mikib
14.05.09,06:51
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť - momentálne poberám rodičovský príspevok - syn má už 2 roky- a ja by som chcela nastúpiť do zamestnania na 4 hodiny? čo mi navrhujete? povoľuje to zákon? predtým som pracovala v tej istej firme , čiže tam už mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, lenže teraz som na rodičovskom. Predstavujem si to tak, že budem robiť 4 hodiny a ešte poberať rodičovský - je to reálne? a ako je to s dôchodkovým v mojej situácii? dakujem za všetky rady
mikib
14.05.09,08:07
nikto mi nevie poradiť???
janka marenistakova
14.05.09,08:21
Ja som podobný prípad, pracovať môžeš , ale ak dáš dieťa do škôlky čo len na 4 hodiny, strácaš nárok na rodičovský. Ak ho necháš doma čo len so starou mamou, nahlásiš to / kto sa o neho stará / na odbor soc. vecí, je to nahlásenie pro forma, oni to neskúmajú. Ak ho dáš do škôlky, treba to takisto ihneď oznámiť odboru, odnímu ti RP, ale uhradia preukázateľné náklady na škôlku, max. asi 40 EUR mesačne.Odvody za teba platí zamestnávateľ, už nie štát, oznamuje to takisto zamestnávateľ na Soc.poisťovňu, prípadne si tam zájdi sama, máš to istejšie.
Apropó- ja mám 3.syna a každé ráno myslím na neho čo robí doma a ako ho vybozkávam hneď vo dverách. Pekný deň, JANKA
mikib
14.05.09,08:45
čiže ak nastúpim do zamestnania na zmluvu na 4 hod a dieťa ostane doma zo starou mamou, dostanem celý RP a odvody zaplatí zamestnávateľ , chápem to ok???
mikib
14.05.09,08:47
dakujem za info