bianka117
14.05.09,08:55
Prosim poradte mi, kamaratka sa ide na slovensku vydavat, som pozvana, ale nechcem ist na svadbu /nechcem lebo nikoho nepoznam okrem nej a partnera nemam/ ale chcela by som jej niečo kupit ako dar, kedze po svadbe hned letí do Talianska, kde bude byvat, tak neviem čo by som jej mala kupit, peniaze jej nechcem davat, lebo chcem aby mala na mna aj nejaku spomienku, čo jej teda kupit?Dakujem
Chobot
14.05.09,07:52
Prosim poradte mi, kamaratka sa ide na slovensku vydavat, som pozvana, ale nechcem ist na svadbu /nechcem lebo nikoho nepoznam okrem nej a partnera nemam/ ale chcela by som jej niečo kupit ako dar, kedze po svadbe hned letí do Talianska, kde bude byvat, tak neviem čo by som jej mala kupit, peniaze jej nechcem davat, lebo chcem aby mala na mna aj nejaku spomienku, čo jej teda kupit?Dakujem

A čo takto digitálny fotorámik? Stojí to nejakých necelých sto EUR a môžeš tam uložiť pár tvojich (či spoločných fotiek s kamoškou) a bude mať na teba obrazovú spomienku, kým si ich odtiaľ nevymaže.

http://www.porada.sk/t103886-digitalny-fotoramik.html
Blankake
14.05.09,07:59
Podľa toho, ako je kamarátka "orientovaná" - buď niečo z ľudovej tvorby (súpravu pletených/háčkovaných/vyšívaných dečiek), niečo zo skla (súpravu misiek na šalát, ovocie, keksy, vázu, poháre), niečo praktické do kuchyne... závisí od ceny, od záujmov...
azla
14.05.09,08:01
mimotemy
Kamarátka "J" kúpila svojej dobrej kamarátke "M" svadobný dar - krásnu čipkovanú nočnú košieľku.

O niekoľko rokov sa vydávala "J" a ako svadobný dar dostala od "M" šál.
Pozerá sa, čuduje .... nerozumie.:D
Pýta sa, prečo si mi kúpila šál ?

Odpoveď "M": Ja som Tvoju nočnú košieľku mala celú svadobnú noc vyhrnutú okolo krku.:rolleyes::)

(vtip)
bianka117
15.05.09,05:37
no neviem si predstaviť, že bude letieť s porcelanovymi miskami do zahraničia:)))))))))))))))))
Leila2006
15.05.09,06:25
no neviem si predstaviť, že bude letieť s porcelanovymi miskami do zahraničia:)))))))))))))))))
V tom by som až taký problém nevidela, jedna moja kamoška si takto z Ameriky postupne podonášala - obrazne povedané - pol kuchyne.
Chobot
15.05.09,06:39
no neviem si predstaviť, že bude letieť s porcelanovymi miskami do zahraničia:)))))))))))))))))

... a daj vedieť, čo jej nakoniec kúpiš, možno budeš inšpirovať niekoho do budúcnosti.
SLSP
15.05.09,07:46
Nejaký krásny šperk...
elaurie
15.05.09,08:28
Ja som kamaratke žijúcej v zahraničí a jej manželovi-cudzincovi kúpila svadobný dar v ÚĽUV-e, majú tam nádherné veci, drahšie aj lacnejšie, kamoške to bude v cudzine pripomínať Slovensko, ktoré jej iste bude veľmi chýbať...
kkllc
15.05.09,08:33
Ja navrhujem obraz. (Ja som z východn. Sl. - tak trebárs Šíravu, alebo z Tatier....).
alla66
15.05.09,08:44
Ja som za praktické veci...Napr. elektrický spotrebič, na každodenné použitie a vždy pri jeho použití si na teba spomenie.:)
Chobot
15.05.09,09:09
Ja som za praktické veci...Napr. elektrický spotrebič, na každodenné použitie a vždy pri jeho použití si na teba spomenie.:)

.. a k tomu akumulátorové baterky...:rolleyes:
alla66
15.05.09,09:14
:eek:Pomocník do kuchyne!!!:---
Kazu
15.05.09,09:18
:D:D:D:D:D Nebláznite, práve som obedovala a teraz sa tu rehocem na plné kolo. Bude sa mi čkať :D:D:D:D:D
alla66
15.05.09,09:23
mimotemyJa som ešte ani neraňajkovala a Ty robíš chute s buchtami:D:D Chobot sa nezdá:D:D
buchač
15.05.09,09:27
mimotemyJa som ešte ani neraňajkovala a Ty robíš chute s buchtami:D:D Chobot sa nezdá:D:D

Hej ,hej , ale nie je buchta ako buchta ....

