jess
14.05.09,13:23
Nie som spokojná s hostingom, ktorý mám teraz pre svoj e-shop (neustále vypadáva). Končí mi koncom mesiaca a aj platnosť domény. Potrebujem krok za krokom postup ako prehodiť stránku na nový hosting. Ďakujem.
mpca
14.05.09,11:42
Ja som to robil pred dvomi rokmi,,,,
Ak si vyberes noveho poskytovatela preregistruj domenu na neho,, tusim som aj pisal do SKNIC o zmene registratora...
menil som z t-comu na exo hosting...
z "rozbehnutym" eshopom to moze byt narocnejsie kedze druhy poskytovatel ma pravdepodobne inú konfiguráciu serverov.. ale predovsetkym zalohovat vsetko z hostingu...
Ak ponuka eshop moznost zalohy tak urobit to cez neho,, na novom hostingu urobit novu instalaciu eshopu a obnovit zalohu..
jess
14.05.09,11:45
Ako mám "preregistrovať " doménu. Som laik.
KEJKA
14.05.09,12:02
skus napísat, alebo zavolat cez SKYPE sem:
Peter je celkom pružný, ak by sa neozval, ešte napíš, pourgujem ja

http://www.candoo.eu/Kontakt.aspx
ak by to nefungovalo, tak sem
http://www.candoo.eu/
a klikni na KONTAKTy
mpca
14.05.09,12:08
jess vie povedat kde by mal byt ten novy hosting?
kde bol ten stary? a pripadne aj link na eshop...
jess
14.05.09,12:14
môj e-shop je www.bikepro.sk starý hosting bol u www.superwebhosting.sk a nový by mal byť u www.websupport.sk
Fero11
14.05.09,12:21
bezi ti to na joomle. Robil si si to sam, alebo ti ten eshop niekto instaloval a konfiguroval ? Mam na lokale nainstalovanu joomla, ale nikdy som v tom nic nerobil, urcite v administracii umoznuje zalohu databazy, takze zalohuj DB, na novy server nainstalujes e-shop a obnovis DB zo zalohy
jess
14.05.09,12:30
bezi ti to na joomle. Robil si si to sam, alebo ti ten eshop niekto instaloval a konfiguroval ? Mam na lokale nainstalovanu joomla, ale nikdy som v tom nic nerobil, urcite v administracii umoznuje zalohu databazy, takze zalohuj DB, na novy server nainstalujes e-shop a obnovis DB zo zalohy
Áno, beží to na joomle. Robila som si to sama, ale nie som programátor, ale účtovník/strojár/dievča pre všetko :D...a e-shop ?...to je také moje hobby :D.
Zálohu databázy (export) si viem urobiť, aj stránky si viem zazálohovať cez FTP. V administrácii ponúka zálohu, ale keďže mám "úžasný" hosting, tak mi zálohu nejde urobiť....nejaký malý časový limit alebo čo mi to tam píše

.... no a už importnúť databázu späť si netrúfam.....skúšala som to raz a rozhodilo mi kódovanie
mpca
14.05.09,12:48
mno vidis jess ze niesi az taky amater :)
tu je postup ako zalohovat a obnovit databazu...
ja som sa ties natrapil exportom a imortom kym som prisiel na spravne kodovanie,,, samozrejme vsade musi byt rovnake...
btw: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=5556
jess
14.05.09,12:53
dík, idem študovať.....akurát robím zálohu stránok cez FTP, tak mi to pár hodín zase potrvá :eek:
mpca
14.05.09,13:08
btw: nezabudni po nahodení súborov na ftp a nahodení databáz RUČNE editnúť configuration.php a konkrétne riadky:
$mosConfig_absolute_path // absolutna cesta webu (zistis z ftp klienta)
$mosConfig_cachepath // absolutna cesta cache
$mosConfig_host // adresa mySQL serveru (pri superwebhostingu to bolo localhost)
$mosConfig_db // nazov databazy v ktorej je joomla
$mosConfig_user // meno uzivatela ktorim sa prihlasis k sql (cez phpmyadmin)
$mosConfig_password // meno uzivatela ktorim sa prihlasis k sql