Ľubka777
13.05.09,18:00
Ahojte poradaci,
ja som na tejto stranke v podstate novacik, hoci som si uz velakrat citala vase nazory a postrehy, ked ste sa snazili niekomu poradi,
tak ak by ste mohli teraz aj mne, bola by som vam vdacna:)
Takze len strucny popis situacie:
Objednavka vstavanej skrine, vyplatenie zalohy (vsetko zdokladovane)
Ani po 3 tyzdnoch po datume, kedy mala byt skrina dodana, vsak nedoslo k realizacii, takze sme mali zaujem na vrateni zalohy
Spisali sme aj dohodu o vrateni zalohy, no nedoslo k tomu.
Potom nasledovali telefonaty, skusali sme to s dlznikom do dobrom, aj po zlom, no stale mal len same vyhovorky, preco peniaze nema,...caka na peniaze od inych, berie si uver v Ceteleme, potom v banke....proste nekonecny pribeh.
Nakoniec sme mu oznamili, (ked sa nam opat mesiac neozyval)ze nanho podame trestne oznamenie, ktore stiahneme, iba v pripade vratenia penazi,...na co hned zareagoval a prejavil zaujem o splatkovy kalenadar.
Otazka je teraz nasledovna: Ako na jednej strane vyjst prip. dlznikovi v ustrety, ale na druhej strane tento postup, co najlepsie osetrit. lebo ak bol ochotny nedodrzat prvu dohodu, nie je ziaden dôvod predpokladat, ze dodrzi tuto.
A koniec-koncov my mu neverime, takze musime sa aj nejak chranit
Dakujem vsetkym za radu, prip. nejake zeujimave podnety a zelam pekny den.
L.
wagner
13.05.09,20:03
Myslím si, že by si mala ísť za právnikom alebo na políciu. S klamármi musíš konať tvrdo. Inú cestu nevidím.
Ľubka777
14.05.09,05:38
Ano, zvazujeme aj tuto moznost,
ale len za podmienky, ze bude u notara spisana zapisnica o priznani dlhu z dlznikovej strany, a v pripade omeskania so splatkami, postupena dalej exekutorovi,...len pravdu povediac, uz sa nam s nim velmi zaoberat nechce, lebo zas je to len o aktivite z nasej strany, takze pokial by sme do toho isli, musel by zaplatit notara on, a aj to cele zorganizovat,...lebo zatial nepodnikol nic, tak by mal prejavit uz konecne nejaku "aktivitu"
Takze zaloba, alebo splatkovy kalenadr?...co by ste poradili?hmmm
misoft
14.05.09,19:48
Z celkového opisu udalostí sa dá vyčítať len jediné - dotyčná osoba neustále hľadá rôzne dôvody, len aby nemusela zálohu vrátiť. Takto ba sa podľa mňa radila medzi nedôveryhodné osoby a zakročil by som v intenciach zákona a tvrdo. To, čo poradil wagner je podľa mňa v tomto prípade asi najrozumnejšie riešenie, pretože vypracovať nejakú "dohodu" o splátkovomi kalendári je podľa mňa na dlhé lakte.
BTW: pokiaľ sa nemýlim, tak exekúcia sa môže vykonávať na základe súdneho rozhodnutia, spomenutie exekúcie v takejto "dohode" by nemalo žiadnu váhu (bolo by neuplatiteľné).
Ľubka777
15.05.09,05:03
Priznam sa, ze neviem aky je postup,
ak si dlznik neplni zaväzky vyplyvajuce zo splatkoveho kalendara,
ci to musi ist najprv na sud, alebo rovno s tym mozem ist k exekutorovi...
misoft
15.05.09,11:46
Ako som písal v #4 - exekútor môže konať len na základe právoplatného súdneho rozhodnutia alebo rozsudku. Inak sa exekútor s tebou ani baviť nebude - on musí na výkon exekúcie mať nejaký podklad a doklad - rozsudok, rozhodnutie alebo platobný príkaz, na základe ktorého už môže vymáhať finančné prostriedky, zablokovať účty, zablokovať majetok a nehnuteľnosti, dať "plomby" na katastri, atď., atď.
Ľubka777
15.05.09,13:58
Tak to som nevedela, dakujem za info,
lebo kolegyna ma ubezpecovala, ze pokial mam spisanu u notara zapisnicu, tak pri nedodrzani terminu splatnosti, s tou zapisnicou mozem ist jednoducho k exekutorovi,...ale vidim, nie je to take jednoduche:-(
takze sud bude asi lepsi, nez dohoda, aj tak by to tam nakoniec skocilo, podla toho ako dotycneho pozname, takze to zbytocne natahovat