220870
12.05.09,21:01
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti hlavne či sa oplatí cestovať do Grécka na dovolenku vlastným autom.Poprípade ak máte niekto nejaký link alebo tel.č. na niekoho ,kto ponúka rezervácie apartmánov v Grécku.
Ďakujem.
Barticek
12.05.09,19:20
Ja som bol minuly rok autobusom, boli sme na paralii a tu cestu neprajem nikomu a este k tomu ked sme isli busom ktory zbieral ludi po Slovensku az ku Bratislave. Cesta trvala 38 hodin. Najlepsie ist letecky.
dad111
12.05.09,19:44
Raz som to skúsil. Znovu nad tým uvažujem, ale mám z toho dosť veľké obavy. Ja som išiel cez Srbsko, Macedóniu a išiel som až do Atén. Je to nádhera, ale Cesta cez to Srbsko a Macedóniu bola hrôzostrašná. AK mám povedať pravdu, uvažoval som o návrate trajektom do Talianska.
Občas sa pozriem aj sem http://www.recko-autem.cz/
alaya1
13.05.09,06:25
Ja som bola v Grecku autobusom 2krat. No poviem uprimne, da sa to vydrzat, len ta cesta cez Srbsko- rovna ako ciara, nic na pozeranie. Ja by som len podotkla, ze ked sa niekto vyberie cez cestovku autobusiom, tak sa ozaj pytat akym autobusom sa ide, typ, vybavenie a dat si to napisat aj do objednavky- konkretny bus.
Ak sa budu vyhovarat, ze taky luxusny a taka vybava a nebudu chciet to napisat do objednavky, tak je to oblbovanie a bus bude zrejme stara karosa.nezapisu, obavaju sa reklamacie dopravy.
My sme vyrazili rano o 5 h. z vychodu cez Kosice a Miskolc, Srbsko, potom raz Bulharsko a raz Macedonsko-dialnica, pohoda, a na Olympe sme boli rano o 4 hodine. Ak viete v noci v buse spat po sediacky, tak je to pohoda. Autom by som to Srbsko neriskovala, predsa nie su v Unii, su to divni ludia, aspon na mna ti colnici tak posobili.
Minuly rok sme boli na Korfu- letecky.vyborne.
meggan
13.05.09,06:51
Raz sme boli autobusom v Grecku a povedali sme si nikdy viac. Cesta dlha a unavna. Autom chodime na kratsie trasy ako je Chorvatsko,Taliansko...Grecko uz iba letecky.
MarcelkaT
13.05.09,08:27
Grécko jedine letecky. v kľude a pohode. Sadneš do lietadla , ani sa nenazdaš a už vystupuješ.
arizona
13.05.09,08:52
Nie Grécko, ale Bulharsko-absolvovala som raz jednu cestu do B. autobusom. Nikdy viac ! Prvý týždeň dovolenky som ešte cítila bolavé kríže po tej ceste:D
Busom max. do Chorvátska , inak jednoznačne lietadlo...
kačenka
13.05.09,10:20
My inak na dovolenku ani nejdeme. Zrovna vlani sme boli v Grécku a celkom na juhu na Peloponéze. Cestu sme si rozdelili na 3 dni. Prvý deň SK-Thesaloniky, druhý deň Thesaloniky-Atény, tretí deň Atény a miesto na Peloponéze. Vždy sme prespali v campe. Bolo to super. Lebo kde chceš, tam
zostaneš, môžeš si pozrieť alebo oddýchnuť. No jasné v Srbsku, alebo Macedonsku sa neoplatí stáť, len ak tak na benzínke natankovať a ťahať ďalej. Ja inak ani dovču neriešim, len vlastným autom. Tento rok ideme na Sicíliu.
arizona
13.05.09,10:47
My inak na dovolenku ani nejdeme. Zrovna vlani sme boli v Grécku a celkom na juhu na Peloponéze. Cestu sme si rozdelili na 3 dni. Prvý deň SK-Thesaloniky, druhý deň Thesaloniky-Atény, tretí deň Atény a miesto na Peloponéze. Vždy sme prespali v campe. Bolo to super. Lebo kde chceš, tam
zostaneš, môžeš si pozrieť alebo oddýchnuť. No jasné v Srbsku, alebo Macedonsku sa neoplatí stáť, len ak tak na benzínke natankovať a ťahať ďalej. Ja inak ani dovču neriešim, len vlastným autom. Tento rok ideme na Sicíliu.

Kačenka, dovolím si nesúhlasiť! Neviem, či si mala nejakú zlú skúsenosť. Ja som Srbsko navštívila veľakrát. Aj ked majú inú "náturu" ako my, oplatí sa v Srbsku zastaviť a pokochať sa . Ľudia sú zhovorčivý a priateľský. Mne sa páči aj to, že aj v najobyčajnejšej dedinskej krčme Vám urobia prvotriednu kávu.:). Povypytujú sa, poradia trasu, alebo okolité zaujímavosti.
Ja osobne milujem cestu krížom cez Bosnu. Trasa-príroda pozdĺž Neretvy je úžasná a fascinujúca.

Macedónia je "trochu iné kafé" ... určite odradia špinavé ulice a čulý ruch domácich obyvateľov.
Ale Macedonia má toľko nádherných historických pamiatok a prírodných krás, že stojí za to !!!

