janadov
14.05.09,15:52
Ahoj poradaci,neviem ,ci som v spravnej teme.Mam taky problem.
SZCO,je neplatca DPH,vyraba vyrobky a chce ich predat v Rakusku.Kedze su to umelecke predmety pomerne malych rozmerov,chce ist do Rakuska autom a vyrobky zobrat so sebou,ukazat ich v obchodoch a rovno ich tam predat,alebo dohodnut nejake kontrakty.Ide o to,ze neviem,co vsetko musi mat so sebou/ake papiere/,ci musi niekde na colnici nieco predlozit alebo potvrdzovat,neviem o tom zistit absolutne nic.Z hladiska dani staci,ak pri predaji vystavi fakturu alebo co este treba?V obchode mi predali nejake CMR tlacivo,nic mi nevedeli poradit.
Vopred dakujem za vsetky rady.Kde sa daju aj do buducna hladat taketo informacie/zakony/?
janadov
03.06.09,19:10
Prosim,pomozte mi niekto.Naozaj neviem,na koho sa mam obratit.Nikto nepredava vyrobky do EU?
janadov
10.06.09,20:00
Prosim Vas,poradte mi.Dakujem.
Lianka
11.06.09,10:01
Podla mna: v ramci slobodneho pohybu tovaru medzi clenskymi krajinami EU nevidim v tomto obmedzenia.

CMR je tlacivo na prepravu, nemyslim, ze sa ta to tyka, pokial do Rak. pojdes osobne, dopravu tovaru si teda zabezpecis osobne.

Clo medzi krajinami EU sa neplati.

Dolezite je hladisko dani, najma DPH (intrakomunitarne dodania).

Hadam ma niekto doplni...
Lianka
11.06.09,10:13
janadov
19.06.09,18:00
Dakujem Lianka,si uzasna.Myslela som,ze sa uz nenajde nikto,kto by mi poradil.Pozriem si tie linky,hadam vsetko najdem.
Lianka
19.06.09,18:18
Vygooglila som :D, skus aj ty, najdes zrejme aj dalsie: Podnikanie v EU, podnikanie v rakusku a pod. - chce to len trochu kreativity pri vymyslani spravnych klucovych slov. ;)