jalenka
19.07.05,13:00
Dobrý deň, prosím poraďte mi.

Prebrala so v manželovej firme účtovníctvo a zmluvu mám od 1.7. Predošlá účtovníčka mala zmluvuvu do konca mája, ale preddavky na daň z miezd za ňu omylom odviedli aj za mesiac jún. Ako to riešiť, pýtať ich späť, alebo o to menej zaplatiť v nasledujúcom mesiaci (s pripojením listu)?
ondrejvla
19.07.05,11:09
Dobrý deň, prosím poraďte mi.

Prebrala so v manželovej firme účtovníctvo a zmluvu mám od 1.7. Predošlá účtovníčka mala zmluvuvu do konca mája, ale preddavky na daň z miezd za ňu omylom odviedli aj za mesiac jún. Ako to riešiť, pýtať ich späť, alebo o to menej zaplatiť v nasledujúcom mesiaci (s pripojením listu)?
Predsa si zasielala ( alebo zašleš)na DÚ Prehľad, tam si mala vyznačiť zrazené a odvedené. V nasledujúcom mesiaci odvedieš o to menej. Môj návrh, možno niekto dá iný.
jalenka
19.07.05,11:34
Ďakujem za radu.
bea
19.07.05,11:41
Predsa si zasielala ( alebo zašleš)na DÚ Prehľad, tam si mala vyznačiť zrazené a odvedené. V nasledujúcom mesiaci odvedieš o to menej. Môj návrh, možno niekto dá iný.Súhlasím, ale ja by som im to oznámila aj písomne.
janicka
19.07.05,12:20
Práve som dorobila prehľad za 2. kvartál a my sme dali za apríl omylom uhradiť o 20.000 Sk viac ako sme mali povinnosť. Tento mesiac za jún, sme uhradili o to menej a vo výkaze je to napísané. Oznámenie sme nepísali.