martinolesnanik
13.05.09,19:34
Zdravím,

máme firmu (sro), má jediného spoločníka, ktorý je samozrejme konateľom, má splatenú celú povinnú čiastku (5000eur), sám sebou je správcom vkladu. Potrebovali by sme poradiť, ako do firmy pridať konateľa (mňa), nie spoločníka, iba ako konateľa. Viem, že sa jedná o valné zhromaždenie, ale čo všetko je potrebné, aby sa v tom valnom zhromaždení uviedlo? Resp. sú potrebné aj zmeny zakladateľskej listiny? Ak áno, prosím aké? Nevieme si s tým rady, aby to bolo úplne správne...

ďakujeme
KEJKA
13.05.09,17:43
Konateľa vymenúva VZ, takže treba urobiť VZ a zápisnicu, novú zakladateľskú listinu a návrh na zápis zmien do OR.
martinolesnanik
13.05.09,17:58
ďakujem za odpoveď... no áno, to viem, toto som sa dočítal, ale ešte máme málo skúsenosti s týmito úpravami, a radi by sme (ak je to možné) robili podľa nejakých vzorov, hľadal som, ale konkrétne na tento prípad neviem, ako má ta nová zaklad.listina vyzerať, a ani to valné zhomaždenie, návrh... neviete, kde by som vzory takýchto dokumentov mohol nájsť?

ďakujem
KEJKA
13.05.09,19:27
vzory su aj na Porade-daj si vyhľadávať, alebo si zájdi za právnikom. Koniec-koncov jednu zakladateľskú listinu máš, takže vzor je ako vyšitý,akurát na správne miesta dopíšeš zmeny.
zalobaba
13.05.09,19:38
Konateľa vymenúva VZ, takže treba urobiť VZ a zápisnicu, novú zakladateľskú listinu a návrh na zápis zmien do OR.

NESÚHLASÍM - v prípade jediného spoločníka nahrádza VZ Rozhodnutie jediného spoločníka.....
KEJKA
14.05.09,07:27
NESÚHLASÍM - v prípade jediného spoločníka nahrádza VZ Rozhodnutie jediného spoločníka.....
hm - nemienim polemizovať, neskúšala som to cez Rozhodnutie.....
zápis VZ je bez problémov a neistoty, robila som to vždy takto a OR nenamietal. Je to v súlade s OZ, takže chyba to nebude - ak urobí zápisnicu o konaní VZ.
zalobaba
14.05.09,07:40
hm - nemienim polemizovať, neskúšala som to cez Rozhodnutie.....
zápis VZ je bez problémov a neistoty, robila som to vždy takto a OR nenamietal. Je to v súlade s OZ, takže chyba to nebude - ak urobí zápisnicu o konaní VZ.

Nie je to v súlade s OZ. V prípade jediného spoločníka s pôsobnosťou VZ pri akejkoľvek zmene vypracuješ Rozhodnutie jeidného spoločníka. S kým by asi zasadal na VZ - sám so sebou? Ako by hlasoval? Nie je to dokonca ani logické.....;)
vmsux
15.05.09,12:01
Ja som na valne zhromazdenie a rozhodnutie jedineho spolocnika pouzival vzdy skoro ten isty text, len nazov bol iny. Takze prakticky je to to iste.
KEJKA
15.05.09,14:48
Nie je to v súlade s OZ. V prípade jediného spoločníka s pôsobnosťou VZ pri akejkoľvek zmene vypracuješ Rozhodnutie jeidného spoločníka. S kým by asi zasadal na VZ - sám so sebou? Ako by hlasoval? Nie je to dokonca ani logické.....;)
Konateľ zvoláva VZ a Zúčastňuje sa ho spoločník.
Konateľ je iná osoba ako spoločník.
Uznesenie VZ plní - je tým poverený konateľ.
zalobaba
15.05.09,18:17
Konateľ zvoláva VZ a Zúčastňuje sa ho spoločník.
Konateľ je iná osoba ako spoločník.
Uznesenie VZ plní - je tým poverený konateľ.

KEJKA, motáme sa dokola, ja samozrejme viem, že spoločník nerovná sa konateľ a myslím si, že aj dosť detailne poznám všetky ich povinnosti a práva. Trvám na tom, že v prípade "jednoosobovej" SRO sa nekoná VZ, ale rozhoduje jediný spoločník a vypracováva sa Rozhodnutie jediného spoločníka. Mám pocit, že dupkáš nožičkami, ale v tomto prípade pravdu nemáš.