Bendy7
15.05.09,06:14
Ahojte poraďáci,
meníme sídlo spoločnosti od 1.6.2009. Neviete mi poradiť, kedy najneskôr treba podať návrh na zmenu do OR? Je to 30 dní od zmeny sídla alebo od rozhodnutia valného zhromaždenia? Prosím poraďte, ďakujem Vám veľmi pekne.
eseročka
15.05.09,07:24
Zápis zmeny sídla spoločnosti má konštitutívny účinok, právne účinky spojené so zmenou sídla spoločnosti sa prejavia až dňom jeho zápisu do obchodného registra a nemôžu nastat skôr.

Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov je potrebné podať do 30 dní odo dňa vzniku skutočnosti. V tomto prípade je potrebné návrh podať do 30 dní odo dňa rozhodnutia valného zhromaždenia o zmene sídla. Zmena sídla je účinná až zápisom do obchodného registra. Je teda možné, aby valné zhromaždenie rozhodlo o zmene sídla spoločnosti, pričom zhromaždenie určí povinnosť konateľovi zapísať túto zmenu k 1.6.2009. Na základe takéhoto uznesenia konateľ podá návrh na zápis zmeny, pričom určí deň zápisu 1.6.2009.
Bendy7
18.05.09,15:54
Dakujem velmi pekne,
ak tomu dore rozumiem podat navrh musim do 1.6.2009. Ide mi vlastne o to, ze minuly tyzden sme podali suhlas na zmenu zakl. imania na euro a teraz neviem, ci mam cakat na novy vypis z OR (nemam istotu, ze pride do 31.5.2009), alebo mozem podat navrh na zmenu sidla spolocnosti skor ako mi pride vypis. :( Dakujem
Chobot
19.05.09,06:24
Dakujem velmi pekne,
ak tomu dore rozumiem podat navrh musim do 1.6.2009. Ide mi vlastne o to, ze minuly tyzden sme podali suhlas na zmenu zakl. imania na euro a teraz neviem, ci mam cakat na novy vypis z OR (nemam istotu, ze pride do 31.5.2009), alebo mozem podat navrh na zmenu sidla spolocnosti skor ako mi pride vypis. :( Dakujem

AK si zmenu imania podávala v súlade s generálnym zákonom (teda bezplatný návrh), tak OR ti nepošle výpis. Pri tejto zmene neposielajú výpis, dokonca ani nie sú viazaní lehotou 5 pracovní dní na vykonanie zápisu. Musíš si odsledovať alebo telefonicky zisťovať, či už návrh zapísali a ak potrebuješ aktuálny výpis, musíš si ho z OR zobrať za poplatok 6,50 EUR.

Pred zapísaním zmeny ZI nemá zmysel podávať iný návrh, lebo ti ho nezapíšu, kým nemáš zapísanú zmenu ZI.
Bendy7
19.05.09,06:42
Dakujem ti velmi pekne,
teraz som volala na OR a vraj to uz je :-) Normalne nevhapem, trvalo im to 2 dni :-) To je ale prekvapujuca kozmicka rychlost na nase urady :-)