vrbkas
13.05.09,13:01
Ahoj,
docitala som sa, ze je vhodne tyzden pred cestovanim na dovolenku zacat si davat probiotaka ako ochranu od crevnych tazkosti. chcela by som poprosit o rady a skúsenosti Vás, ktorý ste nieco take podnikli a oplatilo sa.
Resp. ake su najvhodnejsie, alebo ktore sa Vam osvedcili.

Je mi jasne ze pitie "domacej" vody, umyvane ovocie a zelenia, vyplachovanie úst touto vodu je prvym spustacom crevnych chorob a najlepsie zaberaju domace lieky namiesto naseho endiaronu... ale po poslednych skusenostiach z dovolenky kedy ani kupovana mineralka nezabrala mam dost velke obavy.
Andy Kralik
13.05.09,12:26
No ja som naposledy použil ako prevenciu kalíštek hruškovice po večeri :)

K rizikovým potravinám by som ešte pridal výrazne vychladené pitivo ktoré v horúcej klíme môže pôsobiť dráždivo.
Braňo
13.05.09,12:34
každé ráno poldeci domácej
Kvietocek
13.05.09,12:50
Na tu domacu sa spoliehaj na 50% nakolko my sme sa spolahli na tabletky ktore sme jedli 3 dni pred cestou a nebolo nam nic pocas celeho pobytu na dovolenka na rozdiel od "susedov" ktori si hrkli kazde rano domacu a po dvoch dnoch az do konca pobytu behali :) na wc
barborabee
13.05.09,13:51
Takze...osobne stym skusenost nemam, kedze necestujem, ale... kup si probiotika,ktore su stabilne a nemusia sa uchovavat v chladnicke! Napr. Biopron Travel alebo Travelers dophilus, dalej napr.Lactobax alebo Lactoseven. Zisti, ktore z tychto nemusia byt v chlade...
vrbkas
14.05.09,04:35
Dakujem za Vaše prispevky! nam domaca palenka 3 -4 x denne pred dvoma rokmi v Bulharsku vobec nepomohla... snad na chvilu kým sme ju citili v hlave... :)

ale pre deti to nie je vhodne urcite!

Biopron Travel a Travelers dophilus su tie o kt. som citala....

Kvietocek, a ake ste to mali lieky. nechcem nikomu robit reklamu,ale ak mozes prezrad.
ivka70
14.05.09,04:41
Domaca plaenka alebo akykolvek alkohol v takychto pripadoch vobec nepomaha. Jednoducho ma clovek bud stastie a je odolny alebo ma smolu ....
Dokonca u cloveka, ktory nie je na tvrdy alkohol zvyknuty moze pripsiet k zhorseniu stavu.

Tie probiotika - neviem ci mozu pomoct. Problemy totiz sposobuje ine zlozenie "dobrych" bakterii ako tie, na ktore sme zvyknuti z domu.

Je dobre si nabali Smectu so sebou.
A v Egypte napr. zaberaju domace volnopredajne lieky /kazdy sprievodca vie poradit, co treba kupit/.
Blankake
14.05.09,05:26
Je dobre si nabali Smectu so sebou.

Súhlasím, Smectu je vždy dobré mať so sebou. ;)
vrbkas
14.05.09,08:55
áno Smecta je fajn, vie naozaj pomoct ked to prepukne. uz je nakupena ;-)

otazka je vsak ci sa da tomu zabranit napr. probiot.?
Blankake
14.05.09,09:11
áno Smecta je fajn, vie naozaj pomoct ked to prepukne. uz je nakupena ;-)

otazka je vsak ci sa da tomu zabranit napr. probiot.?

Ja myslím, že probiotikami sa nemôže nič pokaziť, ale či je to zaručená prevencia, to neviem...
patrixo
14.05.09,09:50
Ano je to pravda to čo si sa dočítala(lebo niekde sa o probiotikách píšu aj nezmysly), probiotiká slúžia ako prevencia proti cestovateľským hnačkám, ale žiadna prevencia nie je 100%... ja osobne to odporúčam skúsiť, pred tou dovolenkou, a nie len pred ňou ale aj po celý rok (pretože sú dokázané mnohé priaznivé účinky probiotík)... no a ktoré probiotiká? odpoveď je: to je úplne jedno, pretože všetky probiotické kmene musia spĺňať určité presne definované kritériá, aby sa mohli nazvať probiotické kmene. a keď si chcela konkrétne, tak najčastejšie sa komerčne používajú Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum BB536, B. breve, L. rhamnosus GG...
baronko
01.07.13,07:33
My teda užívame probiotiká i bežne, nielen pri dovolenke. Ale ten Biopron travel si myslím, že by mohol byť nápomocný. My teda máme skúsenosti s biopronem junior od rovnakej firmy a ten teda určite môžeme odporučiť. Ale je to zaujímavá téma, ako sa obrniť na dovolenku :)