humenne123
12.05.09,19:34
Dobry den.Ukoncil som PP a prestahoval som sa do ineho mesta,zatial iba na prechodny pobyt lebo som mal uraz a uz 5 mesiac. som na PN.Teraz mi konci PN a s mojim novym zamestnavatelom som sa dohodol ze nastupim az po 3 tyzdnovom lieceni v kupeloch ( som po operacii ).Kym vsak pojdem na liecenie ( mozno za 2-3 tyzdne ) tak chcem ist zatial na urad prace no neviem ci v mieste prechodneho bydliska alebo trvaleho.Dakujem
hanelie
12.05.09,18:46
v mieste trvalého
humenne123
13.05.09,04:54
Este sa opytam za aky cas po skonceni PN sa musim prihlasit na UP a co vsetko k tomu budem potrebovat.
ivka70
13.05.09,05:07
Este sa opytam za aky cas po skonceni PN sa musim prihlasit na UP a co vsetko k tomu budem potrebovat.
Do 7 dni - ak chces ratat hned ukoncenia PN podporu a nechces byt dobrovolnym nezamestnanym /a tym padom platit si sam ZP/.

Potrebujes doklad o ukonceni prac.zmluvy a pravdepodobne aj doklad o ukonceni /a trvani/ PN.
Ale pri prvej navsteve ti to povedia.

Z mojho uhla pohladu by pre teba bolo vyhodnejsie zostat na PN az do nastupu k novemu zamestnavateli - co ale asi kvoli lieceniu nejde.
humenne123
13.05.09,07:09
Pre Ivka70
Ako mam tomu rozumiet,ze pri prvej navsteve ti to povedia.
To nevybavym na jedno stretnutie? Lebo sa mi nechce cestovat cez pol SK koli zaneseniu dakych papierov pre "mudru" za stolom.
veronikasad
13.05.09,07:36
Pre Ivka70
Ako mam tomu rozumiet,ze pri prvej navsteve ti to povedia.
To nevybavym na jedno stretnutie? Lebo sa mi nechce cestovat cez pol SK koli zaneseniu dakych papierov pre "mudru" za stolom.
Ak sa ti nechce cestovať, nemusíš sa evidovať. Na ÚPSVaR musíš predsa chodiť na "kontakty" a preukazovať hľadanie zamestnania ...

K zaevidovaniu potrebuješ výstupný list alebo dohodu o skončení pracovného pomeru od posledného zamestnávateľa, doklad o výške príjmu pre výpočet dávky v nezamestnanosti za posledné štyri roky /ak si mal viac zamestnávatelov, od každého z nich/, maturitné vysvedčenie alebo výučný list a všetky zápočtové listy o odpracovanej dobe.
Potvrdenie o ukončení PN-ky nie je potrebné, zaevidujú ťa až po ukončení PN-ky.
Ak si to "rozmyslíš" a na UPSVaR sa evidovať nepôjdeš, musíš sa za obdobie do nástupu k druhému zamestnávateľi zaevidovať v príslušnej zdravotnej poisťovni ako samoplatitel.