Maneqinka18
19.07.05,13:56
Dobrý deň všetkým,

:confused:
chcem Vás poprosiť o radu!!! Podnikám ako fyzická osoba a vo svojej koncesii mám okrem svojho mena a periezviska aj názov firmy. Tento istý názov začala používať aj iná osoba, ale tá tento tzv. dovetok nemá zapísaný v koncesnej listine, Ako mám tejto osobe zabrániť, aby používala tento názov firmy. Podnikám ako fyzická osoba. Už som hľadala v živnostenskom zákone aj v obchodnom zákone, niečo ako zneužívanie reklamy, alebo parazitovanie, neviem, ako by som to mala nazvať, a kde mám ísť????:confused:

ĎAKUJEM
pyton
19.07.05,13:36
Neviem čo s tým /asi nič/ ale ja už som sa veľakrát stretla s rovnakým názvom firmy a pritom sú to odlišné firmy. Niekedy aj v tej istej činnosti podnikania. Určite dochádza k zámenám, ľudia sa vypytujú "od veci"........

Ak však tá druhá osoba nemá tento názov firmy nikde zaevidovaný, tak by to mohlo zaujímať živnostenský úrad, skús im zavolať.
KEJKA
19.07.05,15:11
súhlasím, mám konkrétny prípad, že aj dve sro majú rovnaké obchodné meno líši sa sídlo a nič s tým nenarobili.
FO musí oficiálne používať meno+priezvisko+názov firmy, takže nemôže ísť o zameniteľné podnikatzeľské subjekty.
Zuziana
19.07.05,15:20
Fyzická osoba podniká pod svojím menom a priezviskom. Dodatok obchodného mena môže byť u viacerých FO rovnaký. Ale u PO sa to nestáva, pretože, ak prinesiete na OR žiadosť o zápis ihneď sa to overuje. Tiež som mala prípad, keď odmietli zápis pre rovnaký názov. Potom si sročka k tomuto názvu pridala Slovakia a funguje. Čiže nájdete v OR firmu I s.r.o a firmu I Slovakia s.r.o.
liba2
19.07.05,15:41
Fyzická osoba podniká pod svojím menom a priezviskom. Dodatok obchodného mena môže byť u viacerých FO rovnaký. Ale u PO sa to nestáva, pretože, ak prinesiete na OR žiadosť o zápis ihneď sa to overuje. Tiež som mala prípad, keď odmietli zápis pre rovnaký názov. Potom si sročka k tomuto názvu pridala Slovakia a funguje. Čiže nájdete v OR firmu I s.r.o a firmu I Slovakia s.r.o.Ale aj ITM s.r.o. a ITM spol. s r.o.
Zuziana
19.07.05,16:08
Tých ITM je dosť veľa ale zhodné názvy nemajú
KEJKA
19.07.05,16:29
Fyzická osoba podniká pod svojím menom a priezviskom. Dodatok obchodného mena môže byť u viacerých FO rovnaký. Ale u PO sa to nestáva, pretože, ak prinesiete na OR žiadosť o zápis ihneď sa to overuje. Tiež som mala prípad, keď odmietli zápis pre rovnaký názov. Potom si sročka k tomuto názvu pridala Slovakia a funguje. Čiže nájdete v OR firmu I s.r.o a firmu I Slovakia s.r.o. viem o čom píšem - pozri REDIS s.r.o. a REDIS s.r.o.
Zuziana
19.07.05,21:09
viem o čom píšem - pozri REDIS s.r.o. a REDIS s.r.o.

no, to je zaujímavé....
ALDA
19.07.05,21:16
Existujú firmy s rovnakým názvom, ale myslím, že nemajú nejakú ochrannú známku, takže môžu. Niekde som to čítala, ale už si nepamätám.
Zuziana
20.07.05,05:17
Zrejme sa to stávalo vtedy, keď OR nebol prepojený internetom. Lebo teraz overujú, či taký názov už neexistuje. Je to moja skúsenosť z 10/04.
Janca
20.07.05,05:17
Na živnostenský úrad.
Maneqinka18
20.07.05,10:03
Ďakujem všetkým!!!
Nuno
21.07.05,14:38
cital som judikat nejaky, ze na zamenitelnost obchodneho mena staci ak ma FO rovnaky dodatok ako nejaka PO alebo opacne.
mohla by si ho zalovat o parazitovanie na povesti, atd... pozri si v obchodnom zakonniku ustanovenia nekalej sutaze, ale bez skuseneho advokata sa do nicoho nepustaj.