Mythos
13.05.09,16:08
Pls. pomôžte mi ... potrebujem niečo vytlačiť a stále mi vypisuje hlášku ... Incompatible Black Print Cartridge na tlačiarni HP deskjet 3550 ... ten cartridge je pôvodný od výroby ... skúšal som už aj čistiť to ale nič nepomohlo !!! :(
kero64
14.05.09,14:10
Ja by som ho skúsil vymeniť. Tiež som mal takýto problém a normálne som ho vyreklamoval. Dali mi iný a ten už fungoval. A neskúšal si ho iba vytiahnuť a znovu vložiť? Ťažko radiť. Už si s ním niečo tlačil alebo ti nejde vôbec? Asi najrýchlejšie riešenie bude výmena.
Mythos
15.05.09,11:53
A neskúšal si ho iba vytiahnuť a znovu vložiť? Ťažko radiť. Už si s ním niečo tlačil alebo ti nejde vôbec? Asi najrýchlejšie riešenie bude výmena.

Skúšal som to aj čistiť aj všeličo iné !!! ... Kedysi v pohode tlačilo ... a to je asi 5 rokov stará tlačiareň tak to určite nevyreklamujem !!! :P ... kurnik a to len tak z ničoho nič !!! :(
kero64
15.05.09,12:36
... ten cartridge je pôvodný od výroby ... skúšal som už aj čistiť to ale nič nepomohlo !!! :(
Ja som mal na mysli reklamáciu tonera a nie celej tlačiarne. A pokiaľ ten tvoj cartridge má päť rokov, tak sa nediv, že ti netlačí. Určite ho vymeň. Náplň je už určite suchá.
alla66
15.05.09,18:52
Mal si dobrý cartridge....nám vydrží pár mesiacov
Mythos
24.05.09,11:58
Ja som mal na mysli reklamáciu tonera a nie celej tlačiarne. A pokiaľ ten tvoj cartridge má päť rokov, tak sa nediv, že ti netlačí. Určite ho vymeň. Náplň je už určite suchá.

Prečo by nemal tlačiť ??? :P ... mno ale fakt už asi doslúžil !!! ... a náplň nebola určite suchá !!! ... ale už mám druhý - síce používaný ale mal by ísť !!! :)
misoft
24.05.09,19:57
Mythos žiadny cartridge nevydrží päť rokov! Ten tvoj je už Matuzalém medzi cartridge, radšej si zožeň nový.
Vo všeobecnosti: všetko má svoju určenú životnosť - že sa znova napĺňajú náplne, tým sa len predĺžuje živostnosť (funkčnosť), ale to tiež nie je na "večné" časy. Približná doba (neoverená) životnosti cartridge je 1 rok, maximálne 1,5 roka. Niektoré však majú v sebe čip, ktorý kontroluje výšku hladiny farbiva a potom hlásia koniec. V mnohých prípadoch sa síce dajú naplniť, aj tlačia, ale ďalšie funkcie (hlásenie stavu) už sú nefunkčne. Niektorí to riešia "resetom" čipu, ale tiež to nie je dlhodobé riešenie.
Mythos
03.06.09,15:06
Áno súhlasím !!! :)
pistik71
07.06.09,20:01
No len vekom by mu nehlasilo ze ne nekompatibilna cartrige. Skor sa jednalo o nejaku chybu v kontakte. Ale najlepsie je dat original, ale kludne aj kvalitne naplnenu kopiu (Lambda, Abel a pod. - dokonca ak vam vytecie ich napln alebo vysype toner, tak vam bezplatne vycistia tlaciaren). Naklady su nizsie a setrite zivotne prostredie.