Ivetauct
14.05.09,12:17
Prosím o radu. Aká je zaručná doba na pomník.
Kvietocek
14.05.09,10:25
2 roky
Kvietocek
14.05.09,10:28
40/1964 Zb.
Občianský zákonník

§ 620

(1) Záručná doba je 24 mesiacov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.

(2) Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.

(3) Pri veciach, ktoré sú určené na to, aby sa užívali po dlhšiu dobu, ustanovujú osobitné predpisy záručnú dobu dlhšiu ako 24 mesiacov. Záručná doba presahujúca 24 mesiacov sa môže týkať i len niektorej súčiastky veci.

(4) Na žiadosť kupujúceho je predávajúci povinný poskytnúť záruku písomnou formou (záručný list). Ak to povaha veci umožňuje, postačí namiesto záručného listu vydať doklad o kúpe.

(5) Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu alebo v reklame môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky.

:)
Ivetauct
15.05.09,09:50
Veľmi pekne Vám ďakujem. Myslela som, že 2 roky. Už som sa "hrabala" v zákonoch, ale zneisťovali ma v zákonoch veci, ktoré sú určené na to, aby sa užívali po dlhšiu dobu.

Takže pri predaji pomníkov, ak je vystavená faktúra a príjmový doklad záruka platí 2 roky?