie ihlou,supanie zemiakov,nesenie tazsej tasky,pisanie....../je to katastrofa ale lekari s tym nevedia nic robit:mee:

karpalny kanal je ale nieco ine.moja krstna mam ma opeovane obe ruky-jednu dobre,druhu zle a taju bolieva viac ako pred operaciou:eek:,skratka nieco pobabrali.
vseobecne ,ruky ju bolievaju stale aj ked operacie podstupila,a co som pocula,len malokedy sa ten karpalny kanalik podari uspesne odoperovat,tak este zvaz,ci sa na to das.musis mat dobreho odbornika:)
sarasara
14.05.09,21:49
Vyhľadaj si "syndróm karpálneho tunela". Táto téma tu už raz bola. Sú tam vyjadrenia ľudí, ktorí majú operáciu jednej alebo obidvoch rúk. Ja mám operovanú ľavú ruku. Ak píšeš, že ťa trápi bolesť a tŕpnutie ruky dva týždne, tak je to veľmi krátka doba. Toto ochorenie sa nedá liečiť, musí sa operovať. bolesť a tŕpnutie sa budú stupňovať. Príde doba, že si ruku operovať dáš. Na bolesť ti nebudú zaberať vôbec žiadne lieky, nič ti bolesť nestlmí. Nebude sa to dať vydržať. Teraz máš ešte čas hľadať vo svojom okolí niekoho, kto má operovanú ruku a povie ti, kde bol a ako mu to dopadlo. Tie nedobre operované ruky sú hlavne staršieho dáta. Vlani si v mojom okolí dalo operovať karpálny kanál päť ľudí, všetkým operácia dopadla dobre. Od operácie ma ruka vôbec nebolí.
Stina
15.05.09,03:24