caffelate08
15.05.09,00:17
Takže vítam vás, som nový neskuseny a este nezauceny.
Akurat som bol na pohovor kde mi nemenovana .... ponukla robit financneho poradcu.
Nepotrebujem aby ste mi pisali to ci mam ist do toho alebo nie.
Ja som zvedavy a skusim to pojdem na tie troj mesacne skolenia a uvidim, ved predsa to je zadarmo nic nestratim aspon sa nieco nove naucim.
Moja otazka znie ako si ja dokazem v buducnosti ziskat klienta ako ho najdem.
Ked som tak premyslal tak mna ako novacika napadaju take veci.

Podat si inzerat aby mne ludia zavolali,
Spravit si vizitky a porozdavat ich mnohym znamim aby ich dokazali vyuzit a pretlacit dalej.
Skusit aj pokec a snazit sa spytat ale i osobne riesenia sa najdu.
Myslim si ze zaciatok bude tazky.

Este raz Poradte mi ako na klientov a co ma caka na takom skoleni?
kaco11
14.05.09,23:44
prave tam na skoleni by ta mali naucit ako ziskat novych klientov
caffelate08
15.05.09,10:19
Jedna sa vlastne aj o to ze ci mam poriadne znamosti a na zaciatku sa tomu velmi venovat najst klientov a potom by to islo uz same zeby sa mne klienti ozyvali?
kaco11
16.05.09,07:28
moj osobny nazor je, ze ano. musis sa dostat ludom do povedomia, ze existujes, ale zase na druhej strane musis byt dobry v tom co chces robit. Ak v tom nebudes dobry tak ti nic nepomoze.
optimistka
16.05.09,07:54
musíš si veriť a nevzdávať pri prvom odmietnutí resp. neúspechu, ideš ďalej...
Stanislav 1975
16.05.09,08:55
Ja ti poviem zo svojej skúsenosti- mne trvalo 5 rokov, kým som sa ako tak uchytil a získal pevnú klientelu, bolo to dosť ťažké,lebo ja nepatrím k tým ľuďom, ktorí by vyvolávali ludom a ponúkali produkty- na to som bol( a ešte aj asi som ;)) príliš hanblivý. Teraz po 13 rokoch praxe už je to OK, mám svoju klientelu a navyše aj tí mi dohadzujú svojich známych a kolegov a pod.Takže už je to OK.
Ale priprav sa, že začiatku to budeš mať ťažké- konkurencia je veľká a ľudia sú už unavení z ustavičných ponúk a okrem toho je kríza...Proste musíš si získať doveru a pojde ti to...
mona091
16.05.09,08:57
- v prvom rade musis sa vyznat v problematike, nepredavas zemiaky, ale vysoko odborne produkty, musis mat znalosti z oblasti celeho financneho sektoru, aby si chapal suvislosti, na zaklade ktorych vies nastavit produkt tak, aby splnil ocakavanie,

- tak isto dolezite su obchodne zrucnosti, pretoze priamy kontakt s klientom budes mat Ty

- ak spojis profesionalne znalosti s obchodnymi zrucnostami, a zacnes s aktivnym vyhladavanim klientom, neskor Ti budu davat aj oni na zaklade ich spokojnosti sami doporucenia na inych klientov
Stanislav 1975
16.05.09,08:59
prave tam na skoleni by ta mali naucit ako ziskat novych klientov
Kaco, never tomu- tie školenia sú úplne od veci-nenaučia ťa tam nič múdre, len frázy a frázy a samé zbytočné frázy- každý človek je iný-jeden má rád keď dojdeš oblečený v obleku, ďalší keď dojdeš v rifliach a pod.- a toto ťa tam nenaučia.Tie školenia sú mimo reality- školia tam vačšinou ľudia, čo nikdy nepracovali s klientami v teréne...
mona091
16.05.09,09:07
- skolenie na ucenie sa produktov je nevyhnutne
- skolenie na predajne taktiky je osozne

- skolenie na vymyvanie mozgov = Pozor!, prave o tom su vacsinou skolenia, a zial, su naozaj na vysokej urovni, a malokto zacinajuce si uvedomi, co jje cielom toho vsetkoho
Stanislav 1975
16.05.09,09:17
- skolenie na ucenie sa produktov je nevyhnutne
- skolenie na predajne taktiky je osozne

- skolenie na vymyvanie mozgov = Pozor!, prave o tom su vacsinou skolenia, a zial, su naozaj na vysokej urovni, a malokto zacinajuce si uvedomi, co jje cielom toho vsetkoho
Nesúhlasím, ale rešpektujem tvoj názor
Ja napríklad keď máme nový produkt nejdem na školenie( aj ked podpísaný som;))-mne oveľa viacej dá, keď si sám doma 3 krát prečítam metodiku a zmluvu- to je pre mňa podstatné a nie školenie niekde v kancelárii...Klienta zaujíma, čo je garantované v zmluve a nie, kto mi čo povie na školení-potom sú pri likvidácii problémy zbytočné...
Xanti
16.05.09,09:22
- skolenie na ucenie sa produktov je nevyhnutne pri fin. spoločn. sa moc nenosia
- skolenie na predajne taktiky je osozne velice oblúbené, učí sa tam manipulovať

- skolenie na vymyvanie mozgov = Pozor!, prave o tom su vacsinou skolenia, a zial, su naozaj na vysokej urovni, a malokto zacinajuce si uvedomi, co jje cielom toho vsetkoho tak a toto je naozaj načastejšie, človek nevie kde je sever ked skončí... občas mi to pripomínalo sektu...
odpoved v texte :D
mona091
16.05.09,09:24
- mas prax 13 rokov, predpokladam, ze v produktovej problematike si uz doma

