Marta8
19.07.05,14:24
Konateľ firmy uzavrie so svojou firmou ako SZČO manažérsku zmluvu, vyplývajú z toho nejaké odvody pre firmu?
liba2
19.07.05,13:10
Konateľ firmy uzavrie so svojou firmou ako SZČO manažérsku zmluvu, vyplývajú z toho nejaké odvody pre firmu?
Dobre som porozumela: teda sám so sebou? A tá zmluva sa opiera o aký predpís? SZČO nefaktúruje za poskytnuté služby? .... asi treba k tomu viac napísať, ozvú sa aj ďalší....
Marta8
19.07.05,13:23
Dobre som porozumela: teda sám so sebou? A tá zmluva sa opiera o aký predpís? SZČO nefaktúruje za poskytnuté služby? .... asi treba k tomu viac napísať, ozvú sa aj ďalší....
Asi som to napísala nie celkom správne, teda, ešte raz:

som SZČO, a som aj jediným spoločníkom v s.r.o., na základe manažérskej zmluvy, ktorú teraz uzatváram ako : Objednávateľ - s.r.o., dodávateľ - SZČO, chcem vedieť, či vyplývajú pre s.r.o. nejaké povinnosti na odvody do fondov. Nie som zamestnancom s.r.o, ale na základe tejto manažérskej zmluvy vykonávam práce pre PO.
ondrejvla
19.07.05,15:12
Ja mám pocit, že Marta8 myslí Mandátnu zmluvu medzi dvomi právnymi subjektami. SZČO - FO s IČO xxxx uzavrie Mandátnu zmluvu s s.r.o. PO, v ktorej je zároveň jediným spoločníkom s IČ ccccc, teda sú to dva odlišné subjekty.

Môj názor, PO s.r.o. neplatí žiadne odvody, FO SZČO buď fakturuje, alebo príjima platby na základe tejto zmluvy od PO, SZČO ich má v hosp.výsledku a na základe tohoto platí v nasledujúcom období vyššie platby do fondov.
I keď v tomto prípade by som povedala, že ide o blízku osobu, pre dôvod uzatvorenia zmluvy, no možno sa vyjadria iní, a budú mať úplne odlišný názor.
KEJKA
19.07.05,15:18
ale preddavky na zdravotné poistenie platiť musí - predpokladám, že spoločník je súčasne aj konateľ v sro./?
liba2
19.07.05,15:30
ale preddavky na zdravotné poistenie platiť musí - predpokladám, že spoločník je súčasne aj konateľ v sro./?Musí - ale nemusí, keď si dá vymeriavací základ nula. Toto ale nesúvisí s tou zmluvou.
KEJKA
19.07.05,16:34
nemusí, ak má iný príjem - je zamestnaný napr.
ondrejvla
19.07.05,17:46
A neplatí preddavky do ZP náhodou ako SZČO? Ja myslím, že áno! Takže ako spoločník, platiť predsa nemusí!
ondrejvla
19.07.05,17:48
ale preddavky na zdravotné poistenie platiť musí - predpokladám, že spoločník je súčasne aj konateľ v sro./?
Lida, keby si si bola lepšie prečítala, zistila by si, že je jediným spoločníkom- teda ja konateľom! A prečo by mala platiť? Prečo 2 x?
KEJKA
19.07.05,18:10
Lida, keby si si bola lepšie prečítala, zistila by si, že je jediným spoločníkom- teda ja konateľom! A prečo by mala platiť? Prečo 2 x?dobre som čítala. Jediný spoločník ešte nemusí byť aj konateľ. Ja som spoločník v sro a tiež jediný, ale nie som konateľ. Konateľ je niekto iný. Tak som to chcela. Preto som sa pre istotu opýtala.
A k odvodom - áno ak si SZČO alebo zamestnaná, tak potom konateľ už nemusí platiť odvody. Ale to sa tu už preberalo.
ondrejvla
19.07.05,18:14
dobre som čítala. Jediný spoločník ešte nemusí byť aj konateľ. Ja som spoločník v sro a tiež jediný, ale nie som konateľ. Konateľ je niekto iný. Tak som to chcela. Preto som sa pre istotu opýtala.
A k odvodom - áno ak si SZČO alebo zamestnaná, tak potom konateľ už nemusí platiť odvody. Ale to sa tu už preberalo.
Ospravedlňujem sa, neuvedomila som si, že jediný spoločník môže mať iného konateľa. Inak, nebýva to zvykom.
lenkak
20.07.05,17:05
Ja mám pocit, že Marta8 myslí Mandátnu zmluvu medzi dvomi právnymi subjektami. SZČO - FO s IČO xxxx uzavrie Mandátnu zmluvu s s.r.o. PO, v ktorej je zároveň jediným spoločníkom s IČ ccccc, teda sú to dva odlišné subjekty.

Môj názor, PO s.r.o. neplatí žiadne odvody, FO SZČO buď fakturuje, alebo príjima platby na základe tejto zmluvy od PO, SZČO ich má v hosp.výsledku a na základe tohoto platí v nasledujúcom období vyššie platby do fondov.
I keď v tomto prípade by som povedala, že ide o blízku osobu, pre dôvod uzatvorenia zmluvy, no možno sa vyjadria iní, a budú mať úplne odlišný názor.
Tiež si myslím, že ide o Mandátnu zmluvu.