Veď napr. do Turecka, Tunisu,Egypta či na Karibik chodievame bežne a všetci sme si už akosi zvykli, že mimo turist. trás je tiež po uliciach neporiadok a posedávajúci domorodci...
mimotemy
alaya1
13.05.09,13:55
Inak vazeni, ktori radite Grecko len lietadlom- asi zvazuju autobus a auto preto, ze na lietadlo nezvysuje.
Inak , ta cesta, ak nie sme rozhyckani sa da aj vydrzat, nie je to az take strasne.Ak je dobry autobus.
Autom je vyhoda to, ze stojis, kde chces, no miesta napr. na nohy v zadu je podstatne nememej ako v buse.
dad111
13.05.09,17:15
Prvú dovolenku v živote som absolvoval autobusom, bolo to do Bulharska a ten BUS bol stará ŠL s názvom LUX. O KAROSÁCH sa ani nesnívalo, takže dnes sa cestuje úplne kráľovsky. To by nebol problém. Ani cesta autom nie je problém pre pohodlie.
Ja za seba musím povedať, že obavy by som mal len z prechodu Srbska a Macedónie. Išiel som tú cestu už dávnejšie, ale ako čítam diskusie tých, čo išli vlani, je to stále o hubu. Dostať sa do konfliktu so srbským policajtom nie je vôbec sranda a prechádzať Macedóniu je ako keď blonďák príde na Luník IX.
Bol som v Grécku aj letecky, ale vôbec ma to nenadchlo. Pre mňa je aj cesta súčasť dodvolenky a relax.
220870
13.05.09,17:20
Inak vazeni, ktori radite Grecko len lietadlom- asi zvazuju autobus a auto preto, ze na lietadlo nezvysuje.
Inak , ta cesta, ak nie sme rozhyckani sa da aj vydrzat, nie je to az take strasne.Ak je dobry autobus.
Autom je vyhoda to, ze stojis, kde chces, no miesta napr. na nohy v zadu je podstatne nememej ako v buse.
Peniaze na dovolenku ma naštastie netrápia,mám.Autobusom sme boli v Grécku dvakrát,tá cesta sú galeje,naposledy ešte vtedy keď tí mongoli z BG a RO neboli v únii.Taká perlička.Na ich spoločné hranice sme dorazili práve v čase ked hrali spolu futbal na MS min 3 hod pred zápasom cez a 3-4 po zápase boli ich spoločné hranice uzatvorené.Jednoducho všetci pozerali futbal.
Autom chodíme do Chorvácka.celkom sa nám to pozdáva len nemáme skúsenosť s cestou do Grécka ,koľko to trvá ,najlepšie trasy čomu sa vyhnúť alebo čo treba vydieť.Dá sa tam ísť na blint dá sa tam tak ako v Chorvácku bez problémov nájsť ubytovanie?Poprípade kde tam hľadať ubytovanie,majú na to nejaké styčné miesta atd.
Ďakujem za vaše názory.
andrea70
13.05.09,17:46
Boli sme v Grécku dva krát. Prvý krát lietadlom a druhý krát autom. Cesta autom nám trvala 22 hodín z Trenčína do Parálie. Išli sme cez Maďarsko, Srbsko, Bulharsko. Cesty hlavne v Srbsku nič moc, ale dalo sa to vydržať. Najhorší boli policajti v Srbsku, merali za každým rohom a aj sme platili dve pokuty :mad: za rýchlosť.
Keď mám porovnať lietadlo a auto, lietadlo je určite pohodlnejšie, ale tiež nie si na dovolenke za dve hodiny. Najskôr cesta na letisko v BA, tam čakať 2 hodiny....2,5 hodiny let...transfer z Thesalonik do letoviska 2 hodiny a hneď je z toho 9 hodín. V letovisku keď sa chceš niekam dostať treba ísť busom, alebo si prenajať auto /nie vždy lacno/
Keď sme boli autom dosť sme pochodili okolie, Olymp, Meteory, boli sme aquaparku v Thesalonikach, proste mali sme voľnoť a neboli sme viazaný na nejaké fakultatívne výlety.
Takže asi každý musí zvážiť čo vyhovuje jemu. Ešte som zabudla cestovali sme s dvoma deťmi /8 a 5/ a tie cestu tiež v pohode zvládli. Ubytovanie sme našli ľahko, ale boli sme koncom júna, možno to bolo tým:)
petmar
14.05.09,06:30
Do Grécka vlastným autom je moja túžba, ktorú asi stihnem- aj keď je horšie zdravie. A ak okrem teba máš ešte šoféra-manželku, dospelé dieťa, neváhaj. Pozri si nejaké blogy, napríklad:
http://vladimirtoth.blog.sme.sk/c/16688/Fotodokumentacia-z-cesty-z-Grecka-autom.html

