zukana
19.07.05,15:02
Ahojte poraďáci!
Aké povinnosti má neplatiteľ DPH ak nakúpi tovar v inom členskom štáte, pričom suma nakúpeného tovaru nepresiahla hranicu 420 000,-- Sk. Musí odviesť DPH na Slovensku. A ak sa takýto naplatiteľ registruje musí dodatočne odviesť DPH aj z týchto tovarov.
Dúfam, že som bola jasná.
evina
19.07.05,15:02
Ahojte poraďáci!
Aké povinnosti má neplatiteľ DPH ak nakúpi tovar v inom členskom štáte, pričom suma nakúpeného tovaru nepresiahla hranicu 420 000,-- Sk. Musí odviesť DPH na Slovensku. A ak sa takýto naplatiteľ registruje musí dodatočne odviesť DPH aj z týchto tovarov.
Dúfam, že som bola jasná.Ak nie je hodnota tovaru rovná alebo viac ako suma 420 000,- SK nevyplývajú žiadne povinnosti v súvislosti s registráciou a odvedením dane pre neplatiteľa DPH.

§ 7 zákona o DPH
1/ Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.
2/ Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 420 000 Sk.
zukana
19.07.05,15:23
Ďakujem, len som si to potrebovala overiť.