Zita5
19.07.05,14:06
Dostali sme sa do sporu s istou nemenovanou bankou ohľadne kontokreditu . Najskôr prepočítala obrat v banke za rok 2004 a na základe toho , že je veľmi dobrý ,nám dala kontokredit vo výške 200 000,- Sk . Ale nebola spisovaná žiadna zmluva s bankou . Čiže bez podpisu pripísali na účet 200 000,- na čerpanie . Zrazu sa stalo , že firme klesol obrat v druhom štvrťroku 2005 tak prišiel oznam , len tak obyčajnou poštou , že k 30.7.2005 máme kontokredit vyrovnať z dôvodu poklesu obratu . Našou obhajobou bolo , že prvý a štvrtý štvrťrok v bežnom roku má firma najsilnejší obrat . Nuž , neuspeli sme . Takže musíme peniažky vrátiť .

Podotýkam , že sme klienti v tej banke od roku 1992 a pretieklo cez účet niekoľko miliónov , z ktorých žila aj nemenovaná banka . Boli sme jej stále verní a nikde inde sme ani nemali otvorený účet ,len tejto banke . Sklamali sme sa .
Kvôli tomuto dôvodu som načala túto tému , že ak máte niekto také isté skúsenosti napíšte pár riadkov .
jamajka
19.07.05,12:11
Zitka, presne ten istý problém nám vznikol asi pred mesiacom. Doteraz nesmieme hýbať účtom, a asi nám to ešte dlho potrvá kým to splatíme, my sme mohli čerpať trochu vyšší kontokorent, tak sme čerpali..... Inak presne to isté sa mi stalo aj na mojom osobnom účte (myslím, že určite obe hovoríme o tej istej banke).
Zita5
19.07.05,12:19
Zitka, presne ten istý problém nám vznikol asi pred mesiacom. Doteraz nesmieme hýbať účtom, a asi nám to ešte dlho potrvá kým to splatíme, my sme mohli čerpať trochu vyšší kontokorent, tak sme čerpali..... Inak presne to isté sa mi stalo aj na mojom osobnom účte (myslím, že určite obe hovoríme o tej istej banke).

Jamajka, sú to prasce , lebo v ten istý deň sme sa všetci s firmy úpísali DSS v tej istej banke . Vtedy prišli do firmy a osobne aj riaditeľ si našiel čas. Teraz keď treba riešiť problémy , tak nikto nie je schopný . Oni si neuvedomujú , že týmto krokom nám znemožnili chod firmy . Aj náš účet je zablokovaný , ale otvorili sme si účet v inej banke . Mesačne platíme 70 000 lízing a nie je to dobré , ešte aby sme naraz vrátili banke financie . Je to oblb banky voči dobrému klientovi .Som zvedavá ako to skončí . Iné je keby sme vedeli , že to musí byť 31.12.2005 na účte , ale ani to robia tak , že kedy banka zavelí tak Ty chudák vráť . Kto vie akú by to malo súdnu odozvu ?

Jamajka možno skutočne je to tá istá banka .
jamajka
19.07.05,12:56
Aj my sme otvorili účet v inej banke a všetky platby presmerovali tam.
JanaSys
19.07.05,13:15
Nehovoríte náhodou o banke, ktorej musela SR zaplatiť tažké milióny po prehratom súdnom spore? Ja len aby som vedela, ktorej banke sa vyhnúť, ak je to iná.
Mne sa to stalo na osobnom účte. Prvý rok ho predĺžili automaticky, druhý rok sme sa úplnom náhodou asi tri dni pred výročim podpisu dozvedeli, že ho musíme k tomu dátumu vyrovnať. Žiaden oznam, vraj to máme v zmluve. Požičali sme si, vyrovnali a za pár dní zase vybrali. Keďže to bolo nejako cez víkend, ich chybou to nejako nezaregistrovali, tak nám stihla prísť upomienka za 100 korún. Keď som sa na to spýtala - vraj to mám hodiť do koša, lebo to bola ich chyba. A samozrejme na výpise strhnutých 100Sk za upomienku a asi 200 Sk za jedeň deň úroky. Išla som to reklamovať , strašne sa ospravedlňovali - v inej banke som si zobrala spotrebný, vyplatime tento mesiac konkokor., nech sa to zase nezopakuje.
krusa
19.07.05,17:45
Jamajka, sú to prasce , lebo v ten istý deň sme sa všetci s firmy úpísali DSS v tej istej banke . Vtedy prišli do firmy a osobne aj riaditeľ si našiel čas. Teraz keď treba riešiť problémy , tak nikto nie je schopný . Oni si neuvedomujú , že týmto krokom nám znemožnili chod firmy . Aj náš účet je zablokovaný , ale otvorili sme si účet v inej banke . Mesačne platíme 70 000 lízing a nie je to dobré , ešte aby sme naraz vrátili banke financie . Je to oblb banky voči dobrému klientovi .Som zvedavá ako to skončí . Iné je keby sme vedeli , že to musí byť 31.12.2005 na účte , ale ani to robia tak , že kedy banka zavelí tak Ty chudák vráť . Kto vie akú by to malo súdnu odozvu ?

