azorek22
13.05.09,12:35
ako vypocitam mzdove naklady na zamestnanca v podniku, ak mam zadany priemerny plat zamestnanca, hodinovu sadzbu, pausal a zvyhodnenie? prosim, co je to pausal a zvyhodnenie?

mzdarka renca
13.05.09,10:43
nezadávaj rovnakú otázku a aj tému 2x
http://www.porada.sk/t111547-mzdove-naklady.html
ľudka
13.05.09,10:44
Aký paušál? Aké zvýhodnenie. Podľa mňa veľmi nejasná otázka.
azorek22
13.05.09,11:03
ospravedlnujem sa, ze je tema druhy krat, ale nikto na nu nereagoval... ja to mam vypocitat na ulohu. mam zadanu tabulku, kde je priemerny mesac. plat pracovnika, v dalsich kolonkach je sadzba, pausal, zvyhodnenie. do dalsich koloniek mam vypocitat priplatok a mzdove naklady. nic o tom pausale a zvyhodneni neviem. prosim nepoznate aspon nejaku literaturu, kde by som to nasiel? dakujem
mzdarka renca
13.05.09,11:18
ospravedlnujem sa, ze je tema druhy krat, ale nikto na nu nereagoval... ja to mam vypocitat na ulohu. mam zadanu tabulku, kde je priemerny mesac. plat pracovnika, v dalsich kolonkach je sadzba, pausal, zvyhodnenie. do dalsich koloniek mam vypocitat priplatok a mzdove naklady. nic o tom pausale a zvyhodneni neviem. prosim nepoznate aspon nejaku literaturu, kde by som to nasiel? dakujem
Sadzba bude asi v % (zo základnej mzdy) nejaký príplatok, potom paušálny príplatok (pevná suma, napr. za výkon v práci)) a iné mzdové zvýhodnenie (napr. za prácu vo sviatok). Z uvedeného je jasné, že záleží len od teba koľko a kam akú sumu dáš.