Videl som aj podrobný opis cesty s fotkami.
Ja som bol s rodinou 4x autobusom v GR, najprv to nemalo chybu, no každý rok to bolo horšie, ten posledný krát skoro syn neprežil.. teda autobusom nie, chodíme teraz 3 roky Chorvátsko, Taliansko autom, žiaľ, manželku som v šoférovaní nepodporil...
Tie nové autobusy sú navonok schopné, ale ich vyrábajú stále tesnejšie a tesnejšie. Najhoršie sú tie poschodové, tam hore je veľmi tesno aj nízko. A keď zastaví takých 80 ľudí na pumpe a všetci chcú na WC...hrôza. A keď ti je zle, ani von sa ku dverám nemôžeš dostať, veď v tom tesnom priestore majú všetci okolo seba bagáže, Basa je lepšia. A haprovala klíma, tam hore pod priesvitnou strechou bolo na nevydržanie. Kolega keď išiel do GR poschodovým luxom, začal horieť - doteraz ho neodškodnili.
Lietadlom je to tak ako píše andrea, ak nie som z Blavy, stratím naviac veľa času, peňazí a otravujem známych s dovozom a pod.
Ak zhrniem - zdravý človek vydrží všetko, čo ho nezabije, to ho posilní...
evita
14.05.09,06:45
My inak na dovolenku ani nejdeme. Zrovna vlani sme boli v Grécku a celkom na juhu na Peloponéze. Cestu sme si rozdelili na 3 dni. Prvý deň SK-Thesaloniky, druhý deň Thesaloniky-Atény, tretí deň Atény a miesto na Peloponéze. Vždy sme prespali v campe. Bolo to super. Lebo kde chceš, tam
zostaneš, môžeš si pozrieť alebo oddýchnuť. No jasné v Srbsku, alebo Macedonsku sa neoplatí stáť, len ak tak na benzínke natankovať a ťahať ďalej. Ja inak ani dovču neriešim, len vlastným autom. Tento rok ideme na Sicíliu.
Neviem ako v Macedónii, ale Srbsko je chutná pekná krajinka s milými, ochotnými ľuďmi. Spali sme tam dve noci v menšom mestečku, čisé ulice, veľmi ochotní a usmievaví ľudia, krásna príroda a ja osobne som sa nestretla s negatívnymi pocitmi z tejto krajiny a preto sa tam ešte raz chceme vrátiť. Išli sme od tureckých hraníc z Bulharska a tiež chodíme všade len autom, západ východ aj Rusko, Ukrajina, Moldavsko, Rumunsko, Maroko, Španielsko, Portugalsko a iné krajiny iba autom. Boli sme aj s cestovkou, ale to nie je nič pre mňa, videla som oveľa menej ako som chcela. :)
alaya1
14.05.09,06:49
Boli sme v Grécku dva krát. Prvý krát lietadlom a druhý krát autom. Cesta autom nám trvala 22 hodín z Trenčína do Parálie. Išli sme cez Maďarsko, Srbsko, Bulharsko. Cesty hlavne v Srbsku nič moc, ale dalo sa to vydržať. Najhorší boli policajti v Srbsku, merali za každým rohom a aj sme platili dve pokuty :mad: za rýchlosť.
Keď mám porovnať lietadlo a auto, lietadlo je určite pohodlnejšie, ale tiež nie si na dovolenke za dve hodiny. Najskôr cesta na letisko v BA, tam čakať 2 hodiny....2,5 hodiny let...transfer z Thesalonik do letoviska 2 hodiny a hneď je z toho 9 hodín. V letovisku keď sa chceš niekam dostať treba ísť busom, alebo si prenajať auto /nie vždy lacno/
Keď sme boli autom dosť sme pochodili okolie, Olymp, Meteory, boli sme aquaparku v Thesalonikach, proste mali sme voľnoť a neboli sme viazaný na nejaké fakultatívne výlety.
Takže asi každý musí zvážiť čo vyhovuje jemu. Ešte som zabudla cestovali sme s dvoma deťmi /8 a 5/ a tie cestu tiež v pohode zvládli. Ubytovanie sme našli ľahko, ale boli sme koncom júna, možno to bolo tým:)
Ked sa bavime o Grecku, tak nie len Olymp je Grecko. aj na Korfu sa da dostat autom a je to velmi jednoduche. Nalodia sa v Talianku a lodou idu na Korfu. je tam krajsie, ako Olymp. Tam som bola 2 krat More bolo fajn, no videla som aj cistejsie a tie meduzy boli vsade. Ludi hlava na hlave_paralia, Leptokaria. Korfu odporucam kazdemu, cely ostrov je ako les, kazdy den sme sa kupali v inom stredisku,. Je tam pomaly nacnejsie, ako u nas.
mlisa
14.05.09,07:24
v Grecku som bola osemkrat autobusom a dvakrat autom a keby som si mala znovu vybrat, volim jednoznacne auto. Cesta autobusom je zbytocne predlzena (cca 30 hod, ak nejdete z BA) tym, ze sa zbieraju ludia po celom slovensku, takisto ja osobne nepotrebujem pauzu na cigaretku kazde dve -tri hodiny, co ale cestou v autobuse zazijete, proste musite sa prisposobovat. A priamo v Grecku ste potom limiovani tym ze bud ostanente len v letovisku kde ste, pripadne si musite prenajat auto co samozrejme nieco stoji, ak si chcete pozriet aj ine miesta.
Cesta autom naproti tomu trva cca 14-16 hodin (vzdy to bolo v juni, takze nebola az taka husta premavka). NIKDY som nenazila problemy v Srbsku ani v Macedonsku, stale idete po dialnici (az na par usekov), ked potrebujete zastavite na benzinke (daju sa vybrat aj lepsie), jasne ak nechcete mat problemy s policajtmi treba dodrzovat rychlost, ale to snad aj u nas :) Ano, cesta cez Srbsko je trochu nezazivna, my sme sa preto snazili ist vzdy tak, aby sme cez Srbsko sli v noci. Macedonsko je oproti tomu nadherne, kus cesty sa ide cez hory, vzdy urobim kopu fotiek :). Plus v samotnom Grecku mozete ist kamokolvek a kedykolvek :) A ked porovnate cenu dopravy autobudom cez cestovky a cenu cesty autom ak idete aspon traja, vyjde Vas auto dokonca lacnejsie :)
stanco007
17.05.09,04:40
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti hlavne či sa oplatí cestovať do Grécka na dovolenku vlastným autom.Poprípade ak máte niekto nejaký link alebo tel.č. na niekoho ,kto ponúka rezervácie apartmánov v Grécku.
Ďakujem.
Tu nemas co rozmyslat! Jednoznacne lietadlom. Ja stale hovorim, ze ked ludia nemaju na tu dovolenku aby sli lietadlom, nech nechodia kazdy rok ale napr kazde dva-tri roky a plne si tu dovolenku uzili. Autobus vas deprimuje a znici. Hlavne ked pojdete spät z dovolenky oddychnuty...
Alebo uz ked busom, tak len tam a spät jednoznacne lietadlom! Kombinovana doprava, aj take su xi
dad111
17.05.09,19:19
Tu nemas co rozmyslat! Jednoznacne lietadlom. Ja stale hovorim, ze ked ludia nemaju na tu dovolenku aby sli lietadlom,
Čítaj poriadne. 220870 peniaze na dovolenku má, precestoval už nejaký ten kus sveta a je možné, že už cestoval aj lietadlom, aj keď si ho ešye nemusel stretnúť. Nejde každý na dovolenku preto, aby mu susedia závideli, čo si môže dovoliť. Sú ľudia, čo chodia na čundre a užijú si to. Aj cesta je súčasť relaxu, čo je natom čudné?
Sadnúť do lietadla dokáže každý, ale sám zdolať tak náročnú cestu, to už musí byť silná osobnosť.
stanco007
18.05.09,06:12
Čítaj poriadne. 220870 peniaze na dovolenku má, precestoval už nejaký ten kus sveta a je možné, že už cestoval aj lietadlom, aj keď si ho ešye nemusel stretnúť. Nejde každý na dovolenku preto, aby mu susedia závideli, čo si môže dovoliť. Sú ľudia, čo chodia na čundre a užijú si to. Aj cesta je súčasť relaxu, čo je natom čudné?
Sadnúť do lietadla dokáže každý, ale sám zdolať tak náročnú cestu, to už musí byť silná osobnosť.
No ale potom zalezi o aky tip dovolenky ma zaujem. Ale predpokladam, ze ked chce ist k moru, tak si chce oddychnut. A cesta auto na taku dialku je krizova cesta. A samozrejme, ze ked idem ja k moru, tak si sadnem do lietadla a za 1h som v Grecku a nie autom ist vysse 35h
pivko
18.05.09,06:21
No ale potom zalezi o aky tip dovolenky ma zaujem. Ale predpokladam, ze ked chce ist k moru, tak si chce oddychnut. A cesta auto na taku dialku je krizova cesta. A samozrejme, ze ked idem ja k moru, tak si sadnem do lietadla a za 1h som v Grecku a nie autom ist vysse 35h
Do Grecka 35h? Ja som išiel 16 aj z prestávkami na kávu a auto ma výhodu oproti autobusu že si zastaňeš kde chceš a kedy chceš a hlavne je vyhodou že nemusíš trčať na dovolenke na jednom mieste, keď sa ti nepáči zbalíš sa a ideš inam.A šoférovanie je pre mňa zábava a nie krížová cesta.
mlisa
18.05.09,08:12
No ale potom zalezi o aky tip dovolenky ma zaujem. Ale predpokladam, ze ked chce ist k moru, tak si chce oddychnut. A cesta auto na taku dialku je krizova cesta. A samozrejme, ze ked idem ja k moru, tak si sadnem do lietadla a za 1h som v Grecku a nie autom ist vysse 35h

