velryba
14.05.09,13:59
ahojte,
mame celkom vazny problem. V roku 2002 som bol rucit na 150 000 Skk, na 5 rokov, splacalo sa asi rok a pol a potom zrazu koniec. zaciatkom 09/2004 zverila banka pohladavku do spravy mandatnej spolocnosti.Koncom toho isteho mesiaca prisla uz aj predzalobna upomienka od pravnika z banky. tu som si na poste sice prevzal, ale nic som nezaplatil, a tak isto ani dlznik. V 10/ 2005 vydala banka platobny prikaz, ktory bol ale v 11/2006 sudom zruseny, nakolko si ho dlznik neprevzal. Sud mu teda ustanovil opatrovnicku pre konanie, ktore sa malo konat v 07/ 2007,a na ktorom sa nikto z nas nezucastnil. Koncom 04/2009 som obdrzal list od banky, v ktorom ma vyzyva zalatit dlznu sumu.Je to uz nieco cez 8OOO eur.Vyzera to tak, ze ak nechcem cakat doma na exekutora, budem to musiet zaplatit za dlznika a potom si to vymahat od neho. Rozmyslal som, ze by som to potom riesil cez exekutora.
1. viete mi navrhnut nejake ine riesenia?
2.ma exekutor pravo siahnut na podnikatelsky ucet dlznika, ak chlapik robi na zivnost?
iriska
15.05.09,05:22
Môžeš to následne vymáhať prostr. exekútora, ale nedá sa to len tak, že za ním prídeš a povieš... Musíš si podať nejakú žalobu na súd a na základe toho rozhodnutia ti exekútor vymáha... Ale mám pocit, že tú žalobu môžeš podať až keď tú dlžobu zaplatíš - v tomto sa príliš nevyznám, ale iste napíše aj niekto iný.
Áno, môže siahnuť na podnikateľský účet aj na všetko okolo čoho sa len obtrie :) vlastnícke právo povinného.
Stanislav 1975
15.05.09,06:31
Môžeš to následne vymáhať prostr. exekútora, ale nedá sa to len tak, že za ním prídeš a povieš... Musíš si podať nejakú žalobu na súd a na základe toho rozhodnutia ti exekútor vymáha... Ale mám pocit, že tú žalobu môžeš podať až keď tú dlžobu zaplatíš - v tomto sa príliš nevyznám, ale iste napíše aj niekto iný.
Áno, môže siahnuť na podnikateľský účet aj na všetko okolo čoho sa len obtrie :) vlastnícke právo povinného.
tiež si myslím to čo písala iriska...
velryba
15.05.09,09:20
dakujem, keby to zostalo len pri splateni tohto dlhu, budem stastny! cele to ma este jeno velke pokracovanie, ale o tom nabuduce. Myslim, ze budem vhodny priklad toho, co nikdy netreba robit.
Stanislav 1975
15.05.09,09:35
dakujem, keby to zostalo len pri splateni tohto dlhu, budem stastny! cele to ma este jeno velke pokracovanie, ale o tom nabuduce. Myslim, ze budem vhodny priklad toho, co nikdy netreba robit.
Prajem veľa šťastia- aj ja som sa už tiež poučil na podobnom príklade( i keď to u mňa bola ovela nižšia suma) a zistil som, že dneska je taký svet, že by som už asi nešiel ručiť ani sám sebe:(