Zvalik
14.05.09,09:23
Ahoj poraďáci!
Asi pred dvoma mesiacmi bola zamestnankyňa na OČR, výkazy som zaniesla odvody zaplatila, do SP zaniesla OČR, ale zabudla som to nahlásiť VšZP nepodala som tam tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného.." Zaniesla som ho až teraz. Je za nepodanie mtohto tlačiva pokuta? a ak áno dá sa ta to nejako odvolať? Ďakujem Vám za odpoveď!
drobeceva
14.05.09,07:25
Ahoj poraďáci!
Asi pred dvoma mesiacmi bola zamestnankyňa na OČR, výkazy som zaniesla odvody zaplatila, do SP zaniesla OČR, ale zabudla som to nahlásiť VšZP nepodala som tam tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného.." Zaniesla som ho až teraz. Je za nepodanie mtohto tlačiva pokuta? a ak áno dá sa ta to nejako odvolať? Ďakujem Vám za odpoveď!
Pokiaľ mám dobré info -ZP nepokutuje, môže to napadnúť Úrad pre dohľad nad ZP.
Zvalik
14.05.09,07:29
Vo výkaze som im uviedla za koľko dní sa odvádza poistné tak by to možno nemuselo byť také problémové. Ďakujem za odpoveď, mala som z toho mindráky, že som na niečo také zabudla. Ahoj!
gabriela2579
14.05.09,08:45
Pokiaľ mám dobré info -ZP nepokutuje, môže to napadnúť Úrad pre dohľad nad ZP.

Info máš dobré, úrad môže uložiť pokutu do výšky 3 319 eur platiteľovi poistného za nesplnenie povinností ustanovených v § 24 písm. a) až i) - kam patria aj ohlasovacie povinnosti.
Úrad pri ukladaní pokuty prihliada na závažnosť, čas trvania a dôsledky porušenia povinnosti.


Páči sa mi slovo "môže" - veď nemusí...
m.hladka
15.05.09,16:10
Ahoj poraďáci!
Asi pred dvoma mesiacmi bola zamestnankyňa na OČR, výkazy som zaniesla odvody zaplatila, do SP zaniesla OČR, ale zabudla som to nahlásiť VšZP nepodala som tam tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného.." Zaniesla som ho až teraz. Je za nepodanie mtohto tlačiva pokuta? a ak áno dá sa ta to nejako odvolať? Ďakujem Vám za odpoveď!

Zatiaľ som sa nestretla, aby niekoho pokutovali.
drobeceva
15.05.09,16:12
Zatiaľ som sa nestretla, aby niekoho pokutovali.
Mne jedna známa vravela, že jej sa to stálo, musela dávať na ÚDZS zdôvodnenie.
Pepa
15.05.09,16:14
Veru úrad pokutuje.