mimotemy vies, existuju aj ludia co chcu ist k moru, chcu si oddychnut, ale z predstavy ze si maju sadnut do lietadla maju zachvaty paniky (moj pripad:( ) a preto je zakladna volba autobus alebo auto. Dlhu cestu potom kompenzujem dlhsim pobytom :)
stanco007
18.05.09,09:41
mimotemy vies, existuju aj ludia co chcu ist k moru, chcu si oddychnut, ale z predstavy ze si maju sadnut do lietadla maju zachvaty paniky (moj pripad:( ) a preto je zakladna volba autobus alebo auto. Dlhu cestu potom kompenzujem dlhsim pobytom :)
mimotemyJa som povedal len svoj nazor a totalna väcsina ludi by so mnou suhlasila. A ked mas problemy s lietanim, tak cestuj inac. To je tvoja vec. Ale ja som siel len do Madarska ku Balatonu vlakom a busom a skoro ma dziglo z tej cesty a z tej horucavy. Nikdy viac. Len lietadlom
stanco007
18.05.09,09:44
Do Grecka 35h? Ja som išiel 16 aj z prestávkami na kávu a auto ma výhodu oproti autobusu že si zastaňeš kde chceš a kedy chceš a hlavne je vyhodou že nemusíš trčať na dovolenke na jednom mieste, keď sa ti nepáči zbalíš sa a ideš inam.A šoférovanie je pre mňa zábava a nie krížová cesta.
Aj mna soferovanie bavi, preto aj rocne najazdim 50-60 000Km, a to nie som prof. vodic!!! Ale ist na dovolenku a byt v strehu co kde a ako odbocit, pripadne niekde bludit a stale kupovat dialnicne a tankovat, no dakujem pekne. Sadnem do lietadla a som tam hned a hlavne bez stresu s starosti!!! A ked si chcem aj nieco ine pozriet, tak si tam poziciam auto ako to robim ja...
alaya1
18.05.09,10:30
Aj mna soferovanie bavi, preto aj rocne najazdim 50-60 000Km, a to nie som prof. vodic!!! Ale ist na dovolenku a byt v strehu co kde a ako odbocit, pripadne niekde bludit a stale kupovat dialnicne a tankovat, no dakujem pekne. Sadnem do lietadla a som tam hned a hlavne bez stresu s starosti!!! A ked si chcem aj nieco ine pozriet, tak si tam poziciam auto ako to robim ja...
Mozem ti oponovat, nie si tam hned.My sme mali cerstou domov meskanie 7 hodin, zavreti na check-ine. Uzasny rychly navrat.
stanco007
18.05.09,12:08
Mozem ti oponovat, nie si tam hned.My sme mali cerstou domov meskanie 7 hodin, zavreti na check-ine. Uzasny rychly navrat.
Samozrejme aj to sa stava ale tam mas aspon nahradu od leteckej spolocnosti-jedlo a ubytovanie podla meskania lietadla. A okrem toho sa da proti niecomu takemu aj poistit.... xi
alaya1
18.05.09,14:13
tak my sme nemali ani jedlo, ani ubytovanie...ako poistit, To som este nepocula. takze kazdy druh ma aj vyhody aj nie.
stanco007
18.05.09,15:42
tak my sme nemali ani jedlo, ani ubytovanie...ako poistit, To som este nepocula. takze kazdy druh ma aj vyhody aj nie.
No da sa poistit proti meskaniu lietadla... To si este nepocula? Zaujimave :D Ale mas pravdu, kazdy druh ma aj svoje vyhody a aj nevyhody
pivko
19.05.09,10:22
mimotemyJa som povedal len svoj nazor a totalna väcsina ludi by so mnou suhlasila. A ked mas problemy s lietanim, tak cestuj inac. To je tvoja vec. Ale ja som siel len do Madarska ku Balatonu vlakom a busom a skoro ma dziglo z tej cesty a z tej horucavy. Nikdy viac. Len lietadlom
Stanco007 ,alebo snáď Stančo007 ???,lebo ako vidím tak interpunkčné znamienka ti nič nehovoria a tiež by ti nezaškodilo prečítať si etiketu porady.:mad:
Ináč téma je o tom či auto ,alebo autobus a ty tu stále omieľaš lietadlo.A nepoznám človeka ktorý by sa dával poistiť proti meškaniu lietadla-snáď len ty.Je povinnosťou leteckej spoločnosti ti poskytnúť stravu /neviem presne pri koľko hodinovom meškaní / a tak isto aj ubytovanie / v prípade zrušenia ,alebo preloženia letu/ ale pri charterových letoch sa asi ťažko toho dožijeme.:(
alaya1
19.05.09,12:40
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti hlavne či sa oplatí cestovať do Grécka na dovolenku vlastným autom.Poprípade ak máte niekto nejaký link alebo tel.č. na niekoho ,kto ponúka rezervácie apartmánov v Grécku.
Ďakujem.


