rmozolik
14.05.09,14:29
Ahojte,

vcera som sa dohodol s mojim zamestnavatelom na ukonceni prac. pomery, s okamzitou platnostou,t.z. do 13.5.2009 som bol zamestnany.
Chcem sa spytat na 3 veci, ohladne ukoncenia prac. pomeru:
1. ked sa ukonci prac. pomer, ake kroky by mala dotycna osoba spravit, ci sa ma hned hlasit na urade prace, kvoli odvodom, resp. kde sa ma ist hlasit na margo platenia poistneho-odvodov. Su urady, kde sa musim hned nahlasit, ak ano, v mieste trvaleho bydliska, alebo hoc kde?
2. na ktore mesiace sa vztahuje vyplatenie odstupneho (2-mesacneho), ked som sa s byvalim zamestnavatelom dohodol na vypovedi takej, ze dostanem 2-mesacne platy (2-mesacne odstupne)+preplati mi kompletne vsetku dovolenku, co mam prisluchajucu na dane mesiace. Cize ked som skoncil v praci ku 13.5.2009 a mam slubene 2-mesacne odstupne, tak to chapem tak, ze dostane 2 mesacne platy (brutto) a to za maj a jun, hoc zaciatkom maja som uz dostal plat za april, tak? Nespada posledny plat do tochto odstupneho, alebo ano?
3. ake potvrdenia je dobre si vypytat od byvaleho zamestnavatela, kde som skoncil, aby mi byvala firma vystavila, okrem vypovede, je dobre si dat vystavit aj nejaky prehlad zarobkov a vydajov, co som mal v danej firme, nejaky prehlad v terajsej praci + samozrejme odporucanie od byvaleho zamestnavatela?

Dakujem za upresnenie a vysvetlenie, Richard
Tweety
14.05.09,12:36
Ahojte,

vcera som sa dohodol s mojim zamestnavatelom na ukonceni prac. pomery, s okamzitou platnostou,t.z. do 13.5.2009 som bol zamestnany.
Chcem sa spytat na 3 veci, ohladne ukoncenia prac. pomeru:
1. ked sa ukonci prac. pomer, ake kroky by mala dotycna osoba spravit, ci sa ma hned hlasit na urade prace, kvoli odvodom, resp. kde sa ma ist hlasit na margo platenia poistneho-odvodov. Ak sa chceš prihlásiť na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie, to musíš absolvovať v mieste trvalého bydliska, ak sa evidovať nechceš- nie je to povinnosť zo zákona, musíš sa prihlásiť do ZP ako samoplatca. Su urady, kde sa musim hned nahlasit, ak ano, v mieste trvaleho bydliska, alebo hoc kde?
2. na ktore mesiace sa vztahuje vyplatenie odstupneho (2-mesacneho), ked som sa s byvalim zamestnavatelom dohodol na vypovedi takej, ze dostanem 2-mesacne platy (2-mesacne odstupne)+preplati mi kompletne vsetku dovolenku, co mam prisluchajucu na dane mesiace. Cize ked som skoncil v praci ku 13.5.2009 a mam slubene 2-mesacne odstupne, tak to chapem tak, ze dostane 2 mesacne platy (brutto) a to za maj a jun, hoc zaciatkom maja som uz dostal plat za april, tak? Nespada posledny plat do tochto odstupneho, alebo ano? Ak ste sa dohodli na dvojmesačnom odstupnom, to je počítané priemerom z prvého kvartálu, takže nie plat, ale priemerný plat.
3. ake potvrdenia je dobre si vypytat od byvaleho zamestnavatela, kde som skoncil, aby mi byvala firma vystavila, okrem vypovede, je dobre si dat vystavit aj nejaky prehlad zarobkov a vydajov, co som mal v danej firme, nejaky prehlad v terajsej praci + samozrejme odporucanie od byvaleho zamestnavatela? Zamestnáv. je pri skončení PP povinný vydať doklad o zápočte rokov, resp. potvrdenie o zamestaní vo firme, potvrdenie o príjme zo ZČ.
Dakujem za upresnenie a vysvetlenie, Richard
Odpovede v texte.
KEJKA
14.05.09,12:37
1. ano prihlásiš sa na úrade práce, kvôli podpore a evidencii, inak si platíš sam ZP
2. dostaneš výplatu za dni 01-13.5.+dovolenku+2mesačné platy. Všetko vo výplatnom termíne za máj - teda v júni.
3. dostaneš zápočtový list=Potvrdenie o zamestnaní
ak chceš a zam-eľ bude ochotný, tak aj odporúčanie
ak bude ochotný, tak aj kópiu ELDP, ktoré inak posiela do SP.
Na ELDP budeš mať prehľad príjmov za každý odpracovaný rok od r.2004
macula
14.05.09,12:39
1. Zaevidovať sa na Úrade práce, ak nemáte iné zamestnanie
2. Mali by ste dostať vo výplatný termín výplatu za máj(pracovali ste do 13.5.2009) + 2 mesačné odstupné + preplatenie dovolenky.
3.Zápočtový list a výpoveď
ivka70
14.05.09,12:41
1. prihlasit sa treba do 7 dni na urade prace v mieste trvaleho bydliska. ak to clovek do 7 dni nestihne, tak sa musi vo svojej zdravotnej poistovni prihlasit ako samoplatitel

2. odstupne sa neviaze k ziadnym mesiacom, vyplati sa vo vyske 2 priemernych platov v poslednej vyplate. teda za maj bud vyplata do 13.5, mozno nejaka preplatena dovolenka + 2 mesacne odstupne.

3.Zápočtový list a výpoveď
ivka70
14.05.09,12:42
No .. a je to tu v niekych verziach, ktore si vsak neodporuju. :)
rmozolik
18.05.09,12:49
Dakujem vsetkym za odpovede, pomohli ste mi.
Richard