Jamajka možno skutočne je to tá istá banka .
Neviem prečo sa bojite napísať že je to produkt VUB Banky. Ja mam tiež vo svojej firme účet v tejto banke a tiež mi poskytli kontokredit vo výške 150 tis. a po asi 5 mesiacoch mi poslali listom, že ho znížili na 75 tis. Sk . Nechýbali mi však tieto peniaze takže som nemal problém doplatiť tak aby som nebol v nepovolenom mínuse. Ak vám môžem poradiť netreba sa hneď na nich hnevať, lebo je to takýto produkt a podrobnosti sú napísané v zmluve. V mojej druhej firme som potreboval pevne stanovený povolený prečerpaný zostatok na BU tak som sa s touto bankou dohodol nie na kontokredite, ktorý je naviazaný na obraty ale na KONTOKORENTE a to je už niečo iné. Dnes mám garantované povolenie prečerpať môj účet na - 500 tis. Sk na dobu jedného roka a za podstatne lepší úrok ako na kontokredite.
ondrejvla
19.07.05,18:10
Odporúčam uzavrieť s bankou nie Kontokredit ale kontokorent, je menej problematický. A pošuškám : Ráno vybrať peniažky z účtu a poobede vložiť na účet - stúpne kredit, teda MD a takto ak nie sú korunky vo firme k dispozícii opakovať, aby obraty zodpovedali zmluve. A potom už nebudete mať problémy. Prípadne si požičať korunky vložiť ich popoludní na kontokorent a ráno ich vybrať a vrátiť. Riešia to takto vo viacerých firmách a nie sú problémy.
anto
20.07.05,04:15
Zdá sa, že bez pomoci bánk sa nedá podnikať. Nepoznám v okolí firmu, ktorá by nemala nejaký malý alebo väčší kontokorent. Podeľte sa so skúsenosťami o tom, koľko stojí takýto kontokorent a v ktorej banke je najvýhodnejší.
Zita5
20.07.05,05:15
Neviem prečo sa bojite napísať že je to produkt VUB Banky. Ja mam tiež vo svojej firme účet v tejto banke a tiež mi poskytli kontokredit vo výške 150 tis. a po asi 5 mesiacoch mi poslali listom, že ho znížili na 75 tis. Sk . Nechýbali mi však tieto peniaze takže som nemal problém doplatiť tak aby som nebol v nepovolenom mínuse. Ak vám môžem poradiť netreba sa hneď na nich hnevať, lebo je to takýto produkt a podrobnosti sú napísané v zmluve. V mojej druhej firme som potreboval pevne stanovený povolený prečerpaný zostatok na BU tak som sa s touto bankou dohodol nie na kontokredite, ktorý je naviazaný na obraty ale na KONTOKORENTE a to je už niečo iné. Dnes mám garantované povolenie prečerpať môj účet na - 500 tis. Sk na dobu jedného roka a za podstatne lepší úrok ako na kontokredite.

Áno je to VÚB . Ale viem , že kontokorent a kontokredit sú dva produkty . U nás sa jedná o KONTOKREDIT . Ale zmluvu sme nedostali žiadnu , nemáme k tomu ani obchodné podmienky a ani koľko sú úroky . Poprípade , že ak to do oznámeného termínu nevrátime koľko budeme platiť úroky resp.pokutu. Proste nemáme nič písomne .
KEJKA
20.07.05,05:41
Áno je to VÚB . Ale viem , že kontokorent a kontokredit sú dva produkty . U nás sa jedná o KONTOKREDIT . Ale zmluvu sme nedostali žiadnu , nemáme k tomu ani obchodné podmienky a ani koľko sú úroky . Poprípade , že ak to do oznámeného termínu nevrátime koľko budeme platiť úroky resp.pokutu. Proste nemáme nič písomne .ale sú všeobecné obchodné podmienky, info o produktoch,akurát a nikomu nechce to študovať. Neberte to ako obhajobu, tiež nie som s vUB spokojna.
Ale v prípade kontokreditu - najskôr to bolo automatické povolenie ísť do mínusu bez zmluvy, oznámili to písomne. Potom boli na to nejaké kritiky, dlho nič, ale sami od seba poslai list, hodila som ho do koša, ale bolo tam niečo, že ak to pošlem naspňť podpísané, bude sa to chápať ako zmluva. Nemala som záujem. Ešte som par razy šla do debetu a potom sa stalo že ma banka vyzvala na doplatenie. Ale bola som si vedomá, že som s nimi vlastne žiadnu zmluvu nepodpísala, takže logicky mali právo vyzvať a žiadať peniaze.
---------------

No kontokorent by sa mi zišiel, uvítam praktické skúsenosti ako ho vybaviť a kde je najlepšie.