tak myslim, ze tato tema sa ubera uplne inam, kde si zadavatel myslel, ze bude...
stanco007
19.05.09,14:02
Stanco007 ,alebo snáď Stančo007 ???,lebo ako vidím tak interpunkčné znamienka ti nič nehovoria a tiež by ti nezaškodilo prečítať si etiketu porady.:mad:
Ináč téma je o tom či auto ,alebo autobus a ty tu stále omieľaš lietadlo.A nepoznám človeka ktorý by sa dával poistiť proti meškaniu lietadla-snáď len ty.Je povinnosťou leteckej spoločnosti ti poskytnúť stravu /neviem presne pri koľko hodinovom meškaní / a tak isto aj ubytovanie / v prípade zrušenia ,alebo preloženia letu/ ale pri charterových letoch sa asi ťažko toho dožijeme.:(
Na interpunkcne znamienka sa mozem vies co.... :D A dotycny chcel poradit, ci sa oplati ist autom do Grecka?! Jednoznacne ze nie!!!!!!!! Preto som pisal, ze je daleko lepsie ist lietadlom. A kto sa boji lietat, aj ked asi nikdy nepochopim preco, tak nech ide pre mna za mna hoci aj peso, ked mu to bude vyhovovat...........;)
lucia.felcanova
07.04.11,16:17
nechceme sa ponahlat ale co to po ceste vidiet
lujza.j
07.04.11,16:22
lucia.felcanova
07.04.11,17:07
Kačenka, dovolím si nesúhlasiť! Neviem, či si mala nejakú zlú skúsenosť. Ja som Srbsko navštívila veľakrát. Aj ked majú inú "náturu" ako my, oplatí sa v Srbsku zastaviť a pokochať sa . Ľudia sú zhovorčivý a priateľský. Mne sa páči aj to, že aj v najobyčajnejšej dedinskej krčme Vám urobia prvotriednu kávu.:). Povypytujú sa, poradia trasu, alebo okolité zaujímavosti.
Ja osobne milujem cestu krížom cez Bosnu. Trasa-príroda pozdĺž Neretvy je úžasná a fascinujúca.

Macedónia je "trochu iné kafé" ... určite odradia špinavé ulice a čulý ruch domácich obyvateľov.
Ale Macedonia má toľko nádherných historických pamiatok a prírodných krás, že stojí za to !!!

Veď napr. do Turecka, Tunisu,Egypta či na Karibik chodievame bežne a všetci sme si už akosi zvykli, že mimo turist. trás je tiež po uliciach neporiadok a posedávajúci domorodci...
mimotemy
ahoj chcela by som ta poprosit o blizsi info a postrhy s cesty chystame sa teraz z kamaratmy zaciatkom maja do grecka a chceli by sme cestou aj nieco zaujimave vidiet ... hlavne to macedonsko ma zaujima
lujza.j
07.04.11,17:22
ahoj chcela by som ta poprosit o blizsi info a postrhy s cesty chystame sa teraz z kamaratmy zaciatkom maja do grecka a chceli by sme cestou aj nieco zaujimave vidiet ... hlavne to macedonsko ma zaujima

