medvedov
12.05.09,20:48
Cavte

Vie mi niekto poradit ... Chcem si z Polska doviest cca 1000 litrov nafty pre vlastnu spotrebu do auta.. Mozem take mnozstvo kupit a zobrat domov alebo je tam nejake obmedzenie ?


za odpoved dakujem
mandula
12.05.09,19:20
obmedzenie áno, pozri tento príspevok:http://www.porada.sk/1012405-post11.html
Kolenčík
12.05.09,19:27
A prečo by si nemohol, keď máš v čom.
Lubo__ZA
13.05.09,06:31
Mozes ale musis si davat pozor : )
jezko1
13.05.09,06:56
Cavte

Vie mi niekto poradit ... Chcem si z Polska doviest cca 1000 litrov nafty pre vlastnu spotrebu do auta.. Mozem take mnozstvo kupit a zobrat domov alebo je tam nejake obmedzenie ?


za odpoved dakujem


Tak nie je to celkom tak, ako ti radili kolegovia predo mnou. Treba si poriadne prečítať § 33 zákona č. 98/2004 Z. z. o spotrebnej dani z minerálneho oleja v znení neskorších predpisov. Predpokladám a z položenej otázky sa to javí tak, že sa pýtaš ako fyzická osoba a že chceš naftu použiť na vlastnú spotrebu. V tom prípade platí ustanovenie § 33 ods. 2 a 3, v zmysle ktorých, ak si prepravíš sám na daňové územie naftu na súkromné účely v inej ako bežnej nádrži auta, alebo prenosnej nádrži väčšej ako 10 litrov, vzniká ti na daňovom území daňová povinnosť a si povinný podať daňové priznanie a zaplatiť spotrebnú daň bezodkladne po vzniku daňovej povinnosti.
Nokerla
13.05.09,12:33
Jezko 1 Ti vlastne asi tym chcel povedat ze si mas natankovat a danovu povinnost si nechtiac zabudnut splnit.......Ja tiez vozim naftu a na danovy urad sa akurat usmejem ked mam cestu okolo.
Kvietocek
13.05.09,12:44
Jezko 1 Ti vlastne asi tym chcel povedat ze si mas natankovat a danovu povinnost si nechtiac zabudnut splnit.......Ja tiez vozim naftu a na danovy urad sa akurat usmejem ked mam cestu okolo.

Pozor aby sa počase nezacali oni usmievat na teba :)
jezko1
13.05.09,17:04
Jezko 1 Ti vlastne asi tym chcel povedat ze si mas natankovat a danovu povinnost si nechtiac zabudnut splnit.......Ja tiez vozim naftu a na danovy urad sa akurat usmejem ked mam cestu okolo.

vôbec som to tým nechcel povedať. Keby ste poriadne čítali zákon,zistili by ste, že pokiaľ prepravíte minerálny olej v bežnej nádrži vozidla, daňová povinnosť v tomto prípade na daňovom území nevzniká.
P.S. a usmievať sa treba na colné úrady, nakoľko oni sú správcami spotrebnej dane z minerálneho oleja, daňováci to už nerobia od 2004 roku a pri MO už od roku 2002.
Nokerla
14.05.09,05:46
vôbec som to tým nechcel povedať. Keby ste poriadne čítali zákon,zistili by ste, že pokiaľ prepravíte minerálny olej v bežnej nádrži vozidla, daňová povinnosť v tomto prípade na daňovom území nevzniká.
P.S. a usmievať sa treba na colné úrady, nakoľko oni sú správcami spotrebnej dane z minerálneho oleja, daňováci to už nerobia od 2004 roku a pri MO už od roku 2002.
kľud Jezko1......ja som to nemyslel v zlom........chcel som troska odlahcit temu.......ja viem ze si to napisal tak ako to ma byt. To ze to robia colne urady som ani sam nevedel.......dik za info.
jezko1
14.05.09,07:45
ja som kľudny, pohoda,