danka28
14.05.09,19:05
Ahojte poraďáci,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri výpočte výšky PN. Som nepretržite zamestnaná 15 rokov, s tým, že 8.3.2006 som nastúpila na materskú dovolenku a následne na rodičovskú dovolenku. 30.3.2009 syn dovŕšil 3 roky. Keďže som v tom čase bola opäť tehotná, lekár ma 19.3.2009 vypísal na PN z dôvodu rizikového tehotenstva. Chcela by som vedieť z akého vymeriavacieho základu sa mi bude počítať nemocenská dávka. Môj základný plat pred nástupom na materskú dovolenku bol 40 000,- Sk a môj pracovný pomer stále trvá.
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
danka28
15.05.09,09:13
Vie mi niekto poradit, prosim?
danka28
19.05.09,14:31
Naozaj mi nikto nevie poradit? Nikto sa este nestretol s takymto pripadom?:mee:
Andyke
19.05.09,17:35
§ 5 zák. 462/2003

(1) Nárok na náhradu príjmu nemá zamestnanec
a) ak počas obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti má nárok na
1. nemocenské podľa osobitného predpisu, 6)
2. materské podľa osobitného predpisu7) alebo
3. rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu;8) to neplatí, ak zamestnanec počas poberania rodičovského príspevku súčasne vykonáva činnosť zamestnanca,
----
Nemoc. dávky by Ti mali počítať z pravdepodobného vymeriavacieho základu.
brčko
20.05.09,08:02
Ahojte poraďáci,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri výpočte výšky PN. Som nepretržite zamestnaná 15 rokov, s tým, že 8.3.2006 som nastúpila na materskú dovolenku a následne na rodičovskú dovolenku. 30.3.2009 syn dovŕšil 3 roky. Keďže som v tom čase bola opäť tehotná, lekár ma 19.3.2009 vypísal na PN z dôvodu rizikového tehotenstva. Chcela by som vedieť z akého vymeriavacieho základu sa mi bude počítať nemocenská dávka. Môj základný plat pred nástupom na materskú dovolenku bol 40 000,- Sk a môj pracovný pomer stále trvá.
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.

ak ti vznikla PN počas RD, tak podla mna nemáš nárok na nem.dávku, lebo ti netrvalo nem.poistenie a ani si nebola v ochr.lehote. Lekár ti mal dať PN od 1.4.09 alebo si mala ukončiť čerpanie RD 18.3.09 (šikovná mzdárka to tak možno aj spraví, t.j. akoby si mala 19.3.09 podla dohody už nastúpiť do práce).

Ak by nemocenské poist. trvalo alebo malo v den vzniku PN vzniknúť, tak sa nem. dávka ráta z pravdep. denného vym.základu, ktorý sa vyráta ako jedna tridsatina z pravdep. vym.základu, z ktorého by sa platilo nem.poistenie v mesiaci vzniku PN.