http://www.travelnet.sk/221/odporucana-trasa-autom-do-grecka.html
greco
07.04.11,17:32
Na interpunkcne znamienka sa mozem vies co.... :D A dotycny chcel poradit, ci sa oplati ist autom do Grecka?! Jednoznacne ze nie!!!!!!!! Preto som pisal, ze je daleko lepsie ist lietadlom. A kto sa boji lietat, aj ked asi nikdy nepochopim preco, tak nech ide pre mna za mna hoci aj peso, ked mu to bude vyhovovat...........;)
Dovolím si nesúhlasiť s tebou, nakoľko nie každého snom je taká dovolenka, sadnúť do lietadla, vyložiť na určenom mieste a tam ležať. A druhá vec je aj po finančnej stránke keď je päť členná rodina tak letecká dovolenka bude asi omnoho drahšia ako vlastným autom.
220870
07.04.11,17:37
Odporúčam sa spýtať na zaujímavosti Macedónskych policajtov.Odhadom merali každých 30-50 km od seba,doslova poľovka na turistov,to bolo snáď jediné čo som si z Macedónska zapamätal.Ešte čosi neuveriteľne špinavá mýtnica s tak začmudeným výbercom mýta ,že sa dodnes na tom zo ženou dobre bavíme.
A hlavne nezabudnite na zelenú kartu ,inak vás nepustia do Srbska ,ani do Macedónska ,(na 100% ju budú pýtať )keď tak za tranzitné poistné okolo 500€ a za vrece centových a eurových mincí,pýtajú ich na každej mýtnici a po cestách ich je neúrekom.
220870
07.04.11,17:41
Minulý rok som bol v Grécku autom .Neviem aké info hľadáte ak máte niečo konkrétne tak sa pýtajte.
monnica
25.05.11,06:46
Ísť do Grécka autom je super. Už tá cesta je dovolenka a jedno veľké dobrodružstvo. Niet nad kávu z termosky alebo ľadovú niekde po ceste pri práve vychádzajúcom slnku. Vtedy máte pocit , že Vám patrí svet a ste úplným pánom svojho času. Samozrejme treba mať na to aj povahu. Niekto sa rád odvezie lietadlom. My sme išli 4 rodiny do Parálie. Rok predtým 3 rodiny do Talianska. A teraz ideme autom na Thassos....
greco
25.05.11,07:42
Ísť do Grécka autom je super. Už tá cesta je dovolenka a jedno veľké dobrodružstvo. Niet nad kávu z termosky alebo ľadovú niekde po ceste pri práve vychádzajúcom slnku. Vtedy máte pocit , že Vám patrí svet a ste úplným pánom svojho času. Samozrejme treba mať na to aj povahu. Niekto sa rád odvezie lietadlom. My sme išli 4 rodiny do Parálie. Rok predtým 3 rodiny do Talianska. A teraz ideme autom na Thassos....
Kam a kedy idete na Thasos? Nakoľko aj my ideme s rodinou 13.7. do Potosu.
Žabinka
25.05.11,08:04
Odporúčam sa spýtať na zaujímavosti Macedónskych policajtov.Odhadom merali každých 30-50 km od seba,doslova poľovka na turistov,to bolo snáď jediné čo som si z Macedónska zapamätal.Ešte čosi neuveriteľne špinavá mýtnica s tak začmudeným výbercom mýta ,že sa dodnes na tom zo ženou dobre bavíme.
A hlavne nezabudnite na zelenú kartu ,inak vás nepustia do Srbska ,ani do Macedónska ,(na 100% ju budú pýtať )keď tak za tranzitné poistné okolo 500€ a za vrece centových a eurových mincí,pýtajú ich na každej mýtnici a po cestách ich je neúrekom.
My sme mali min. rok mimoriadne vydarenú spiatočnú cestu z Grécka. Na gréckej hranici sme boli o 19,30 (v poslednom gréckom mestečku Polykastron sme si dali ako každoročne posledný gyros :)), v Šahách sme boli ráno o 7,30. Policajti celou cestou žiadni, zápcha žiadna, na srbsko-maďarské hranice to máme už vyrátané tak, aby sme tam boli okolo 5,00 ráno, vtedy tam nie sú ešte tureckí premiestňovatelia. Kiež by každá cesta bola taká super :).
monnica
25.05.11,10:52
Kam a kedy idete na Thasos? Nakoľko aj my ideme s rodinou 13.7. do Potosu.

