dudi
13.05.09,20:12
Zdravím,
chcel by som sa spýtať či je potreba vybavovať niejaké povolenia, alebo tak, pri súťaži o vecné ceny ktorá by prebiehala asi takto:

Na webe bude otázka k tomu budu 3 možnosti, súťažiaci nám zašle svoj tip(odpoveď). My na konci súťaže vyberieme niekoho z tych ktorí správne zodpovedali na danú otázku a ten získava cenu.

Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Dušan H.
dudi
20.05.09,15:09
tak co bude mi vedet niekto poradit?
Nokerla
21.05.09,06:31
nepotrebujes na to nic........kamarat to robi a nema k tomu nic a robi to uz dost dlho kazdy mesiac........nemas ziadne povinnosti, co musis a co nemusis.Aspon to mi vravel ten kamos
dudi
21.05.09,17:51
nepotrebujes na to nic........kamarat to robi a nema k tomu nic a robi to uz dost dlho kazdy mesiac........nemas ziadne povinnosti, co musis a co nemusis.Aspon to mi vravel ten kamos

diki za odpoved

je tu niekto kto s tym ma vlastne skusenosti?
dudi
02.06.09,11:28
tak viaceri hovoria ze nato nic netreba, tak sa teda chcem este opytat ako je to s danenim vyhry.
Do akej sumy nie je potreba vyhru danit?
dudi
07.06.09,14:40
vie mi tu niekdo zodpovat na moju otazku? diki
bolacka
08.06.09,10:44
tejto problematiky sa tyka zakon 595/2003-zakon o dani z prijmov..(na zakon.sk si ho mozes pozriet) a hlavne sa zameraj na paragram 8 a 43...
..konkretnu sumu nad ktoru sa nepenazna vyhra zdanuje som nenasla..skusala som prezriet ine sutazne, napriklad banka vub, co ma momantelne sutaz ma formulku v statute sutaze ze nepenazna vyhra v hodnote prevysujucej 165,97eura je prijmom podliehajucim dani z prijmov podla ustanovenia zakona ktory som uviedla vyssie..
..odkial nabrali tu sumu neviem..mozno skus este kuknut zakon o spravnych poplatkoch..bohuzial sa neorzumiem tejto problematike, ale skusam ta aspon takto nasmerovat, nakolko vidim ze nikto bud nema skusenosti s poriadanim sutazi alebo nikomu sa nechce reagovat:)
Stefan2005
08.06.09,11:16
vie mi tu niekdo zodpovat na moju otazku? diki

ZoDP, platné znenie:

§8
(10) Z príjmov podľa odseku 1 písm. i) a j), okrem nepeňažnej výhry alebo ceny, plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky sa daň vyberá podľa § 43. Pri poskytnutí nepeňažnej výhry alebo ceny je prevádzkovateľ alebo organizátor hry, súťaže alebo žrebovania povinný oznámiť výhercovi hodnotu výhry alebo ceny, ktorou je obstarávacia cena alebo vlastné náklady prevádzkovateľa alebo organizátora hry, súťaže alebo žrebovania, alebo poskytovateľa výhry alebo ceny. Ak v cene z verejnej súťaže je zahrnutá odmena za použitie diela alebo výkonu, zníži sa táto cena o sumu pripadajúcu na túto odmenu, pričom táto suma sa zahrnie do príjmov uvedených v § 6.

§9 - od dane sú oslobodené
odst. 2
l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56) a obdobné výhry zo zahraničia
m) prijaté ceny alebo výhry neuvedené v písmene l) v hodnote neprevyšujúcej 165, 97 eura za cenu alebo výhru; cenou alebo výhrou sa rozumie

1. cena z verejnej súťaže, cena zo súťaže, v ktorej je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, okrem odmeny zahrnutej do tejto ceny za použitie diela alebo výkonu, ak je súčasťou tejto ceny,
2. výhra z reklamnej súťaže alebo zo žrebovania,
3. cena zo športovej súťaže, pričom od dane nie sú oslobodené ceny zo športových súťaží prijaté daňovníkmi, ktorých športová činnosť je inou samostatnou zárobkovou činnosťou (§ 6),
bolacka
08.06.09,11:20
jejo cize som dobre odpovedala:)
dudi
08.06.09,12:09
jee konecne, dakujem vam obydvom za odpoved