hanulla
19.07.05,11:38
Máme na sklade tovar nepredajný za nákupné ceny - morálne zastaralé -elektronické PC komponenty. Dajú sa v alfe precenit? aby som ich nemusela predávat pod cenu? Je to vela skladových kariet na ktorých ostalo po 1ks, na niektorých je rozdiel medzi nákupnou a predajnou aj 4000 a to tak kleslo behom roka.
A potom ako to vlastne v alfe zaúčtovat?
hanulla
19.07.05,12:58
Nikto také niečo nerobil, tak poradte niečo obdobné:o
KEJKA
19.07.05,15:32
Máme na sklade tovar nepredajný za nákupné ceny - morálne zastaralé -elektronické PC komponenty. Dajú sa v alfe precenit? aby som ich nemusela predávat pod cenu? Je to vela skladových kariet na ktorých ostalo po 1ks, na niektorých je rozdiel medzi nákupnou a predajnou aj 4000 a to tak kleslo behom roka.
A potom ako to vlastne v alfe zaúčtovat?neviem ako to urobiť v alfe.
Ale ak preceníš pod pôvodnú obstarávaciu cenu z dôvodu nepredajnosti, tak rozdiel je škoda a pripočitateľná položka k základu dane.
Nikto to preto nerobí. Občas audítor tlačí na klienta, aby účtoval opravné položky aj tie sú pripočitateľné.
Preto sa radšej uprednostňuje pedaj pod cenu, akciový výpredaj, rôzne "dary" k inému sortimentu ap.
hanulla
20.07.05,05:51
neviem ako to urobiť v alfe.
Preto sa radšej uprednostňuje pedaj pod cenu, akciový výpredaj, rôzne "dary" k inému sortimentu ap.
Asi to takto bude najrozumnejšie urobiť ale zaujalo ma rozne dary k inemu sortimentu - to ako čo - ako to bude uvedené na fa ?