Ideme až neskôr 17. 08. Do Skala Rachoni, Hotel Pachis. To je na severe. Budeme ubytovaný v maličkých domčekoch priamo na pláži. Chcela som ubytovanie tochto typu a na juhu alebo inde už nič podobné nebolo. ale vraj je tam krásna pláž. Už sme na Thassose boli s manželom ešte za slobodna a veľmi sa nám páčilo tak si to ideme zopakovať aj s našou dcérkou. Predtým sme boli na Golden beach v Skala Panagii
220870
25.05.11,18:10
My sme mali min. rok mimoriadne vydarenú spiatočnú cestu z Grécka. Na gréckej hranici sme boli o 19,30 (v poslednom gréckom mestečku Polykastron sme si dali ako každoročne posledný gyros :)), v Šahách sme boli ráno o 7,30. Policajti celou cestou žiadni, zápcha žiadna, na srbsko-maďarské hranice to máme už vyrátané tak, aby sme tam boli okolo 5,00 ráno, vtedy tam nie sú ešte tureckí premiestňovatelia. Kiež by každá cesta bola taká super :).
No my sme mali cestu do grécka absolútne v pohode ,východ slnka som chytil zavčasu ráno nad Tesalonikami to bola paráda.Cesta späť bola až na mýtne brány pred Belehradom ok stály sme tam v kolone asi 3 hodiny.Odporúčanie nikdy nechodte do Belehradu v nedelu okolo 18:00.Na rozdiel od vás v Macedonsku bola doslova policajná polovka na turistov vracajúcich sa z Grécka už si to presne nepamätám na 200 km vzdialenosti asi 8-9 hliadok.Len som mal taký pocit možno sa mýlim ale oni buzerovali hlavne nesolovanov, keď som šiel do GR tak na hraniciach pri vstupe do Macedonska mi Colník povedal "dobrý deň druzja slovani" a bez kontroly ma poslal het.To samé v Srbsku policajti jeb..i všetko naokolo ale videl SK špz-ku tak ma pustil a to viem, že som šiel cez 100 na 40-ke.Prečo to som sa dozvedel až doma .Deň predtým hral na Slovane futbal nejaký klub z Belehradu a slovanisti tam rozprestreli transparent KOSOVO JE SRBSKO.
Momentálne som ešte nerozhodnutý kam presne pôjdeme ale asi na 90% Grécko autom.
Žabinka
25.05.11,19:02
No my sme mali cestu do grécka absolútne v pohode ,východ slnka som chytil zavčasu ráno nad Tesalonikami to bola paráda.Cesta späť bola až na mýtne brány pred Belehradom ok stály sme tam v kolone asi 3 hodiny.Odporúčanie nikdy nechodte do Belehradu v nedelu okolo 18:00.Na rozdiel od vás v Macedonsku bola doslova policajná polovka na turistov vracajúcich sa z Grécka už si to presne nepamätám na 200 km vzdialenosti asi 8-9 hliadok.Len som mal taký pocit možno sa mýlim ale oni buzerovali hlavne nesolovanov, keď som šiel do GR tak na hraniciach pri vstupe do Macedonska mi Colník povedal "dobrý deň druzja slovani" a bez kontroly ma poslal het.To samé v Srbsku policajti jeb..i všetko naokolo ale videl SK špz-ku tak ma pustil a to viem, že som šiel cez 100 na 40-ke.Prečo to som sa dozvedel až doma .Deň predtým hral na Slovane futbal nejaký klub z Belehradu a slovanisti tam rozprestreli transparent KOSOVO JE SRBSKO.
Momentálne som ešte nerozhodnutý kam presne pôjdeme ale asi na 90% Grécko autom.
Ten zápas mám v pamäti, muž vravel, že hádam Srbi vyhrávajú, nech nám nerozbijú auto :D, je riadny národovec :D. A ešte sa mi stala taká príhoda, prvú cestu do Grécka som si popísala poplatky na všetkých mýtniciach pekne zaradom, ďalšie razy som automaticky podľa rozpisu mužovi podávala jurášky s tým, nech s chlapíkom nediskutuje, podá a odchádzame, a práve pri minulej ceste nepamätám kde, ale mám poznačené :D, začal chlapík niečo mrmlať v rodnej reči, a vrátil myslím 50 centovku :D. Tak tento rok tam dám o 50 centov menej :D.
220870
26.05.11,03:38
Ja som nepochopil systém ako to vyberajú?Podľa čoho určujú že tento úsek toľko za tento toľko?A ako prídu na to koľko km som prešiel po danom úseku?
greco
26.05.11,07:59
Na každý úsek majú jednotnú tarifu.
220870
26.05.11,17:35
Na každý úsek majú jednotnú tarifu.
kilometer aj 75 kilometer za rovnakú sadzbu?:confused:
greco
26.05.11,21:14
kilometer aj 75 kilometer za rovnakú sadzbu?:confused:
Asi tak. Je to divné aj pre mňa, hlavne za akú kvalitu ciest, ale za tie roky čo tade chodím už som si zvykol.
Miloš+
28.05.11,12:11
Boli sme v Grécku busom pred dvomi rokmi. Bol to celkom slušný autobus zn. Mercedes, klíma, WC, dali sa kúpiť nápoje, video atď. Ale keby som si mal znovu vybrať tak asi idem radšej autom, tá cesta trvala 24 hodín, nohy som mal opuchnuté tak že som ich nemohol strčiť do šlapiek, a to som sa snažil nimi stále hýbať a počas prestávok som sa stále prechádzal. Tie turistické busy sú neskutočne úzke, keď si chceš sklopiť sedadlo a trochu si zdriemnuť tak operadlom pricapíš sediaceho za tebou,no hrôza. Kamarát šiel autom do Chorvátska a pochvaľoval si, zastavili kedy chceli, cestou si pozreli Plitvické jazerá. Viem že do Grécka je to kapánek ďalej, ale susedov sme mali Slovákov z Detvy a tí tam prišli s tromi malými deťmi celkom v pohode. Takže nabudúce idem radšej autom (do lietadla ma nik nedostane).
day
28.05.11,12:37
na dovolenku jedine lietadlom, u mna max do 8hod v aute, viac ako 12hod uz nemozme hovorit o dovolenke
pivko
28.05.11,16:31
na dovolenku jedine lietadlom, u mna max do 8hod v aute, viac ako 12hod uz nemozme hovorit o dovolenke
A preto robím Košice - Makarská za 8 hod:D
220870
02.06.11,18:38
na dovolenku jedine lietadlom, u mna max do 8hod v aute, viac ako 12hod uz nemozme hovorit o dovolenke
U mňa by zas nebola dovolenka keby som nemohol "labzovať " kde si zmyslím.Moja žena by najradšej ľahla pri prvý bazén ,deckám stačí teplá voda ,ja zavtedy obehám celé okolie.
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-51992050-grecko-sa-posklada-ako-zahradna-stolicka-span-class-koment-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.;)
mlisa
03.06.11,04:48
U mňa by zas nebola dovolenka keby som nemohol "labzovať " kde si zmyslím.Moja žena by najradšej ľahla pri prvý bazén ,deckám stačí teplá voda ,ja zavtedy obehám celé okolie.
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-51992050-grecko-sa-posklada-ako-zahradna-stolicka-span-class-koment-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.;)
Hm, 15teho uz budem na ceste takze dufam ze to dopadne dobre :) Ale nastastie nejdem na ostrovy :-)
Btw, tie poplatky cez Srbsko by sa mali riadit tymto cennikom
http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=176&Itemid=139

ci sa naozaj aj riadia neviem, uvidim :)
BXLmiami
03.06.11,05:21
U mňa by zas nebola dovolenka keby som nemohol "labzovať " kde si zmyslím.Moja žena by najradšej ľahla pri prvý bazén ,deckám stačí teplá voda ,ja zavtedy obehám celé okolie.
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-51992050-grecko-sa-posklada-ako-zahradna-stolicka-span-class-koment-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.;)
Lietadlom cesta vyjde najlacnejšie.A prenajať auto alebo motocykel či bycikel sa dá všade.
220870
03.06.11,18:16
zas im požičali Grécko mi začína pripomínať cigánsku osadu ......daj mi daj
pivko
04.06.11,03:17
Lietadlom cesta vyjde najlacnejšie.A prenajať auto alebo motocykel či bycikel sa dá všade.
Tak to veru nemáš pravdu. Len servisné poplatky+palivový sú pri leteckých zájazdoch do Grécka 165 EUR:mee:/osoba. Tak že ak cestujú na dovolenku 4 ľudia vyjde ich cesta autom určite lacnejšie ako letecky.;)
greco
04.06.11,07:16
Lietadlom cesta vyjde najlacnejšie.A prenajať auto alebo motocykel či bycikel sa dá všade.
Ja chodím s rodinou do Grécka len autom a cestovné náklady, palivo a diaľničné poplatky cca 270€.
220870
04.06.11,10:57
mne to tiež tak nejak vyšlo okolo 300 evri,ale nerátal som to presne len bajočkom odhad.Ak sa nič mimoriadne nestane tak tento rok pôjdem znova do Grécka autom,už aby to bolo...:)Ak niekto viete odporučiť nejakú tú svoju super lokalitu v Grécku budem rád.Neviem kam mám ísť.Podmienky len dve trochu rušnejšie miesto nie posledná dedinka na konci sveta, piesková pláž a potešia vodné atrakcie ,kultúrne a hystorické pamiatky v okolí.;)
magnos
05.06.11,07:43
Záleží na tom kto má aké priority.
Ja chodím na dovolenky výhradne autom. Pre mňa je aj tá cesta autom zážitkom. Vôbec mi nevadí 8-9 hodín za volantom. Zastavím si kedy chcem a kde chcem.
Komu ale prekáža dlhá cesta, tak potom radšej lietadlo. Predsa je to rýchlejšie a asi aj bezpečnejšie.
No a komu prekáža cestovanie všeobecne, tak ten snáť nech zostane doma.
Už sa teším na chorvátske dialnice.
kabko
16.06.11,21:47
...A hlavne nezabudnite na zelenú kartu ,inak vás nepustia do Srbska ,ani do Macedónska ,(na 100% ju budú pýtať )keď tak za tranzitné poistné okolo 500€ a za vrece centových a eurových mincí,pýtajú ich na každej mýtnici a po cestách ich je neúrekom.


