darca88
12.05.09,17:48
Dobry den , chcela by som vas poprosti o pomoc. Mate niekto skusenosti s
Allianz index extra? V roku 2007 som uzavrela zmluvu na tento produkt s tym
ze chceme zurocit peniaze ale nechcela som to tam nechat 7 rokov. Vstupne poplatky neboli ziadne vystupny je 3 percenta ak to vyberieme do 4 rokov. Teraz som zistila ze hned ako som tam peniaze vlozila 7 percent z mojich penazi zmizlo. Ked som volala do allianz tak mi nevedeli nic povedat len to ze je tam o to menej penazi ale kde sa podeli to mi nevedeli povedat. Viete mi niekto poradit ako mam postupovat da sa s tym nieco robit?
Dakujem za pomoc

Darina
erinka111
12.05.09,16:35
Pravdepodobne sa jedná o nejaký peňažný alebo podielový fond. Pri týchto produktoch je istina garantovaná len pri splatnosti plus nejaký výnos niekedy ohraničený inokedy nie. Závisí to od toho ako je nastavený tento produkt, z akých svetových indexov je zostavený a ktoré sa berú do úvahy. Na stránke Allianz je tento produkt opísaný. Máš 100% garnaciu vložených peňazí ale LEN PRI SPLATNOSTI, t. j. po 7 rokoch. Do výnosnosti a súčastnej hodnoty týchto fondov zasiahla veľmi nepriaznivo finančná kríza, preto sú teraz dosť v mínuse, t. j. dostaneš niekedy len 80% istiny. Radím počkať na splatnosť. Do takýchto riskantnejších investícií vkladajú peniaze väčšinou ľudia, ktorí v tom vedia už chodiť, alebo si môžu dovoliť zaviazať na tak dlhú dobu svoje financie a vedia že môžu v kľude vyčkať na splatnosť a buď je výnos alebo nie. Ešte by som si na tvojom mieste zistila, do akej miery garantuje istinu štát v prípade krachu Allianz. Pri bankách je to 100%, ale u poisťovní??? Kríza robí divy!! Aj banky majú takéto produkty, ale máš 100% istotu.....
Chobot
12.05.09,17:53
Pravdepodobne sa jedná o nejaký peňažný alebo podielový fond. Pri týchto produktoch je istina garantovaná len pri splatnosti plus nejaký výnos niekedy ohraničený inokedy nie. Závisí to od toho ako je nastavený tento produkt, z akých svetových indexov je zostavený a ktoré sa berú do úvahy. Na stránke Allianz je tento produkt opísaný. Máš 100% garnaciu vložených peňazí ale LEN PRI SPLATNOSTI, t. j. po 7 rokoch. Do výnosnosti a súčastnej hodnoty týchto fondov zasiahla veľmi nepriaznivo finančná kríza, preto sú teraz dosť v mínuse, t. j. dostaneš niekedy len 80% istiny. Radím počkať na splatnosť. Do takýchto riskantnejších investícií vkladajú peniaze väčšinou ľudia, ktorí v tom vedia už chodiť, alebo si môžu dovoliť zaviazať na tak dlhú dobu svoje financie a vedia že môžu v kľude vyčkať na splatnosť a buď je výnos alebo nie.

Potiaľto by som súhlasil, pretože ty si investovala peniaze do podielových fondov, ktorých hodnota sa v priebehu času môže meniť nielen smerom hore, ale bohužiaľ aj dole. Skočila si na vyššiu možnosť výnosu a teraz si prekvapená, že je s tým spojené riziko straty. O investované som písal tu:

http://www.porada.sk/971938-post24.html


Ešte by som si na tvojom mieste zistila, do akej miery garantuje istinu štát v prípade krachu Allianz. Pri bankách je to 100%, ale u poisťovní??? Kríza robí divy!! Aj banky majú takéto produkty, ale máš 100% istotu.....

