didushik
15.05.09,06:43
Chcela by som poprosiť o radu.
Od apríla mám v živnosti začatie podnikania. Bola mi schválená dotácia na začiatok podnikania, a bolo mi povedané že náklady súvisiace s podnikaním treba uhrádzať len platobnou kartou. Ja som už nejaký materiál (pečiatky, etiketovacie kliešte) nakúpila ale na bloček, pretože kartou sa platiť nedalo.
Mám podla bločku presne presunúť z podnikateľksého účtu tú čiastku na svoj osobný účet alebo čo s tým.
Ďakujem za odpoveď.
Nokerla
15.05.09,05:11
Nejak specialne Ti nepomozem, ale peniaze urcite nepresuvaj z podnikatelskeho na tvoj osobny ucet. O platení vylucne platobnou kartou som este nepocul.......Peciatky a podobny material vela nestoja avsak mozno by si mala z tej dotacie nakupit nejake stroje resp. veci , ktore priamo suvisia s podnikanim. Toť moj nazor
tuta
15.05.09,05:48
Prostriedky z dotácie by si mala využiť podľa kalkulácie uvedenej v podnikateľskom zámere.
Lianka
15.05.09,14:39
Dolezite je, co mas v zmluve. Precitaj si poriadne zmluvu.

Nezda sa mi, ze by v zmluve bola zakotvena podmienka platby platobnou kartou... Viem si predstavit uhradu z bankoveho uctu (na zaklade faktur), ale aj tak sa mi nezda, ze by ta obmedzovali v sposobe platby.
dragan.michal
15.05.09,15:10
tak neviem, ale UPSVAR pri dotaciach neobmedzuje ci sa ma platit len platobnnou kartou. Nakup moze byt aj v hotovosti. Jedine obmedzenie je, ze musis nakupit to co si uviedla v podnikatelskom zamere