Čo je to tá zelená karta? :eek: To kde mám zohnať?
220870
17.06.11,03:41
Ak máte osobné auto a máte ho zákonne poistené tak poisťovňa vám o tom vydá potvrdenie tzv bielu a zelenú kartu.Musíte ju nosiť stále pri jazde autom aj na Slovensku,tak ako vodičšký preukaz.
kabko
17.06.11,08:21
Ak máte osobné auto a máte ho zákonne poistené tak poisťovňa vám o tom vydá potvrdenie tzv bielu a zelenú kartu.Musíte ju nosiť stále pri jazde autom aj na Slovensku,tak ako vodičšký preukaz.

No ja som sa nedávno vrátil z cudziny a zahraničným autom tam nechcem ísť, takže si beriem auto z požičovne. Tam mi hádam dajú tú zelenú kartičku keď budem preberať auto...či?
pivko
17.06.11,13:03
Daju daju neboj sa a aj na to Tvoje určité máš zelenú kartu lebo zelenú kartu musí mať každé auto iba kebyže nemaš zaplatenú daň v štáte odkial je auto ,alebo je to čórka:D:eek:
kabko
17.06.11,13:50
Daju daju neboj sa a aj na to Tvoje určité máš zelenú kartu lebo zelenú kartu musí mať každé auto iba kebyže nemaš zaplatenú daň v štáte odkial je auto ,alebo je to čórka:D:eek:

Haha...že čórka...už som dobre dávno nepočul ten výraz... :D
Nie, nie je to čórka, je z UK, a veru nemám na to žiadnu zelenkastú kartu, ale zoberem z požičovne dačo, takže pohoda lesná.... :cool:
220870
17.06.11,15:45
Zelená karta bola už za komančov,čudujem sa ,že máte vodičský preukaz a neviete čo je to zelená karta.
pivko
17.06.11,17:08
Veľa spoluobčanov jazdí na Slovensku autami z UK/hlavne okolie Michaloviec/ a tiež nemajú zelenú kartu,lebo v UK nezaplatili za auto daň:mee:
kabko
17.06.11,18:35
Zelená karta bola už za komančov,čudujem sa ,že máte vodičský preukaz a neviete čo je to zelená karta.

No ja som vtedy ešte auto nemal. Spravil som si vodičák a išiel som do UK kde som bol 7 rokov. Jediné čo mám je niečo ako velký technický (taká dvojstránka), potvrdenie o poistke, o technickej kontrole (MOT) a krúžok na okne (cestná daň), ale zelená karta mi veru nič nehovorila...preto som sa na to pýtal...

Každopádne, ďakujem za objasnenie.. :)
220870
18.06.11,05:51
Gabca
20.06.11,08:58
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-51992050-grecko-sa-posklada-ako-zahradna-stolicka-span-class-koment-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.;)[/QUOTE]

Vo štvrtok som sa vrátila z Grécka, bola som na Thassose. Bola som letecky, leteli sme z BA do Kavale, čo je letisko na pevnine pre Thassos, potom trajektom na ostrov. Žiadne problémy s dopravou neboli, žiadne štrajky ani 6.6. pri príchode ani 16.6. pri odchode. Takisto na ostrove pri pobyte žiadne nepokoje, myslím že tam sú radi, že prichádzajú turisti, nepokoje sú asi len vo veľkých mestách na pevnine, hlavne tam, kde žijú ľudia z príjmov v štátnej správe. Inak Thassos je pekný zelený ostrov, po obvode má nejakých 104 km, takže v pohode sa dá celý prejsť, boli sme aj vo vnútrozemí ostrova, krásna príroda, pohoda, kľud, nebolo tam ešte tak veľa turistov, len pred odchodom sa to tam začalo viac zapľňať, more čisté, pekná dovolenka je za mnou :-)
220870
25.06.11,08:10
Minulý rok ma tu v tejto téme súkromnou poštou oslovila jedna pani a ponúkala ubytovanie niekde v grécku priamo u nich.Ak to ešte platí ,ozvite sa mi.
220870
10.07.11,17:22
Ubytovanie za 15 € to tam bol doslova zadara.Ja som minulý rok za niečo podobné vycáloval cestovke 100€.Tento rok idem na blind.Nech sa nenažrané cestovky poje.....:---
http://www.recko-autem.cz/index.php?str=151&id_rep=136&d=0
lujza.j
31.07.11,12:13
220870
31.07.11,15:58
Požiar sem požiar tam už sa nemôžem dočkať kedy tam už budéééém na slniečku nie tu sa cítim ako sliepka po okapom.Takéto hnusné leto sme na Slovensku ešte asi nemali.Dokonca som musel zakúriť do kachiel. u nás od včera večara bezprestávky pršííííí.bŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ´.
lujza.j
31.07.11,15:59
sa mááááš:(
220870
22.08.11,18:35
lujza.j
22.08.11,20:06
Pár fotiek.
https://picasaweb.google.com/107564108512268292937/SARTI2011#5643647164583590466

dík:) kráááásne ;) idem si dať tabletku na tlak:D
besttracker
13.07.18,19:51
do grecka 21 hod ,nikdy viac... pre mensie postavy asi hej,pre ludi nad 185 cm je to mucenie .... pri okne som nemohol sediet,lebo tam je miesta tak asi pre male deti :D nie pre normalnych ludi..
220870
15.07.18,18:23