Daskale
19.07.05,11:27
Mám zamestnankynu, upratovačku, ktorá si kľakla na koleno pri umývaní podlahy, zlomila si nohu a roztrieštila jablčko. Nakoľko na sociálnu poisťovňu zdôvodňujem rozsah zodpovednosti, chcem vedieť, či tam môžem dať 100%tne zavinenie organizácie a či z toho budú pre organizáciu vyplývať nejaké postihy... ďakujem:)
Denny
19.07.05,09:33
nechápem prečo by za to mala byť zodpovedná organizácia, veď vy ste jej nekázali kľaknúť si na koleno pri výkone práce, bola to jej slobodná vôľa....
Daskale
19.07.05,09:56
Lenže pokiaľ jej dám vlastné zavinenie, nedostane úrazový príplatok.

A neviem ako to je s náhradou za bolesť.
Maňaska
19.07.05,09:57
Mali by ste mať zamestnankyňou podpísané, že bola preškolená v zmysle bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Ale na zavinenie organizáciou to nevidím.
Daskale
19.07.05,10:10
To máme, v tom problém nie je. Len bych jej rada pomohla a pritom neuškodila firme..
Livia2
19.07.05,12:16
Myslím si, že to nie je zavinenie ani jej ani firmou. Proste nepozornosť. Tak by som to aj na sociálku napísala.
Bionda
19.07.05,13:33
Jednoznačne tam miera zavinenia je aj na strane zamestnanca- predpokladám že to bude nepozornosť, určite by som to nadala na 100% ani z jednej strany,väčšina úrazov sa stanezväčša z nepozornosti...mala by si to prejsť z bezpečnostným technikom, ktorý má u vás na starosti BOZP a síce neviem priebeh úrazu- to by ste mali mať spísané vy a vaša komisia... ale je tam aj miera zavinenia zo strany zamestnanca- to koleno sa vplyvom postavenia naň len tam nezlomí... a mimochodom všetci by mali mať podpísanié vstupné školenie o dodržiavaní bezpečnosti na pracovisku...teda aj tá upratovačka mala byť zaškolená....