Hoci je fakt , že ani ku jednej nie sú potrebné batérie ......niekedy ;):---
babijanka
15.05.09,09:32
Porozmýšľať a kúpiť jej niečo také, čo v Taliansku nemajú. Určite el. spotrebiče, kuchynský riad, porcelán, tam majú a možno lacnejší ako u nás. Ja sa skôr prikláňam kúpiť niečo v tom UĽUV-e aj keď to bude podstatne drahšie lebo UĽUV je dosť drahý. Ale pokiaľ Ti tá kamrátka za to stojí, urob jej radosť, poprípade nejaký menší darček z kryštálu.
alla66
15.05.09,09:57
Porcelán, servis, hrnce, vázy, umelecké diela...."strafíš" sa do jej vkusu?:confused: Podobných darov sa snažím vyvarovať...
Kazu
15.05.09,10:10
Porozmýšľať a kúpiť jej niečo také, čo v Taliansku nemajú. Určite el. spotrebiče, kuchynský riad, porcelán, tam majú a možno lacnejší ako u nás. Ja sa skôr prikláňam kúpiť niečo v tom UĽUV-e aj keď to bude podstatne drahšie lebo UĽUV je dosť drahý. Ale pokiaľ Ti tá kamrátka za to stojí, urob jej radosť, poprípade nejaký menší darček z kryštálu.

V Taliansku nemajú mak :D
účtovník 007
15.05.09,10:35
V Taliansku nemajú mak :D

keby len mak, ale ani slivovicu:D
babijanka
15.05.09,11:30
keby len mak, ale ani slivovicu:D
Tak o.k. keď tam nemajú mak ani slivovicu, odporúčam kúpiť na Slovensku s tým, že mak nasypať do porcelánu a slivovicu naliať do kryštálovej fľaše, bude to tak dobre ?:D
alla66
15.05.09,13:42
Ak nepoletia do Talianska po skončení svadobnej noci... zaplatiť víkendový - liečebný a relaxačný pobyt..kdekoľvek na Slovensku
alebo .....napr.http://www.romantickepobyty.sk/
buchač
15.05.09,14:26
Tak o.k. keď tam nemajú mak ani slivovicu, odporúčam kúpiť na Slovensku s tým, že mak nasypať do porcelánu a slivovicu naliať do kryštálovej fľaše, bude to tak dobre ?:D


kedze po svadbe hned letí do Talianska,

Ja nič , ja muzikant , ale bol by som zvedavý , ktorá kontrola na letisku by pustila fľašu s tekutinou na palubu ...

Zasa na druhej strane sa dá dať aj do batožinového priestoru , no tá nadváha ..
A určite by som nedal nejakú drahú vázu len tak mimo dosahu a pohľadu z pochopiteľných dôvodov ....
bianka117
18.05.09,06:38
No teda ste mi všetci pomohli:))))) Este vážne neviem, ale trocha ma nadchlo to s tým obrazom s motívom Slovenska, i ked ach tie obrazy, či sa trafím do vkusu.
judita1971
18.05.09,06:47
so sklom mám pri leteckej doprave veľmi zlé skúsenosti, šli sme na svadbu, niesli sme sklo, doniesli sme :D črepy pre šťastie. No vtedy mi do smiechu nebolo..... Nejakú drevenú sošku s námetom lásky - ja som raz kúpila ako svadobný dar takúto sošku z jedného dreva - 2 osoby zvinuté do tvaru srdca - bol to svadobný dar pre Slovákov žijúcich v Kanade, tiež sa vracali naspäť do Kanady. Kopu svadobných darov zostalo tu - ale tú sošku si vzali.Bola nerozbitná, zaujímavá,zabrala málo miesta cca výška 30 cm.
judita1971
18.05.09,06:48
pozor s makom - niekde to berú ako ópium :D V Anglicku keď som pýtala mak, poslali ma do lekárne...
babijanka
19.05.09,10:50
No teda ste mi všetci pomohli:))))) Este vážne neviem, ale trocha ma nadchlo to s tým obrazom s motívom Slovenska, i ked ach tie obrazy, či sa trafím do vkusu.
Tak skús nejakú knihu o Slovensku, aby naň nezabudla,keď už bude v tej cudzine, je to myslím hodnotná vec a dokonca to dostať aj v angličtine a pokiaľ to do budúcna nebude potrebovať, môže ju podarovať nejakému talianovi. Poprípade skús nejaké vyšívané dečky z býv. UĽUV-u, sú to väčšinou ručné práce, tiež podľa mňa hodnotný darček.:eek:
Gabi03
19.05.09,11:04
Ťažko radiť v takejto situácii, ale keď už si taká bezradná, prečo sa rovno nespýtaš nevesty? Hneď jej povedz, že jej nechceš dať peniaze, ale ani kupovať niečo, čo sa jej nebude páčiť... A k tomu môžeš ešte nejakú drobnosť ako prekvapenie.

Apropo.... ma napadlo, že k nejakému darčeku sa tu písal aj digitálny fotorámik.