Tu nič zisťovať nemusíš. Poisťovne nie sú súčasťou garančného fondu, takže štát negarantuje peniaze vložené do poisťovní. To ale neznamená, že peniaze v poisťovniach nie sú bezpečne uložené. V prípade bankrotu poisťovne klienti o svoje peniaze neprichádzajú, ale ich poistky sa presujú do portfólia inej poisťovne. Je to niečo úplne iné, ako banky, nedá sa to porovnávať.
darca88
12.05.09,18:05
Ja som vobec nemala na mysli to ze teraz ked je kriza tak to kleslo o niekolko percent dole ale to ze v ten den ked sa tam tie peniaze vlozili nemali uz hodnotu 1 ale len 0.93 . Uvediem priklad vlozila som 100 000sk a hned v den investovania bola hodnota vlozenych penazi len 93 000sk. A kde zmizlo tych 7000 sk mi nikto nevie povedat.
Chobot
12.05.09,18:19
Ja som vobec nemala na mysli to ze teraz ked je kriza tak to kleslo o niekolko percent dole ale to ze v ten den ked sa tam tie peniaze vlozili nemali uz hodnotu 1 ale len 0.93 . Uvediem priklad vlozila som 100 000sk a hned v den investovania bola hodnota vlozenych penazi len 93 000sk. A kde zmizlo tych 7000 sk mi nikto nevie povedat.

Ja ti to viem povedať. Ako som už v predošlom príspevku naznačil, činnosť a fungovanie poisťovne je niečo úplne iné ako fungovanie banky. Nemôžeš porovnať produkty ako termínovaná úložka a poistenie. V prípade termínovanej úložky sa všetky peniaze uložia na tvoj účet dostávaš nejaký úrok.

V poisťovni sa z vložených peňazí odpočíta provízia za uzatvorenie zmluvy, poplatky za uzatvorenie zmluvy, poplatky za nákup podielových jednotiek a rizikový poplatok. Za zvyšné peniaze sa nakúpia podielové jednotky, ktoré sa v priebehu poistenia zhodnocujú (alebo aj prípadne stratia na hodnote v čase krízy). Predpokladá sa ale, že za celé obdobie poistenia sa zhodnotia natoľko, že sa ti vráti to, čo sa na začiatku poistenia strhlo a ešte aj dostaneš výnos. Navyše za celú dobu poistenia máš poistnú ochranu, že v prípade smrti dostane oprávnená osoba poistné plnenie.

Preto nie je výhodné rušiť poistenie v začiatku, lebo tie nakúpené podielové jednotky sa za tak krátky čas nedokážu natoľko zhodnotiť, aby ti vykryli tie počiatočné náklady.
SLSP
12.05.09,18:21
Žeby provízia poisťováka?
darca88
12.05.09,19:13
A nemala by som byt o tychto poplatkoch informovana ked tam idem vkladat peniaze. Nas financny poradca ktory nam odporucil tento produkt mi tvrdil ze to nie su ziadne skryte vstupne poplatky.
Chobot
12.05.09,19:35
A nemala by som byt o tychto poplatkoch informovana ked tam idem vkladat peniaze. Nas financny poradca ktory nam odporucil tento produkt mi tvrdil ze to nie su ziadne skryte vstupne poplatky.

Pre teba je dôležité dohodnuté poistné a poistná suma, čo máš zaplatiť. Na to, aby si bola informovaná o štruktúre, výpočte a výške všetkých poplatkov by si musela vyštudovať poistnú matematiku.

Aj keď si kupuješ auto nemusíš vedieť, aké parametre majú všetky súčiastky a čo stojí každá jedna z nich.
Stanislav 1975
13.05.09,06:25
Pre teba je dôležité dohodnuté poistné a poistná suma, čo máš zaplatiť. Na to, aby si bola informovaná o štruktúre, výpočte a výške všetkých poplatkov by si musela vyštudovať poistnú matematiku.

Aj keď si kupuješ auto nemusíš vedieť, aké parametre majú všetky súčiastky a čo stojí každá jedna z nich.
Presne tak, ako píše chobot-je pre zadavatelku témy zbytočné špekulovať kolko má teraz na účte, v pz má 100% garanciu vrátenia vkladu a to je najpodstatnejšie. Riešiť prečo má tam teraz menej penazí je bezpredmetné...
Stanislav 1975
13.05.09,06:26
Žeby provízia poisťováka?
to je úplne jedno, či ide o províziu-riešiť to nemá zmysel...