- kazdy novy sa musi vsetko ucit, ucit, ucit, nedajboze ak nevie zaklady finanncii, napr. p.a., euribir, bribor, urkova sadzba, urok a pod., tak moze ist akoby naspat do skoly

- aj mna zaujima len to, co je v zmluve, ale priznaj, v ziadnej zmluve nie je poplatkova struktura, tu mozes zistit modelovanim a internymi informaciami, a na to ti navrhy zmluv nestacia, a to este nevravim o pojmoch
optimistka
16.05.09,09:35
stanislav 1975
mám to doma už 10 rokov
začiatky boli ťažké a priznám sa ani som nemala pre manželovu prácu pochopenie, teraz by som povedala, že to už ide akosi samo od seba, nabaľuje sa to
vždy som mu doma vravela, ty vypíšeš zmluvu za 10 min ale ja kým spracujem účtovníctvo klientovi, trvá to aj celý deň /napr. mesačné dph/, a zarobíme rovnako /jeho provízia, moja faktura/
len som si spočiatku neuvedomovala, koľko času a námahy stojí klienta presvedčiť, získať si ho na svoju stranu, vybudovať si dôveru
môj názor je že na túto prácu sa musíš narodiť, to musí ísť z človeka
mona091
16.05.09,09:39
stale vravim, ze je to velmi narocna praca, zdoraznujem praca a nie pomoc druhym, za ktoru ma poradca zasluzenu odmenu, je to vydrete, a naozaj sa musi clovek pre to narodit
Stanislav 1975
16.05.09,10:18
stanislav 1975
mám to doma už 10 rokov
začiatky boli ťažké a priznám sa ani som nemala pre manželovu prácu pochopenie, teraz by som povedala, že to už ide akosi samo od seba, nabaľuje sa to
vždy som mu doma vravela, ty vypíšeš zmluvu za 10 min ale ja kým spracujem účtovníctvo klientovi, trvá to aj celý deň /napr. mesačné dph/, a zarobíme rovnako /jeho provízia, moja faktura/
len som si spočiatku neuvedomovala, koľko času a námahy stojí klienta presvedčiť, získať si ho na svoju stranu, vybudovať si dôveru
môj názor je že na túto prácu sa musíš narodiť, to musí ísť z človeka
S týmto príspevkom sa plne stotožňujem...
A je to fakt ťažká práca- niektorí známi sa mi smejú keď im poviem, že som unavený a vravia-z čoho si unavený??? Z toho, že píšeš perom? Ale fakt som z toho niekedy psychicky grogy a u mňa je to vačšinou tak, že týždeň nemám čo robiť, žiaden kšeft a potom 10 dní, že všetci len vyvolávajú a chcú všetko hneď a zaraz a vtedy je toho dosť, hmhm
mimotemyA okrem toho-robím aj brigádnika u manželky- ukladám bločky podľa dátumu-:D:D:D
optimistka
16.05.09,10:29
vy máte doma zrejme rovnakú kombináciu povolaní ako my dvaja, len ten môj doma a papiere-nezlučiteľné
ale v ostatnom si pomáhame, mnohí jeho klienti sú aj moji a moji zas jeho
kaco11
16.05.09,10:33
stano, neviem sice aka je problematika skoleni na financneho poradcu, ale ja co som absolvovala skolenia ktore som potrebovala pre styk s verejnostou tak boli skvele na vysokej urovni a do dnesneho dna z nich tazim. Nejednalo sa o vymyvanie mozgov, ale komunikacia za úcelom spokojnosti klienta
Stanislav 1975
16.05.09,11:01
vy máte doma zrejme rovnakú kombináciu povolaní ako my dvaja, len ten môj doma a papiere-nezlučiteľné
ale v ostatnom si pomáhame, mnohí jeho klienti sú aj moji a moji zas jeho
presne ako píšeš...:rolleyes:
Stanislav 1975
16.05.09,11:02
stano, neviem sice aka je problematika skoleni na financneho poradcu, ale ja co som absolvovala skolenia ktore som potrebovala pre styk s verejnostou tak boli skvele na vysokej urovni a do dnesneho dna z nich tazim. Nejednalo sa o vymyvanie mozgov, ale komunikacia za úcelom spokojnosti klienta
tak sa ospravedlňujem,;)
kaco11
16.05.09,11:14
mimotemy mam u teba panáka:D
Stanislav 1975
16.05.09,11:16
mimotemy mam u teba panáka:D
OK, ked pojdem do Gabčíkova, tak sa zastavím v Somorja-:rolleyes::rolleyes:;)
jednazmala
16.06.09,13:45
paci sa mi tu. bola som na skoleni istej spolocnosti ktora ma velku kampan ze nakupovanim zarabame tazke prachy.

kedze som zazila desiatky skoleni co o financnictve

a poznam psychologicke tahy a triky,
v tomto povolani sa pouzivaju a je to multilevel

a v tamtej organizacii sa vyuzivaju a je to genialne premyslena pyramida.

napreik mojim skosenostiam a presvedceniu ze je to podvod, ma chlapik dokazal natolko domotat ze som na cvilu verila ze na tejto pyramide mozem profitovat lebo som stale pomerne vysoko.

takze pozor
pozorne si precitajte obchodne podmienky
kym sa zaregistrujete, a verte ze vas budu chciet registrovat vsetci okolo vas