lubica2409
14.05.09,12:47
Prosím o radu. Na vystavených faktúrach nám chýba IČ DPH. Softwérovou chybou sa stalo, že toto číslo sa na FA nezobrazovalo. Je postačujúce ak IČ DPH obsahuje odtlačok pečiatky, ktoru je FA orazená? ako túto chybu spätne napraviť voči zákazníkom a pri prípadnej daňovej kontrole? Postačil by list, v ktorom by sme zákazníkov na túto skutočnosť upozornili /zaujímavé, že sa nám ani jeden neozval, že to tam chýba/ aby si toto číslo ručne dopísali na faktúru. Je takáto možnosť prípustná? Ak už niekto mal takýto problém, prosím poraďte.:mee:
VladoaKatka
14.05.09,11:11
Je veľa tých faktúr? Ja osobne by som sa dohodla s odberateľmi na výmene FA.
Je to síce opačný prípad, ale tiež sa mi stáva, že nenahlásili registráciu na plátcu DPH a žiadajú opraviť vystavenú FA, aby si mohli uplatniť odpočet na vstupe.
lubica2409
14.05.09,11:36
Tých faktúr je veľa-sme veľká firma, skôr by som uvítala inú legálnu možnosť. Chceli sme rozposlať listy, aby si konkrétni odberatelia to IČ dopísali do faktúr ručne, ak sa takáto možnosť pripúšťa.
mmj
14.05.09,11:55
podla § 71 zakon o DP ods.2 pism. 2 a) "fa musi obsahovat: meno a adresu sidla, miesta podnikania, prip. prevadzkarne platitela, kt. dodava tovar al. sluzbu a jeho identifikacne cislo pre dan..." nikde nie je napisane, ze to musi byt priamo v udajoch o dodavatelovi ci odberatelovi. je tam: faktura musi obsahova IC pre DPH. ja by som sa obhajovala tymto. ked je citatelne IC DPH na peciatke, je na FA - zakonna podmienka splnena :)
mmj
14.05.09,12:03
este z kontroly DPH. na fakturach od jedneho dodavatela sme nemali uvedene nase IC DPH. pekne nam povedali, aby sme im to dali opravit. dopisali nam nase IC DPH dali svoju peciatku a podpisali. podotykam, oni nas nemali spravne zaevidovanych a my sme si to nevsimli. nemali od nas potvrdene prevzatie nasou peciatkou. cize nikde sa nase IC DPH nedalo vycitat. oni to nemali spravne. bola to chyba, ale kontrolorky nam to nakoniec
do zapisu nedali :))
elpka
14.05.09,12:09
Chcem sa opýtať, či ja môžem dostať pokutu za to, že môjmu odberateľovi neuvediem na faktúre IČ DPH? Často sa mi stáva, že odo mňa chcú vystaviť faktúru, ale svoje údaje mi neposkytnú.
Tweety
14.05.09,13:20
Chcem sa opýtať, či ja môžem dostať pokutu za to, že môjmu odberateľovi neuvediem na faktúre IČ DPH? Áno. Často sa mi stáva, že odo mňa chcú vystaviť faktúru, ale svoje údaje mi neposkytnú.
Odpoveď v texte.
elpka
14.05.09,14:56
Ďakujem za odpoveď :)