zoe
14.05.09,08:20
Ahoj.
Chcela by som vas požiadať o radu, či je možné po zapisaní zmeny sidla sro v OR v inom okrese okamžite prepisať služobne auta tejto spolocnosti na policii. Alebo je nutné čakať na nejake potvrdenie z DÚ.
A zaroveň, ak s tym ma niekto skusenosti, prosim o radu, na čo všetko sa nesmie zabudnúť a čo je spojené so zmenou sídla spoločnosti.

ĎAKUJEM
Martin Mocko
14.05.09,06:52
Ahoj.
Chcela by som vas požiadať o radu, či je možné po zapisaní zmeny sidla sro v OR v inom okrese okamžite prepisať služobne auta tejto spolocnosti na policii. Alebo je nutné čakať na nejake potvrdenie z DÚ.
A zaroveň, ak s tym ma niekto skusenosti, prosim o radu, na čo všetko sa nesmie zabudnúť a čo je spojené so zmenou sídla spoločnosti.

ĎAKUJEM

Auto neprepíšeš bez výpisu z obchodného registra.
Vybav obchodný register - tam to chvíľku potrvá. Potom živnostenský úrad (ten to nahlási i na DU - v prípade, že ich o to požiadaš v žiadosti). Ak SRO zamestnáva ľudí - tak samozrejme i zdravotky a sociálku.
jess
14.05.09,07:11
hm....tiež ma to čaká....tak ma ešte napadlo, že treba oznámiť
- zmenu sídla aj všetkým našim partnerom
- zájsť na poštu a vybaviť si "doposielanie" pošty na novú adresu sídla spoločnosti.

Neviem ako je to s bankovými účtami ? Nerada by som menila čísla účtov v bankách. Nemáte s tým skúsenosti ?

... a čo s DÚ ????....všetky papiere o nás sa presúvajú do nového DÚ alebo začínam v novom okrese (nový DÚ) od nuly ?.... myslím tým, že tu na DÚ mám už dobré meno ... že vždy máme všetko v poriadku :)
zoe
14.05.09,08:10
Dakujem vam vsetkym!

Zapisane v OR to mame, mam aj novy vypis z OR, oznamenie na ŽÚ a DÚ nam rieši pravnik. Hlavne ma zaujímalo, či možem prepísať ŠPZ na autách už teraz, alebo treba čakať na nejaké oznámenie z DÚ.. ak by teda niekto s tym mal skusenosti.

DAKUJEM
Chobot
14.05.09,08:17
Dakujem vam vsetkym!

Zapisane v OR to mame, mam aj novy vypis z OR, oznamenie na ŽÚ a DÚ nam rieši pravnik. Hlavne ma zaujímalo, či možem prepísať ŠPZ na autách už teraz, alebo treba čakať na nejaké oznámenie z DÚ.. ak by teda niekto s tym mal skusenosti.

DAKUJEM

Na vyjadrenie z DÚ nemusíš čakať. DÚ ani s prepisom auta nemá nič spoločného. V zmysle legislatívy si povinná na dopravný inšpektorát nahlásiť zmeny v evidencii auta do 2 týždňov, odkedy nastali. Takže až budeš mať výpis z OR s novým sídlom, môžeš (či vlastne musíš) do 2 týždňov prepísať autá.